Hoppa till sidans innehåll

Resultat MTB Cup deltävling 4 St Skedvi

30 AUG 2019 21:34
Resultat
  • Skapad: 30 AUG 2019 21:34

Resultat MTB Cup deltävli 4 St Skedvi 
Klass 1 Elit, U23, Jun, H30    
Placering  Namn Ålder Klubb
1 Sebastian Fagerberg Junior BCK
2 Viktor Smederöd   CKN
3 Mattias Norling H30 CKN
4 Hampus Kihl Junior CKN
5 Andreas Andersson H30 CKN
6 Martin Österberg H30 BCK
DNF Fredrik Hallström H30 CKN
DNF Tommy Hälla H30 CKN
       
 Klass 2 H40 och äldre, DE     
Placering  Namn Ålder Klubb
1 Magnus Österberg H40 BCK
2 Patrik Ahlin H40 BCK
3 Christer Claar H50 BCK
4 Kristofer Eriksson H40 BCK
5 Mats Pers H40 BCK
6 Magnus Hagberg H40 CKN
       
 Klass 3 P15-16, DS, DJ (F15-16)    
Placering  Namn Ålder Klubb
1 Albin Morelius P15-16 CKN
2 Joel Wejdenstål P15-16 BCK
3 Sandra Lindell DS CKN
       
Klass 4 P13-14, F15-16    
Placering  Namn Ålder Klubb
1 Samuel Persson P13-14 Ludvika
2 Gabriel Jinenius P13-14 Ludvika
3 Mårten Gidlund P13-14 BCK
4 Emelie Olgerfelt F15-16 CKN
       
Klass 5 P/F10-12, F13-14    
Placering  Namn Ålder Klubb
1 Albin Eriksson P10-12 Rembo
2 Oskar Eklöf P10-12 Rembo
3 Jakob Eklund P10-12 Ludvika
4 Tor Dumichen P10-12 Rembo
5 Felix Andersson P10-12 CKN
6 Erik Stigers P10-12 Rembo
7 Alfred Mix P10-12 CKN
8 Hampus Fagerberg P10-12 BCK
9 Johan Nilsson P10-12 BCK
10 Sofie Olgefeldt F10-12 CKN
11 Alex Lindell P10-12 CKN
12 Ville Nygren P10-12 CKN
13 Manne Lantz P10-12 Rembo
14 Hugo Pers P10-12 BCK
15 Emil Hagberg P10-12 CKN
16 Erik Monk P10-12 Ludvika
17 Oliver Strandberg P10-12 BCK
18 Alice Morelius F10-12 CKN
19 Hedvig Eriksson F10-12 BCK
20 Alva Pers F10-12 BCK
21 Tilda Berglund F10-12 BCK
DNF Anton Nord P10-12 CKN
       
Klass 6 Nybörjare t.o.m 10 år    
Placering Namn Ålder Klubb
1 Sixten Westin 7 BCK
2 Hannes Anåker 8 CKN
3 Oskar Stiger 8 Rembo
4 Axel Sonefors 9 Rembo
5 Love Österberg 8 BCK
6 Arvid Berglund 8 BCK
7 Theo Orr 9 CKN
8 Alice Eklöf 9 Rembo
9 Ida Stigers 9 Rembo
10 Lucas Engdahl 8 Rembo
11 William Olsson 10 BCK
12 Casper Björklund 7 Rembo
13 Theo Tysk 8 CKN
14 Willmer Anåker 8 CKN
15 Ella Oghammar 8 Rembo
16 Isak Åkerman   Rembo
17 Alex Michols 10 Rembo
18 Edit Nygren 8 CKN
19 Theo Kihlström 9 Rembo
20 Hampus Svensson 10 BCK
21 Milo Hälla 9 CKN
22 Melker Bäck 5 CKN
23 Irma Forslund 7 CKN
24 Johannes Öhman 8 CKN
       
Klass 7 Nybörjare t.o.m 6år    
Placering   Namn Ålder Klubb
1 Loui Boström 6 CKN
2 Elvin Anåker 5 CKN
3 Hugo Morén 6 BCK
4 Julia Forsberg 7 CKN
5 Smilla Hälla 5 CKN
6 Ines Westin 5 BCK
7 Theodor Hallström 6 CKN
8 Sixten Grahn 5 CKN
9 Nils Smederöd 6 CKN
10 Elton Kajs 5 CKN
11 Liam Forsberg/Hedlund 4 CKN
12 Doris Åkerman 5 Rembo
13 Signe Åkerman 3 Rembo
14 Tindra Orr 8 CKN
15 Olle Bäck 3 CKN
Skribent: Christer Claar
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info