Hoppa till sidans innehåll

Resultat MTB serien deltävling 6

2018-09-09 18:25
  • Uppdaterad: 2018-09-09 18:59

MTB Serien deltävling 6
 Klass 1      
Elit, U23, Jun, H30      
Namn Ålder Klubb Placering 
Emil Lindgren Elit CKN 1
Andreas Andersson H30 CKN 2
Niklas Ricklund H30 BCK 3
Andreas Danielsson H30 CKN 4
Magnus Hagberg H30 CKN 5
Lars Blomqvist H30 CKN 6
Christian Olgerfeldt H30 CKN 7
Magnus Österberg H30 BCK DNF
       
 Klass 2      
H40 och äldre, DE       
Namn Ålder Klubb Placering 
Kristoffer Eriksson H40 BCK 1
Ulf Rutkvist H40 CKN 2
Staffan Eriksson H40 BCK 3
       
 Klass 3      
P15-16, DS, DJ (F15-16)      
Namn Ålder Klubb Placering 
Anna Rutkvist D40 CKN 1
Anna Pettersson D30 CKN 2
Sandra Johansson     3
       
Klass 4      
P13-14, F15-16      
Namn Ålder Klubb Placering 
Joel Wejdenstål P13-14 BCK 1
Albin Morelius P13-14 CKN 2
Emelie Olgerfeldt   CKN 3
Olivia Rutqvist F15-16 CKN 4
Samuel Wederberg P13-14 BCK 5
William Karlsson P13-14 CKN 6
       
Klass 5      
P/F10-12, F13-14      
Namn Ålder Klubb Placering 
Anton Millberg P10-12 BCK 1
Elin Karlsson F13-14 BCK 2
Felix Andersson P10-12 CKN 3
Johan Nilsson P10-12 BCK 4
Leon Dahlin P10-12 CKN 5
Inez Rutqvist F10-12 CKN 6
Anton Nord P10-12 CKN 7
Alex Lindell P10-12 CKN 8
Olle Lindgren P10-12 CKN 9
Jakob Eklund P10-12   10
Oliver Lindahl P10-12 CKN 11
Oliver Strandberg P10-12 BCK 12
Sofia Olgerfeldt F10-12 CKN 13
Tilde Berglund F10-12   14
Hedvig Eriksson F10-12 BCK 15
       
Klass 6      
Nybörjare t.o.m 10 år      
Namn Ålder Klubb Placering
Alfred Mix 9 CKN 1
Emil Hagberg 9 CKN 2
Axel Rutkvist   CKN 3
Thelwin Frimodigs 9 BCK 4
Ville Nygren 9 CKN 5
Emil Eriksson 9 BCK 6
Arvid Eriksson 7 BCK 7
Hugo Pers 10 BCK 8
Sune Lindgren 8 CKN 9
Alvin Lindahl     10
Viktor Haglund 7 BCK 11
Arvid Berglund 7 BCK 12
Jesper Hedlund   CKN 13
Hannes Anåker 7 CKN 14
Love Österberg 7 BCK 15
Sixten Westin 6 BCK 16
William Olsson 8 BCK 17
Willner Anåker   CKN 18
Oden Öberg   CKN 19
Signe Sjut   CKN 20
Selma Olsson 7 BCK 21
       
Klass 7      
Nybörjare t.o.m 6år      
Namn Ålder Klubb Placering 
Frode Dalman   BCK 1
Ebbe Lindgren   CKN 2
Edit Nygren   CKN 3
Elvin Anåker   CKN 4
Hilma Spjut   CKN 5
Melker Bäck   CKN 6
Tim Haritz   CKN 7
Skribent: Christer Claar
Epost: This is a mailto link

Banner_MotDoping


Borlänge Kommun


 Cykelcentrum i Borlänge


viati_logga



Dalarnas Försäkringsbolag


        Assistancekåren


Midroc Electro

Eldabutiken Borlänge


 

 



 Sajtus

 

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info