Hoppa till sidans innehåll

BCK och CKN´s MTB Cup

 

BCK och CKN´sMTB Cupen 2016

 

Namn

Ålder

Klubb

Skä

Söb

StS

Plä

Sät

Beb

ÖvT

Summa

KLASS 1

Elit, U23, Jun, H30

 

Klubb

1

2

3

4

5

6

7

Summa

1

Magnus Östberg

 

BCK

4,5

8,0

9,5

 

 

6,0

8,5

36,5

2

Martin  Östberg

 

BCK

 

4,5

6,0

3,5

5,0

7,5

8,0

34,5

3

Tommy Andersson

 

BCK

 

5,5

7,0

5,5

3,0

5,5

6,0

32,5

4

Johan Widen

Elit

CKN

0,5

 

 

 

6,0

9,5

10,0

26

5

Peter Strandberg

H30

BCK

2,5

2,0

3,5

3,0

 

4,5

5,0

20,5

6

Joakim Persson

H30

BCK

3,5

 

 

 

 

4,0

5,5

13

7

Emil Lindgren

Elit

CKN

7,5

 

 

 

 

 

 

7,5

8

Anders Haritz

 

CKN

 

3,5

4,0

 

 

 

 

7,5

9

Christian Olgerfeldt

 

CKN

 

2,5

1,5

 

2,5

 

 

6,5

10

Anton Olstam

 

CKN

5,5

 

 

 

 

 

 

5,5

11

Lars Blomkvist

H30

CKN

 

 

 

 

 

1,5

2,0

3,5

 

                   

 

KLASS 2

H40 och äldre,DE

 

Klubb

1

2

3

4

5

6

7

Summa

1

Christer Claar

H 50

BCK

3,5

6,0

7,5

13,0

5,5

6,0

9,5

51

2

Roger Karlsson

H40

BCK

 

7,5

9,0

10,5

 

8,0

14,5

49,5

3

Lars Casserstedt

H 50

CKN

1,5

4,0

5,5

6,0

 

 

7,5

24,5

4

Linn Gustafsson

DE

BCK

 

 

 

8,5

 

 

10,0

18,5

5

Björn Norberg

H40

BCK

 

 

3,5

6,0

 

3,5

 

13

6

Fredrik Jansson

H40

BCK

 

4,5

 

8,0

 

 

 

12,5

7

Fredrik Dahlgren

H40

BCK

 

 

 

1,5

2,0

2,5

5,0

11

8

Anders Österberg

H40

BCK

 

 

 

 

 

 

8,5

8,5

9

Ulf Rutqvist

H40

CKN

 

 

2,5

 

 

 

5,0

7,5

10

Stickan Eriksson

H50

BCK

 

 

 

 

 

 

7,5

7,5

11

Staffan Eiksson

H40

BCK

 

 

 

6,5

 

 

 

6,5

12

Stefan Tångring

H40

BCK

 

2,5

 

3,0

 

 

 

5,5

13

Felicia Ferner

DE

BCK

 

 

5,5

 

 

 

 

5,5

14

Patrik Moris

h40

BCK

 

 

 

 

 

4,5

 

4,5

15

Kristoffer Eriksson

H40

BCK

 

 

 

3,5

 

 

 

3,5

16

Pierre Bergström

H40

BCK

 

 

 

 

 

 

2,5

2,5

17

Daniel Asplund

H40

CKN

 

 

1,5

 

 

 

 

1,5

18

Selma Svarf

DE

Cresent Dare

 

0,5

 

 

 

 

 

0,5

19

Mattias Gidlund

H40

BCK

 

 

 

 

 

 

0,5

0,5

 

                     

KLASS 3

P15-16, DS, DJ

Ålder

Klubb

1

2

3

4

5

6

7

Summa

1

Axel Eriksson

P15-16

 BCK

 

 

7

 

4

 

2

13

2

Rikard Bergström

P15-16

BCK

 

 

5

4

 

 

 

9

3

Åsa Karlsson

D40

BCK

 

 

3

2

 

2,5

 

