Hoppa till sidans innehåll

Resultat MTB Cupen deltävling 2

25 JUN 2019 21:01
  • Skapad: 25 JUN 2019 21:01

MTB Cupen Resultat Deltävling 2 i Säter   
Klass 1      
Elit, U23, Jun, H30    
Placering  Namn Ålder Klubb
1 Sebastian Fagerberg Junior BCK
2 Mattias Norling H30 CKN
3 Hampus Kihl Junior CKN
4 Viktor Smederöd   CKN
5 Tommy Westin H30 BCK
6 Lars Blomqvist H30 CKN
       
 Klass 2      
H40 och äldre, DE       
Placering  Namn Ålder Klubb
1 Kristofer Eriksson H40 BCK
2 Ulf Rutkvist H40 CKN
3 Mats Pers   BCK
       
 Klass 3      
P15-16, DS, DJ (F15-16)      
Placering  Namn Ålder Klubb
1 Andreas Dahlgren P15-16 BCK
2 Albin Morelius P15-16 CKN
3 Anna Pettersson DS CKN
4 Anna Rutkvist DS CKN
DNF Joel Wejdenstål P15-16 BCK
DNF Jenny Andersson DS CKN
       
Klass 4      
P13-14, F15-16      
Placering  Namn Ålder Klubb
1 Axel Eriksson P13-14 BCK
2 Hjalmar Mood P13-14 Ludvika
3 Erik Lindström P13-14 CKN
4 Alexander Nord P13-14 CKN
5 Leon Dahlin P13-14 CKN
6 Gabriel Jinenius P13-14 Ludvika
7 Olivia Rutkvist F15-16 CKN
       
Klass 5      
P/F10-12, F13-14      
Placering  Namn Ålder Klubb
1 Elin Karlsson F13-14 BCK
2 Malte Dahlgren P10-12 BCK
3 Felix Andersson P10-12 CKN
4 Jakob Eklund P10-12 Ludvika
5 Ines Rutkvist F10-12 CKN
6 Olle Lindgren P10-12 CKN
7 Alfred Mix P10-12 CKN
8 Fanny Lindgren   CKN
9 Anton Nord P10-12 CKN
10 Thelwin Frimodigs P10-12 BCK
11 Erik Monk P10-12 Ludvika
12 Alex Lindell P10-12 CKN
13 Emil Hagberg P10-12 CKN
14 Oliver Strandberg P10-12 BCK
15 Filip Artis P10-12 CKN
16 Hugo Pers P10-12 BCK
17 Ludvig Forslund P10-12 BCK
18 Hampus Mood P10-12 Ludvika
19 Alice Morelius F10-12 CKN
20 Kendra Ljusteräng   CKN
21 Oliver Nygren P10-12 Ludvika
       
Klass 6      
Nybörjare t.o.m 10 år      
Placering Namn Ålder Klubb
1 Sixten Westin 7 BCK
2 Rasmus Wallin 10 BCK
3 Hannes Anåker 8 CKN
4 Loui Boström 6 CKN
5 Theo Orr 9 CKN
6 Oskar Mood 8 Ludvika
7 Oden Öberg 8 CKN
8 Frode Dahlman 7 BCK
9 Willmer Anåker 8 CKN
10 Stella Lindåse Hägg 8 BCK
11 Hampus Svensson 10 BCK
12 Marlon Löfving 8 CKN
13 Alfred Gustav 7 CKN
14 Eddie Bergelin 9 Ludvika
15 Thelma Grahn 7 CKN
16 Irma Forslund 7 CKN
17 Frank Martinsson 7 CKN
18 Tindra Orr 8 CKN
       
Klass 7      
Nybörjare t.o.m 6år      
Placering  Namn Ålder Klubb
1 Arn Bodare 6 CKN
2 Malcom Frimodigs 6 BCK
3 Hugo Morén 6 BCK
4 Elvin Anåker 5 CKN
5 Malte Löfving 6 CKN
6 Wilmer Backe Olla 6 CKN
7 Nellie Wallin 6 BCK
8 Frank Dahlman 6 BCK
9 Ines Westin 5 BCK
10 Sixten Grahn 5 CKN
11 Nils Smederöd 6 CKN
12 Elton Kajs 5 CKN
13 Viggo Lindås Hägg 4 BCK
Skribent: Christer Claar
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info