Hoppa till sidans innehåll

MTB Cup nr 6  är den 17 Augusti

2016-08-15 19:00
Dags för deltävling 6 i MTB Cupen den17 Augusti. Den här gången är den i Bergebo motionscentral i Borlänge samling kl 17:30 och första start ca 18:00. Välkomna
  • Uppdaterad: 2016-08-15 20:28

MTB Cupen 2016

 

Namn

Ålder

Klubb

Skä

Sör

St S

Plb

Sät

Summa

KLASS 1

Elit, U23, Jun, H30

 

Klubb

1

2

3

4

5

Summa

1

Magnus Östberg

 

BCK

4,5

8

9,5

 

 

22

2

Tommy Andersson

 

BCK

 

5,5

7

5,5

3

21

3

Martin  Östberg

 

BCK

 

4,5

6

3,5

5

19

4

Peter Strandberg

H30

BCK

2,5

2

3,5

3

 

11

5

Emil Lindgren

Elit

CKN

7,5

 

 

 

 

7,5

6

Anders Haritz

 

CKN

 

3,5

4

 

 

7,5

7

Christian Olgerfeldt

 

CKN

 

2,5

1,5

 

2,5

6,5

8

Johan Widen

Elit

CKN

0,5

 

 

 

6

6,5

9

Anton Olstam

 

CKN

5,5

 

 

 

 

5,5

10

Joakim Persson

H30

BCK

3,5

 

 

 

 

3,5

 

               

 

KLASS 2

H40 och äldre,DE

Klubb

1

2

3

4

5

Summa

1

Christer Claar

H 50

BCK

3,5

6

7,5

13

5,5

35,5

2

Roger Karlsson

H40

BCK

 

7,5

9

10,5

 

27

3

Lars Casserstedt

H 50

CKN

1,5

4

5,5

6

 

17

4

Fredrik Jansson

H40

BCK

 

4,5

 

8

 

12,5

5

Björn Norberg

H40

BCK

 

 

3,5

6

 

9,5

6

Linn Gustafsson

DE

BCK

 

 

 

8,5

 

8,5

7

Staffan Eiksson

H40

BCK

 

 

 

6,5

 

6,5

8

Stefan Tångring

H40

BCK

 

2,5

 

3

 

5,5

9

Felicia Ferner

DE

BCK

 

 

5,5

 

 

5,5

10

Kristoffer Eriksson

H40

BCK

 

 

 

3,5

 

3,5

11

Fredrik Dahlgren

H40

BCK

 

 

 

1,5

2

3,5

12

Ulf Rutqvist

H40

CKN

 

 

2,5

 

 

2,5

13

Daniel Asplund

H40

CKN

 

 

1,5

 

 

1,5

14

Selma Svarf

DE

Cresent Dare

 

0,5

 

 

 

0,5

 

               

 

KLASS 3

P15-16, DS, DJ

 

Klubb

1

2

3

4

5

Summa

1

Axel Eriksson

P15-16

 BCK

 

 

7

 

4

11

2

Rikard Bergström

P15-16

BCK

 

 

5

4

 

9

3

Åsa Karlsson

D40

BCK

 

 

3

2

 

5

4

Hampus Östberg

P15-16

CKN

 

 

4

 

 

4

5

Anna Pettersson

 

CKN

 

 

2

 

2

4

6

Linda Lorentzon

 

CKN

 

 

0,5

 

 

0,5

 

               

 

KLASS 4

 

P13-14, F15-16

Klubb

1

2

3

4

5

Summa

1

Alva Casserstedt

F13-14

CKN

5,5

1,5

4,5

5

4,5

21

2

Sebastian Fagerberg

P13-14

BCK

0,5

5

2

2,5

6,5

16,5

3

Hampus Kihl

P13-14

CKN

 

2,5

7

6,5

 

16

4

Isak Backman

P13-14

BCK

2,5

2

 

3,5

3

11

5

Samuel Larsson

P13-14

BCK

3,5

5

 

 

 

8,5

6

Casper Östberg

 

 

 

 

4,5

 

 

4,5

7

Oliver Asplund

 

 

 

 

2,5

 

 

2,5

 

                 

KLASS 5

 

