Hoppa till sidans innehåll

Resulat MTB serien #1 Bergebo

2018-05-19 07:22
  • Uppdaterad: 2018-05-19 17:34

Klass 1      
Elit, U23, Jun, H30    
Namn Ålder Klubb Tid
Emil Lindgren Elit CKN 38,06,17
Johan Widen E CKN 42,01,43
Mattias Pirttioja H30 CKN 48,48,56
Christian Olgerfeldt H30 CKN 49,35,75
 Klass 2      
H40 och äldre, DE       
Namn Ålder Klubb Tid
Staffan Eriksson H40 BCK 40,39,74
Lasse Casserstedt H50 CKN 44,27,15
 Klass 3      
P15-16, DS, DJ (F15-16)      
Namn Ålder Klubb Tid
Sebastian Fagerberg P15-16 BCK 24,00,19
Hampus Kihl P15-16 BCK 28,32,95
Alva Casserstedt 13-14 F15-16 CKN 29,43,20
Eva-Lena Lehikoinen D50 BCK 40,44,72
Klass 4      
P13-14, F15-16      
Namn Ålder Klubb Tid
Axel Eriksson P13-14 BCK 18,03,67
Andreas Dahlgren P13-14 BCK 18,37,20
Albin Morelius P13-14 CKN 22,34,44
William Karlsson P13-14 CKN 29,43,20
Joel Wejdenstål P13-14 BCK x
Klass 5      
P/F10-12, F13-14      
Namn Ålder Klubb Tid 
Elin Karlsson F13-14 BCK 9,37,37
Malte Dahlgren P10-12 BCK 12,38,15
Artur Kihl P10-12 CKN 12,38,96
Hampus Fagerberg P10-12 BCK 13,18,91
Lucas Vähätalo F10-12 CKN 13,28,35
Oliver Lindahl P10-12 CKN 13,59,22
Alex Lindell P10-12 CKN 13,59,23
Anton Nord P10-12 CKN 13,59,24
Leon Dahlin P10-12 CKN 14,11,24
Oliver Strandberg P10-12 BCK 15,01,50
Filip Örn P10-12 CKN 15,39,63
Johan Nilsson P10-12 BCK 16,13,37
Alice Morelius P10-12 CKN 16,39,50
Hennie Löfgren F10-12 BCK 16,40,98
Natael Mårts P10-12 CKN 20,03,36
Hedvig Eriksson F10-12 BCK 24,39,54
Klass 6      
Nybörjare t.o.m 10 år      
Namn Ålder Klubb Placering
Alfred Mix 9 BCK 1
Emil Hagberg 9 BCK 2
Arvid Eriksson 7 BCK 3
Sune Lindgren 8 CKN 4
Ville Nygren 9 CKN 5
Viktor Löv 8 BCK 6
Thelwin Frimodigs 9 BCK 7
Emil Eriksson 9 BCK 8
Hugo Pers 10 BCK 9
Sixten Westin 6 BCK 10
Märta Eriksson 9 BCK 11
Oliver Svantes 9 BCK 12
William Olsson 8 BCK 13
Viktor Haglund 7 BCK 14
Knut Elnefred 8 BCK 15
Embla Lindell-Jones 9 BCK 16
Vilgot Tysklind 8 CKN 17
Freja Lindell-Jones 9 BCK 18
Hannes Anåker 7 CKN 19
Ellie Alven 8 CKN 20
Elsa Sonneson 8 BCK 21
Sixten Alven 6 CKN 22
Nils Morin 7 BCK 23
Rasmus Wallin 9 BCK 24
Casper Alven 6 CKN 25
Nellie Wallin 6 BCK 26
Edit Nygren 7 CKN 27
Selma Olsson 7 BCK 28
Arn Bodare 6 CKN 29
Klass 7      
Nybörjare t.o.m 6år      
Namn Ålder Klubb Placering 
Marit Eriksson 6 BCK 1
Erik Sonneson 5 BCK 2
Skribent: Christer Claar
Epost: This is a mailto link

Banner_MotDoping

Borlänge Kommun

 




Cykelcentrum i Borlänge

 
Dalarnas Försäkringsbolag

 

Assistancekåren

Midroc Electro

Eldabutiken Borlänge

viati_logga

 

 

 

Sajtus

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info