Hoppa till sidans innehåll

Resultat MTB serien deltävling 2 i Skäve

05 JUN 2018 05:38
  • Uppdaterad: 08 JUN 2018 06:11

MTB Tävlingen i Skäve

Klass 1        
Elit, U23, Jun, H30     Skäve
Namn Ålder Klubb Tid Placering 
Emil Lindgren Elit CKN 44.57 1
Tommy Andersson H30 BCK 49.59 2
Andreas Danielsson H30 CKN 56.25 3
Lars Blomkvist H30 CKN 57.28 4
 Klass 2        
H40 och äldre, DE        Skäve
Namn Ålder Klubb Tid Placering 
Christer Claar H50 BCK 39.12 1
Staffan Eriksson H40 BCK 39.16 2
Ulf Rutkvist H40 CKN 40.21 3
Anna Pettersson D 30 CKN 50.33 4
 Klass 3        
P15-16, DS, DJ (F15-16)       Skäve
Namn Ålder Klubb Tid Placering 
Sebastian Fagerberg P15-16 BCK 36.38 1
Hampus Kihl P15-16 BCK 41.59 2
Klass 4        
P13-14, F15-16       Skäve
Namn Ålder Klubb Tid Placering 
Axel Eriksson P13-14 BCK 32.51 1
Andreas Dahlgren P13-14 BCK   2
Joel Wejdenstål P13-14 BCK 26.08 3
Albin Morelius P13-14 CKN   4
erik lindström P13-14 CKN 38.00 5
William Karlsson P13-14 CKN 38.51 6
Klass 5        
P/F10-12, F13-14       Skäve
Namn Ålder Klubb Tid  Placering 
Elin Karlsson F13-14 BCK 14.53 1
Artur Kihl P10-12 CKN 16.51 2
Malte Dahlgren P10-12 BCK 17.27 3
olle lindgren   CKN 17.57 4
anton jansson P10-12 CKN 18.00 5
Leon Dahlin P10-12 CKN 18.40 6
Anton Nord P10-12 CKN 19.08 7
Hampus Fagerberg P10-12 BCK 19.10 8
Lucas Vähätalo F10-12 CKN 19.14 9
Oliver Lindahl P10-12 CKN 19.52 10
Johan Nilsson P10-12 BCK 21.03 11
Alex Lindell P10-12 CKN 21.06 12
jacob eklund   CSK Ludvika 21.11 13
inez rutkvist   CSK Ludvika 21.20 14
Oliver Strandberg P10-12 BCK 21.22 15
Alice Morelius P10-12 CKN 22.57 16
ture areteg björk   BCK 23.04 17
Klass 6        
Nybörjare t.o.m 10 år     Skäve  
Namn Ålder Klubb Placering  
Alfred Mix 9 BCK 1  
Ville Nygren 9 CKN 2  
Thelwin Frimodigs 9 BCK 3  
Emil Hagberg 9 CKN 4  
jesper hedlund   CKN 5  
axel rutkvist   CKN 6  
alvin lindahl   CKN 7  
Hugo Pers 10 BCK 8  
Rasmus Wallin 9 BCK 9  
Arvid Eriksson 7 BCK 10  
Sune Lindgren 8 CKN 11  
Sixten Westin 6 BCK 12  
linus hjulström   ckn 13  
Märta Eriksson 9 BCK 14  
viggo jonsson   CKN 15  
Ellie Alven 8 CKN 16  
arvid berglund   BCK 17  
Knut Elnefred 8 BCK 18  
elias hagström   BCK 19  
Hannes Anåker 7 CKN 20  
oliver engström   CSK Ludvika 21  
Elsa Sonneson 8 BCK 22  
Klass 7        
Nybörjare t.o.m 6år        
Namn Ålder Klubb Placering   
Edit Nygren   ckn 1  
Sixten Allven   ckn 2  
Petra Hedlund   ckn 3  
Casper Allven   ckn 4  
Nellie Wallin   bck 5  
Malcom Frimodigs   bck 6  
Elliot Jonsson   ckn 7  
Arn Bodare 5 ckn 8  
Ebbe Lindgren   ckn 9  
Tim Haritz   ckn 10  
Erik Sonneson 5 BCK 11  
Skribent: Christer Claar
Epost: This is a mailto link

Banner_MotDoping


Borlänge Kommun


 Cykelcentrum i Borlänge


viati_logga



Dalarnas Försäkringsbolag


        Assistancekåren


Midroc Electro

Eldabutiken Borlänge


 

 



 Sajtus

 

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info