P/F11-12, F13-14

Klubb

1

2

3

4

5

Summa

1

Casper Casserstedt

P11-12

CKN

8,5

15

15,5

12

12,5

63,5

2

Andreas Dahlgren

P 11-12

BCK

10,5

13

13,5

10

10,5

57,5

3

Mattias Wikars

P11-12

BCK

6,5

11

10,5

8

9,5

45,5

4

Elin Karlsson

F 11-12

BCK

7,5

12

12,5

9

 

41

5

Anton Millbeg

P11-12

BCK

4,5

8

11,5

 

4

28

6

Viktor Norberg

P11-12

BCK

 

8,5

9,0

5,5

 

23

7

Axel Eriksson

P11-12

BCK

 

9,5

 

6

5,5

21

8

Johan Ekvall

P11-12

BCK

5,5

7

 

 

7,5

20

9

Elin Englund

 

BCK

3,5

5

 

3,5

7

19

10

Albin Morelius

P11-12

CKN

 

5,5

5,0

 

4,5

15

11

Emelie Olgerfeldt

 

CKN

 

3,5

6,0

 

 

9,5

12

Joel Weidenstål

 

BCK

 

 

3,5

2

2,5

8

13

Texas Östberg

 

CKN

 

 

7,5

 

 

7,5

14

Eddie Hansson

 

CKN

 

 

6,5

 

 

6,5

15

Erik Lindström

P11-12

CKN

 

2,5

2,0

 

 

4,5

16

Meja Hagström

F 11-12

BCK

 

 

 

3,5

 

3,5

17

Tilda Andersson

 

CKN

2,5

 

 

 

 

2,5

18

Robin Persson

 

CKN

 

 

2,5

 

 

2,5

19

Erik Boberg

P11-12

BCK

0,5

 

 

 

 

0,5

2

 

 

 

 

 

 

 

 

0

 

               

 

KLASS 6

 

Nybörjare tom 10 år

Klubb

1

2

3

4

5

Summa

1

Malte Dahlgren

 

BCK

13,5

16

29,5

2,5

20,5

82

2

Oliver Strandberg

 

BCK

 

14,5

27

14,5

18

74

3

Artur Kihl

 

CKN

 

17,5

31

17,5

 

66

4

Hampus Fagerberg

 

BCK

8,5

 

24

15,5

9

57

5

Emil Skotte

 

BCK

 

 

25,5

11

15,5

52

6

Vilgot Lipponen

 

BCK

11,5

8

19,5

11

 

50

7

Lily Weidenstål

 

BCK

10,5

 

12

12,5

15

50

8

Alvin Österberg

 

BCK

9,5

13

22,5

 

 

45

9

Desiree Sörlie

 

CKN

 

27

 

7

9,5

43,5

10

Alice Morelius

 

CKN

 

3,5

25

 

8,5

37

11

Anton Nord

 

CKN

 

 

19,5

 

16

35,5

12

Eddie Siuvatti

 

CKN

 

13,5

18

 

 

31,5

13

Olivia A-Forslund

 

BCK

 

 

16,5

13

 

29,5

14

Axel Lindell

 

CKN

 

8,5

10

5

3

26,5

15

Johan Nilsson

 

BCK

5,5

7

9,5

 

4

26

16

Natanael Mårts

 

CKN

 

10,5

15

 

 

25,5

17

Lucas Vähätalo

 

CKN

 

11,5

13

 

 

24,5

18

Olle Lindgren

 

CKN

 

 

22,5

 

 

22,5

19

Matteus Saxberg

 

CKN

 

 

20,5

 

 

20,5

20

Thelwin Frimodigs

 

BCK

4,5

 

7

8,5

 

20

21

Thure Aareteg Björk

 

BCK

7,5

10

 

 

 

17,5

22

Elias Kjällberg

 

CKN

 

 

15,5

 

 

15,5

23

Erik Lundgren

 

CKN

 

5,5

8

 

 

13,5

24

Inec Rutqvist

 

CKN

 

 

13,5

 

 

13,5

25

Sune Lindgren

 

CKN

6,5

 

 

 

6

12,5

26

Alfred Mix

 

CKN

 

 

 

 

12,5

12,5

27

Leon Dahlin

 

CKN

 

 

 

 

11,5

11,5

28

Signe Sjut

 

CKN

3,5

 

3

4,5

 

11

29

Ville Nygren

 

