Hoppa till sidans innehåll

MTB-Cupen


MTB-Cupen 2009   Borlänge / Säter
Deltävling*   1 2 3 4 5 6 7 Tot
KLASS 1 Elit, U23, Jun, H30 Klubb                
1 Elit Anders Haritz BCK 0,5 2 5,5 4 12
2 Elit Jonas Jungberg BCK 4,5 4,5
UT Elit Mattias Wengelin Cyklot 3,5 3,5
3 H30 Clas Björling BCK 3,5 3,5
4 Elit Per Arvidsson BCK 2,5 2,5
5 Jun Kristoffer Ljungberg BCK 1,5 1,5
5 Elit Thomas Strandberg BCK 1,5 1,5
6 H30 Daniel Nyden BCK 0,5 0,5
   
KLASS 2 H40 och äldre  
1 H40- Christer Claar BCK 3,5 2 4,5 4 4,5 4 9,5 32
2 H40- Patrick Broberg BCK 4,5 2 5,5 6 6,5 24,5
3 H40- Stig Eriksson BCK 1,5 3 2,5 7
4 H40- Lars Svarf CKN 1,5 5 6,5
5 H40- Ola Kling BCK 3,5 3,5
6 H40- Jan Jakobssen BCK 2,5 2,5
6 H40- Magnus Strömberg CKN 2,5 2,5
8 H40- Lars Casserstedt CKN 1,5 1,5
   
KLASS 3 P15-16, DS, DJ, HS  
1 P15-16 Christoffer Kvist BCK 7,5 8 8,5 8 5,5 37,5
2 P15-16 Mattias Norling CKN 3,5 3 5,5 6 4,5 5 27,5
2 P15-16 Johan Wide'n CKN 5,5 5 6,5 3 7,5 27,5
4 P15-16 Joakim Stoor BCK 4,5 4 3,5 12
5 P15-16 Mattias Fröberg BCK 0,5 6 4,5 11
6 HS Magnus Strömberg CKN 3,5 3,5
6 DS Eva-Lena Lehikoinen BCK 1,5 2 3,5
UT DS Kristine Nørgaard HMTBK 3,5 3,5
9 HS Per Börjegren CKN 2,5 2,5
9 DS Karin Hedlund CKN 0,5 2 2,5
11 HS Lars Hellgren CKN 0,5 0,5
   
KLASS 4 P13-14, F15-16  
1 13-14 Henrik Pallander CKN 3,5 4 4,5 4 4,5 4 24,5
2 13-14 Andreas Blomqvist BCK 5,5 5 5,5 4 20
3 13-14 Filip Erlandsson CKN 2,5 1,5 2,5 3 3,5 13
4 15-16 Felicia Ferner BCK 3,5 3,5
5 13-14 Alexander Bauer BCK 1,5 1,5
   
   
KLASS 5 P/F11-12, F13-14  
1 11-12 Joel Burman BCK 7,5 7 8,5 6 7,5 9 7,5 53
2 13-14 Sandra Kvist BCK 5,5 4 2,5 5 5,5 9 31,5
3 11-12 Pontus Anåker CKN 3,5 3 5,5 4 4,5 5 25,5
4 11-12 Martin Fröberg BCK 4,5 4 5,5 5 19
5 11-12 Selma Svarf CKN 2,5 2 3,5 3 3,5 14,5
6 11-12 Viktor Lundmark BCK 4,5 6 3,5 14
7 11-12 Johan Hellgren CKN 1,5 2 3,5
8 11-12 Hampus Sjödin 1,5 1,5
   
KLASS 6 Nybörjare tom 10 år  
1 -10 Bertil Pettersson BCK 8,5 5 7,5 7 7,5 12 47,5
2 -10 Emil Burman BCK 10,5 7 9,5 9 4,5 40,5
3 -10 Viktor Pallander CKN 6,5 5 4,5 7 23
4 -10 David Hedlund CKN 5,5 4 7,5 17
5 -10 Alex Börjegren CKN 2,5 3 3,5 3 12
6 -10 Jacob Backman BCK 7,5 4 11,5
7 -10 Fredrik Sundberg BCK 7,5 7,5
8 -10 Isac Backman BCK 3,5 2 5,5
8 -10 Emil Lundmark BCK 5,5 5,5
10 -10 Adrian Björklöv CKN 4,5 4,5
10 -10 Albin Mjöberg BCK 4,5 4,5
10 -10 Isak Wallen CKN 4,5 4,5
13 -10 Tilda Östberg BCK 3,5 3,5
13 -10 Edvin Nyhle'n CKN 1,5 2 3,5
13 -10 Tim Lind CKN 3,5 3,5
16 -10 Noel Andersson BCK 2,5 2,5
16 -10 Mattias Östberg BCK 2,5 2,5
16 -10 Alva Casserstedt CKN 2,5 2,5
19 -10 Irma Svarf CKN 1,5 1,5
19 -10 Olle Mjöberg BCK 1,5 1,5
   
Klass Sport  
1 H-Sport Per Börjegren CKN 4,5 4,5
2 H-Sport Patrik Nyhlen CKN 2,5 2,5
3 H-Sport Åke Widen CKN 1,5 1,5
   
Klass U-sport  
1 U-Sport Johan Hallgren CKN 2,5 2,5
   
*)Deltävling  
1 Gustavs 090428  
2 Repbäcken 090512  
3 Säter 090602  
4 Skräddarbacken 090623  
5 Säter 090630  
6 Bäsna 090727  
7 Säter 090825              
Uppdaterad: 2009-09-08 13:02
Skribent: Mikael Blomqvist

Banner_MotDoping

Borlänge Kommun

 




Cykelcentrum i Borlänge

 
Dalarnas Försäkringsbolag

 

Assistancekåren

Midroc Electro

Frykbergs kamin & skorstenar

viati_logga

 

 

 

Sajtus

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info