Hoppa till sidans innehåll

Resultat MTB serien deltävling 3

2018-07-03 05:30
  • Uppdaterad: 2018-07-03 05:33

Resultat MTB Serien deltävling 3 Skräddarbacken 
Klass 1        
Elit, U23, Jun, H30      
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Tommy Andersson H30 BCK 00:58:09
2 Niklas Ricklund H30 BCK 00:59:31
3 Andreas Danielsson H30 CKN 01:00:59
4 Lars Blomqvist H30 CKN 01:05:37
5 Peter Strandberg H30 BCK 01:07:28
6 Tomas Hedlund H30 BCK 01:09:28
7 Andreas Eriksson H30 CKN 01:09:29
         
 Klass 2        
H40 och äldre, DE         
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Christer Claar H50 BCK 44:00,5
2 Staffan Eriksson H40 BCK 44:38,5
3 Fredrik Dahlgren H40 BCK 56:51,0
DNF Roger Karlsson H40 BCK  
DNF Tomas Lövgren H40 BCK  
         
 Klass 3        
P15-16, DS, DJ (F15-16)        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Sebastian Fagerberg P15-16 BCK 25:39,3
2 Hampus Kihl P15-16 BCK 27:32,7
3 Anna Rutkvist D40 CKN 33:41,9
         
Klass 4        
P13-14, F15-16        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Andreas Dahlgren P13-14 BCK 14:23,3
2 Albin Morelius P13-14 CKN 18:14,1
3 Samuel Wederberg P13-14 BCK 24:24,0
4 Erik Lindström P13-14 CKN 32:49,5
         
Klass 5        
P/F10-12, F13-14        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid 
1 Elin Karlsson F13-14 BCK 06:05,3
2 Anton Millberg P10-12 BCK 06:12,6
3 Herman Karlsson P10-12 FCK 06:21,7
4 Vilmer Ekman P10-12 FCK 06:21,8
5 Artur Kihl P10-12 CKN 07:20,6
6 Olle Lindgren P10-12 CKN 07:30,5
7 Malte Dahlgren P10-12 BCK 07:49,6
8 Hampus Fagerberg P10-12 BCK 08:06,7
9 Mårten Gidlund P10-12 BCK 08:08,1
10 Johan Nilsson P10-12 BCK 08:09,1
11 Lucas Vähätalo F10-12 CKN 08:10,8
12 Alex Lindell P10-12 CKN 08:17,7
13 Oliver Strandberg P10-12 BCK 08:32,9
14 Oliver Lindahl P10-12 CKN 09:10,3
15 Hedvig Eriksson F10-12 BCK 21:44,0
DNF Felix Andersson P10-12 CKN  
         
Klass 6        
Nybörjare t.o.m 10 år        
Placering Namn Ålder Klubb  
1 Ville Nygren 9 CKN  
2 Thelwin Frimodigs 9 BCK  
3 Emil Eriksson 9 BCK  
4 Arvid Berglund 7 BCK  
5 Rasmus Wallin 9 BCK  
6 Sixten Westin 6 BCK  
7 Ferry Swan 7 BCK  
8 Hannes Anåker 7 CKN  
9 Embla Lindell-Jones 9 BCK  
10 Freja Lindell-Jones 9 BCK  
11 Frode Dahlman 6 BCK  
12 William Olsson 8 BCK  
13 Max Lindström 6 BCK  
14 Sixten Alven 6 CKN  
15 Edit Nygren 7 CKN  
16 Ellie Alven 8 CKN  
17 Casper Alven 6 CKN  
18 Nellie Wallin 6 BCK  
19 Viktor Haglund 7 BCK  
         
Klass 7        
Nybörjare t.o.m 6år        
Placering  Namn Ålder Klubb  
1 Malcom Frimodigs 5 BCK  
2 Marit Eriksson 6 BCK  
Skribent: Christer Claar
Epost: This is a mailto link

Banner_MotDoping


Borlänge Kommun


 Cykelcentrum i Borlänge


viati_logga



Dalarnas Försäkringsbolag


        Assistancekåren


Midroc Electro

Eldabutiken Borlänge


 

 



 Sajtus

 

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info