Hoppa till sidans innehåll

Resultat MTB Serien i Paradisbacken

2018-09-01 17:05
  • Uppdaterad: 2018-09-01 17:05

  MTB Seiren deltävling 5 i Paradisbacken i Borlänge 
  Klass 1      
  Elit, U23, Jun, H30      
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Johan Landström E Lycka If 01:13:40
2 Magnus Österberg H30 BCK 01:18:57
3 Andreas Andersson H30 CKN 01:19:31
4 Tommy Andersson H30 BCK 01:19:48
5 Markus Andersson E IK Jarl 01:24:09
6 Mikael Schönning E Insjön 01:24:28
7 Andreas Danielsson H30 CKN 01:25:57
8 Niklas Ricklund H30 BCK 01:25:58
9 Tommy Westin H30 BCK 01:26:30
DNF Fredrik Frykberg H40 BCK DNF
DNF Joakim Sköld H30 BCK DNF
         
   Klass 2      
  H40 och äldre, DE       
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Roger Karlsson H40 BCK 01:03:15
2 Joakim Persson H40 BCK 01:06:37
3 Kristoffer Eriksson H40 BCK 01:06:56
4 Christer Claar H50 BCK 01:08:23
5 Ulf Rutkvist H40 CKN 01:08:56
6 Staffan Eriksson H40 BCK 01:09:09
7 Johan Zetterström H40 BCK 01:10:46
8 Fredrik Dahlgren H40 BCK 01:20:02
         
   Klass 3      
  P15-16, DS, DJ (F15-16)      
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Hampus Kihl P15-16 BCK 00:49:27
2 Åsa Karlsson D40 CKN 00:52:38
3 Anna Rutkvist D40 CKN 00:56:53
DNF Malin Eriksson D30 BCK  
         
  Klass 4      
  P13-14, F15-16      
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Andreas Dahlgren P13-14 BCK 32:32,9
2 Axel Eriksson P13-14 BCK 32:39,0
3 Albin Morelius P13-14 CKN 40:59,9
4 Olivia Rutqvist F15-16 CKN 43:45,2
5 Samuel Persson P13-14 Ludvika Ck 43:52,0
6 Erik Lindström P13-14 CKN 47:58,3
DNF Gustav Einarsson P13-14 Ludvika Ck  
         
  Klass 5      
  P/F10-12, F13-14      
Placering  Namn Ålder Klubb Tid 
1 Elin Karlsson F13-14 BCK 18:52,0
2 Artur Kihl P10-12 CKN 21:07,0
3 Malte Dahlgren P10-12 BCK 22:53,5
4 Anton Nord P10-12 CKN 23:06,6
5 Mårten Gidlund P10-12 BCK 23:42,9
6 Inez Rutqvist F10-12 CKN 23:48,0
7 Johan Nilsson P10-12 BCK 24:19,5
8 Oliver Strandberg P10-12 BCK 28:40,4
9 Alex Lindell P10-12 CKN 29:53,7
10 Hedvig Eriksson F10-12 BCK 36:30,9
         
  Klass 6      
  Nybörjare t.o.m 10 år      
Placering Namn Ålder Klubb  
1 Alfred Mix 9 BCK  
2 Emil Hagberg 9 BCK  
3 Thelwin Frimodigs 9 BCK  
4 Erik Monk 9 Ludvika CK  
5 Sixten Westin 6 BCK  
6 Emil Eriksson 9 BCK  
7 Hugo Pers 10 BCK  
8 Embla Lindell-Jones 9 BCK  
9 Arvid Eriksson 7 BCK  
10 William Olsson 8 BCK  
11 Hannes Anåker 7 CKN  
12 Rasmus Wallin 9 BCK  
13 Love Österberg 7 BCK  
14 Erik Isebrink 8 BCK  
15 Hannes Lipponen 7 BCK  
16 Stella Lindåse Hägg 7 BCK  
17 Elsa Sonneson 8 BCK  
18 Knut Elnefred 8 BCK  
19 Ellie Alven 8 CKN  
20 Astrid Danils 9 Ludvika CK  
21 Theo Warén 6 BCK  
         
  Klass 7      
  Nybörjare t.o.m 6år    
Placering  Namn Ålder Klubb  
1 Malcom Frimodigs 5 BCK  
2 Hugo Danils 6 Ludvika CK  
3 Nellie Wallin 6 BCK  
4 Erik Sonneson 5 BCK  
5 Sune Lipponen 4 BCK  
Skribent: Christer Claar
Epost: This is a mailto link

Banner_MotDoping


Borlänge Kommun


 Cykelcentrum i Borlänge


viati_logga



Dalarnas Försäkringsbolag


        Assistancekåren


Midroc Electro

Eldabutiken Borlänge


 

 



 Sajtus

 

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info