CKN

 

 

10,5

 

 

10,5

30

Gustav Norberg

 

BCK

 

1,5

 

9

 

10,5

31

Lucas Vähätalo

 

CKN

 

 

 

 

10,5

10,5

33

Emil Hagberg

 

CKN

 

 

 

 

9,5

9,5

34

Elen Björklund

 

CKN

 

 

5,5

 

 

5,5

35

Noel Lindgren

 

CKN

 

4,5

 

 

 

4,5

36

Albin Kjellberg

 

CKN

 

 

4,5

 

 

4,5

37

Nova Wahren

 

BCK

 

 

 

4,5

 

4,5

38

Edvin Blad-Stierne

 

CKN

 

 

 

 

4,5

4,5

39

Hanna Karlsson

 

CKN

 

 

3,5

 

 

3,5

40

Filip Örn

 

CKN

 

 

 

 

3,5

3,5

 

Love Östberg

 

BCK

2,5

 

 

 

 

2,5

 

Alva Lindgren

 

CKN

 

2,5

 

 

 

2,5

41

Hannes Lipponen

 

BCK

1,5

 

 

 

 

1,5

42

Sara Backman

 

BCK

 

 

 

1

 

1

43

Axel Rutqvist

 

CKN

 

 

0,5

 

 

0,5

                   

KLASS 7

Nybörjare Mini t.o.m. 6 år

Klubb

1

2

3

4

5

Sunna

1

Filip Öhrn

 

CKN

 

10,5

14

 

 

24,5

2

Hannes Anåker

 

CKN

 

6,5

9

 

8,5

24

3

Alfred Mix

 

CKN

 

14,5

 

 

 

14,5

4

Love Österberg

 

BCK

 

7,5

7

 

 

14,5

5

Jesper Hedlund

 

CKN

 

12,5

1

 

 

13,5

6

Petra Hedlund

 

CKN

 

5,5

8

 

 

13,5

7

Arvid Eriksson

 

BCK

 

 

 

9,5

4

13,5

8

Hannes Lipponen

 

BCK

 

2,5

6

4,5

 

13

9

Erik Andersson

 

BCK

 

 

 

1,5

11

12,5

10

Olle Lindgren

 

CKN

 

11,5

 

 

 

11,5

11

Emil Hagberg

 

CKN

 

 

11,5

 

 

11,5

12

William Andersson

 

CKN

 

 

10,5

 

 

10,5

13

Hilma Spjut

 

CKN

1,5

 

5

3,5

 

10

14

Agnes Mix

 

CKN

 

9,5

 

 

 

9,5

15

Kalle Palmstål

 

CKN

 

 

9,5

 

 

9,5

16

Thelwin Frimodigs

 

BCK

 

8,5

 

 

 

8,5

17

Leo Sjöberg

 

CKN

 

3,5

 

 

5

8,5

18

Märta Eriksson

 

BCK

 

 

 

 

8,5

8,5

19

Elias Hagström

 

BCK

 

 

 

7,5

 

7,5

20

Vilgot Lindström

 

BCK

 

 

 

6,5

 

6,5

21

Ebbe Lindgren

 

CKN

3,5

 

 

 

3

6,5

22

Oliver Bladt-Stierne

 

CKN

 

 

 

 

6,5

6,5

23

Nelly Wahren

 

BCK

 

 

 

5,5

 

5,5

24

Andrey Kvatov

 

CKN

 

 

 

 

5,5

5,5

25

Sara Backman

 

BCK

 

4,5

 

 

 

4,5

26

Erik Skotte

 

BCK

 

 

 

4,5

 

4,5

27

Axel Johansson

 

CKN

 

1,5

 

 

 

1,5

28

Hugo Sjöberg

 

CKN

 

 

 

 

1,5

1,5

29

Ofelia Saxe

 

CKN

 

 

0,5

 

 

0,5

30

Hanna Karlsson

 

CKN

 

 

0,5

 

 

0,5

                             

 

Skribent: Christer Claar
Epost: This is a mailto link

Banner_MotDoping

Borlänge Kommun

 




Cykelcentrum i Borlänge

 
Dalarnas Försäkringsbolag

 

Assistancekåren

Midroc Electro

Frykbergs kamin & skorstenar

viati_logga

 

 

 

Sajtus

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info