7,5

4

Hampus Östberg

P15-16

CKN

 

 

4

 

 

 

 

4

5

Anna Pettersson

 

CKN

 

 

2

 

2

 

 

4

6

Linda Lorentzon

 

CKN

 

 

0,5

 

 

 

 

0,5

 

                     

KLASS 4

P13-14, F15-16

Ålder

Klubb

1

2

3

4

5

6

7

Summa

1

Sebastian Fagerberg

P13-14

BCK

0,5

5

2

2,5

6,5

6,0

8,5

31

2

Alva Casserstedt

F13-14

CKN

5,5

1,5

4,5

5

4,5

 

5

26

3

Hampus Kihl

P13-14

CKN

 

2,5

7

6,5

 

 

 

16

4

Isak Backman

P13-14

BCK

2,5

2

 

3,5

3

 

 

11

5

Samuel Larsson

P13-14

BCK

 

5

 

 

 

 

1,5

6,5

6

Sander Krouwel

P13-14

BCK

 

 

 

 

 

1,5

4

5,5

7

Casper Östberg

 

 

 

 

4,5

 

 

 

 

4,5

8

Oliver Asplund

 

 

 

 

2,5

 

 

 

 

2,5

 

                     

KLASS 5

P/F11-12, F13-14

Ålder

Klubb

1

2

3

4

5

6

7

Summa

1

Casper Casserstedt

P11-12

CKN

8,5

15

15,5

12

12,5

11,0

12

86

2

Andreas Dahlgren

P 11-12

BCK

10,5

13

13,5

10

10,5

8,0

13,5

79

3

Mattias Wikars

P11-12

BCK

6,5

11

10,5

8

9,5

5,0

9,5

60

4

Elin Karlsson

F 11-12

BCK

7,5

12

12,5

9

 

7,5

10

58,5

5

Johan Ekvall

P11-12

BCK

5,5

7

 

 

7,5

6,0

7,5

33,5

6

Elin Englund

 

BCK

3,5

5

 

3,5

7

5,5

6

30,5

7

Anton Millbeg

P11-12

BCK

4,5

8

11,5

 

4

 

 

28

8

Viktor Norberg

P11-12

BCK

 

8,5

9,0

5,5

 

 

 

23

9

Axel Eriksson

P11-12

BCK

 

9,5

 

6

5,5

 

 

21

10

Albin Morelius

P11-12

CKN

 

5,5

5,0

 

4,5

 

4

19

11

Joel Weidenstål

 

BCK

 

 

3,5

2

2,5

3,0

 

11

12

Emelie Olgerfeldt

 

CKN

 

3,5

6,0

 

 

 

 

9,5

13

Meja Hagström

F 11-12

BCK

 

 

 

3,5

 

 

5

8,5

14

Texas Östberg

 

CKN

 

 

7,5

 

 

 

 

7,5

15

Eddie Hansson

 

CKN

 

 

6,5

 

 

 

 

6,5

16

Erik Lindström

P11-12

CKN

 

2,5

2,0

 

 

 

 

4,5

17

Tilda Andersson

 

CKN

2,5

 

 

 

 

 

 

2,5

18

Robin Persson

 

CKN

 

 

2,5

 

 

 

 

2,5

19

Olivia Rutkvist

P11-21

CKN

 

 

 

 

 

 

1,5

1,5

20

Erik Boberg

P11-12

BCK

0,5

 

 

 

 

 

 

0,5

 

                     

KLASS 6

Nybörjare tom 10 år

Ålder

Klubb

1

2

3

4

5

6

7

Summa

1

Oliver Strandberg

 

BCK

 

14,5

27

14,5

18

18,5

18

110,5

2

Artur Kihl

 

CKN

 

17,5

31

17,5

 

22,0

18,5

106,5

3

Malte Dahlgren

 

BCK

13,5

16

29,5

2,5

20,5

 

21

103

4

Alvin Österberg

 

BCK

9,5

13

22,5

 

 

13,0

17

74,5

5

Hampus Fagerberg

 

BCK

8,5

 

24

15,5

9

 

