Hoppa till sidans innehåll

Resultat MTB Cupen deltävling 3

05 JUL 2019 22:30
Här finns resultatet från deltävling 3 i MTB Cupen som gick i Paradisbacken
  • Skapad: 05 JUL 2019 22:30

MTB Cupen deltävling 3 
Klass 1   4 varav Långa banan    
Elit, U23, Jun, H30      
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Tommy Westin H30 BCK  
DNF Sebastian Fagerberg Junior BCK  
         
 Klass 2   4 varav Långa banan    
H40 och äldre, DE         
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Roger Karlsson H40 BCK  
2 Patrik Ahlin H40 BCK  
3 Christer Claar H50 BCK  
4 Ulf Rutkvist H40 CKN  
5 Matts Pers H40 BCK  
6 Magnus Hagberg H40 CKN  
7 Lasse Casserstedt H50 CKN  
8 Fredrik Dahlgren H40 BCK  
         
 Klass 3   3 varav Långa banan    
P15-16, DS, DJ (F15-16)        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Andreas Dahlgren P15-16 BCK  
2 Casper Casserstedt P15-16 CKN  
3 Alva Casserstedt DJ CKN  
4 Åsa Karlsson DS BCK  
5 Anna Rutkvist DS CKN  
6 Joel Wejdenstål P15-16 BCK  
7 Sandra Lindell DS CKN  
8 Anna Johansson DS CKN  
         
Klass 4   3 varav Långa banan    
P13-14, F15-16        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Axel Eriksson P13-14 BCK  
2 Hjalmar Mood P13-14 Ludvika  
3 Leon Dahlin P13-14 CKN  
4 Viktor Norberg P13-14 BCK  
5 Mårten Gidlund P13-14 BCK  
6 Olivia Rutkvist F15-16 CKN  
DNF Erik Lindström P13-14 CKN  
         
Klass 5   2 varv korta banan    
P/F10-12, F13-14        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid 
1 Elin Karlsson F13-14 BCK  
2 Hampus Fagerberg P10-12 BCK  
3 Jakob Eklund P10-12 Ludvika  
4 Malte Dahlgren P10-12 BCK  
5 Johan Nilsson P10-12 BCK  
6 Ines Rutkvist F10-12 CKN  
7 Thelwin Frimodigs P10-12 BCK  
8 Hugo Pers P10-12 BCK  
9 Oliver Strandberg P10-12 BCK  
10 Emil Hagberg P10-12 CKN  
11 Hampus Mood P10-12 Ludvika  
12 Fanny Lindgren   CKN  
DNF Anton Nord P10-12 CKN DNF
         
Klass 6   2 varav nybörjarbanan    
Nybörjare t.o.m 10 år        
Placering Namn Ålder Klubb Placering
1 Axel Rutkvist 9 CKN 1
2 Sixten Westin 7 BCK 2
3 Viktor Haglund 8 BCK 3
4 Kendra Ljusteräng 10 CKN 4
5 Tindra Orr 8 CKN 5
6 Willmer Anåker 8 CKN 6
7 Hampus Svensson 10 BCK 7
8 Emma Borgensen 9 CKN 8
9 Alfred Gustav 7 CKN 9
10 Thelma Grahn 7 CKN 10
11 Irma Forslund 7 CKN 11
12 Theo Orr 9 CKN 12
         
Klass 7   1 varav nybörjarbanan    
Nybörjare t.o.m 6år        
Placering  Namn Ålder Klubb Placering 
1 Malcom Frimodigs 6 BCK 1
2 Wilmer Backe Olla 6 CKN 2
3 Ivar Styffe 4 BCK 3
4 Elvin Anåker 5 CKN 4
5 Ines Westin 5 BCK 5
6 Anton Haglund 6 BCK 6
7 Elton Kajs 5 CKN 7
8 Sixten Grahn 5 CKN 8
Skribent: Christer Claar
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info