14

70,5

6

Vilgot Lipponen

 

BCK

11,5

8

19,5

11

 

11,5

8

69,5

7

Emil Skotte

 

BCK

 

 

25,5

11

15,5

17,0

 

69

8

Thelwin Frimodigs

 

BCK

4,5

9,5

7

8,5

 

9,0

12

50,5

9

Lily Weidenstål

 

BCK

10,5

 

12

12,5

15

 

 

50

10

Alice Morelius

 

CKN

 

3,5

25

 

8,5

 

12

49

11

Johan Nilsson

 

BCK

5,5

7

9,5

 

4

10,5

11

47,5

12

Olivia A-Forslund

 

BCK

 

 

16,5

13

 

11,5

 

41

13

Olle Lindgren

 

CKN

 

 

22,5

 

 

15,0

 

37,5

14

Anton Nord

 

CKN

 

 

19,5

 

16

 

 

35,5

15

Desiree Sörlie

 

CKN

 

 

 

7

9,5

8,0

9,5

34

16

Eddie Siuvatti

 

CKN

 

13,5

18

 

 

 

 

31,5

17

Alfred Mix

 

CKN

 

 

 

 

12,5

14,0

4,5

31

18

Axel Lindell

 

CKN

 

8,5

10

5

3

 

 

26,5

19

Natanael Mårts

 

CKN

 

10,5

15

 

 

 

 

25,5

20

Lucas Vähätalo

 

CKN

 

11,5

13

 

 

 

 

24,5

21

Thure Aareteg Björk

 

BCK

7,5

10

 

 

 

6,5

 

24

22

Matteus Saxberg

 

CKN

 

 

20,5

 

 

 

 

20,5

23

Albin Löv

 

BCK

 

 

 

 

 

18,5

 

18,5

24

Alexander Nord

 

CKN

 

 

 

 

 

17,5

 

17,5

25

Filip Örn

 

CKN

 

 

 

 

3,5

13,0

 

16,5

26

Elias Kjällberg

 

CKN

 

 

15,5

 

 

 

 

15,5

27

Erik Lundgren

 

CKN

 

5,5

8

 

 

 

 

13,5

28

Inec Rutqvist

 

CKN

 

 

13,5

 

 

 

 

13,5

29

Mårten Gidlund

 

BCK

 

 

 

 

 

 

14

13,5

30

Sune Lindgren

 

CKN

6,5

 

 

 

6

 

 

12,5

31

Leo Wahren

 

BCK

 

 

 

 

 

 

13

12,5

33

Leon Dahlin

 

CKN

 

 

 

 

11,5

 

 

11,5

34

Signe Sjut

 

CKN

3,5

 

3

4,5

 

 

 

11

35

Ville Nygren

 

CKN

 

 

10,5

 

 

 

 

10,5

36

Gustav Norberg

 

BCK

 

1,5

 

9

 

 

 

10,5

37

Lucas Vähätalo

 

CKN

 

 

 

 

10,5

 

 

10,5

38

Emil Hagberg

 

CKN

 

 

 

 

9,5

 

 

9,5

39

Inec Rutqvist

 

CKN

 

 

 

 

 

 

6,5

6,5

40

Elen Björklund

 

CKN

 

 

5,5

 

 

 

 

5,5

41

Noel Lindgren

 

CKN

 

4,5

 

 

 

 

 

4,5

42

Albin Kjellberg

 

CKN

 

 

4,5

 

 

 

 

4,5

43

Nova Wahren

 

BCK

 

 

 

4,5

 

 

 

4,5

44

Edvin Blad-Stierne

 

CKN

 

 

 

 

4,5

 

 

4,5

45

Rasmus Wallin

 

BCK

 

 

 

 

 

4,5

 

4,5

46

Oskar Nyström

 

BCK

 

 

 

 

 

 

4,5

4,5

47

Hanna Karlsson

 

CKN

 

 

3,5

 

 

 

 

3,5

48

Erik Andersson

 

BCK

 

 

 

 

 

3,5

 

3,5

49

Sara Backman

 

BCK

 

 

 

1,5

 

 

2

3,5

50

Love Östberg

 

BCK

2,5

 

 

 

 

 

 

2,5

51

Alva Lindgren

 

CKN

 

2,5

 

 

 

 

 

2,5

52

Sixten Pettersson

 

BCK

 

 

 

 

 

2,5

 

2,5

53

Tilda Berglund

 

BCK

 

 

 

 

 

 

2,5

2,5

54

Hannes Lipponen

 

BCK

1,5

 

 

 

 

 

 

1,5

55

Stella Pettersson

 

BCK

 

 

 

 

 

1,5

 

1,5

56

Axel Rutqvist

 

CKN

 

 

0,5

 

 

 

 

0,5

                       

KLASS 7

Nybörjare Mini t.o.m. 6 år

Ålder

Klubb

1

2

3

4

5

6

7

Summa

1

Hannes Anåker

 

CKN

 

6,5

9

 

8,5

10,0

 

34

3

Love Österberg

 

BCK

 

7,5

7

 

 

8,5

7

30

2

Filip Öhrn

 

CKN

 

10,5

14

 

 

 

 

24,5

4

Hannes Lipponen

 

BCK

 

2,5

6

4,5

 

8,0

 

21

5

Alfred Mix

 

CKN

 

14,5

 

 

 

 

 

14,5

6

Jesper Hedlund

 

CKN

 

12,5

1

 

 

 

 

13,5

7

Petra Hedlund

 

CKN

 

5,5

8

 

 

 

 

13,5

8

Arvid Eriksson

 

BCK

 

 

 

9,5

4

 

 

13,5

9

Erik Andersson

 

BCK

 

 

 

1,5

11

 

 

12,5

20

Elias Hagström

 

BCK

 

 

 

7,5

 

 

5

12,5

10

Olle Lindgren

 

CKN

 

11,5

 

 

 

 

 

11,5

11

Emil Hagberg

 

CKN

 

 

11,5

 

 

 

 

11,5

12

William Andersson

 

CKN

 

 

10,5

 

 

 

 

10,5

13

Viktor Löv

 

BCK

 

 

 

 

 

10,5

 

10,5

14

Hilma Spjut

 

CKN

1,5

 

5

3,5

 

 

 

10

15

Agnes Mix

 

CKN

 

9,5

 

 

 

 

 

9,5

16

Kalle Palmstål

 

CKN

 

 

9,5

 

 

 

 

9,5

17

Erik Skotte

 

BCK

 

 

 

4,5

 

4,5

 

9

18

Leo Sjöberg

 

CKN

 

3,5

 

 

5

 

 

8,5

19

Märta Eriksson

 

BCK

 

 

 

 

8,5

 

 

8,5

35

Arvid Breglund

 

BCK

 

 

 

 

 

 

8,5

8,5

21

Vilgot Lindström

 

BCK

 

 

 

6,5

 

 

 

6,5

22

Ebbe Lindgren

 

CKN

3,5

 

 

 

3

 

 

6,5

23

Oliver Bladt-Stierne

 

CKN

 

 

 

 

6,5

 

 

6,5

27

Sara Backman

 

BCK

 

4,5

 

 

 

 

2

6,5

36

Alfred Oscarsson

 

BCK

 

 

 

 

 

 

6,5

6,5

24

Nelly Wahren

 

BCK

 

 

 

5,5

 

 

 

5,5

25

Andrey Kvatov

 

CKN

 

 

 

 

5,5

 

 

5,5

26

Nelly Wallin

 

BCK

 

 

 

 

 

5,5

 

5,5

28

Knut Elnefred

 

BCK

 

 

 

 

 

4,5

 

4,5

37

Isak Nyström

 

BCK

 

 

 

 

 

 

3,5

3,5

29

Ebbot Björnström

 

BCK

 

 

 

 

 

2,5

 

2,5

38

Hanneds Lipponen

 

BCK

 

 

 

 

 

 

2,5

2,5

30

Axel Johansson

 

CKN

 

1,5

 

 

 

 

 

1,5

31

Hugo Sjöberg

 

CKN

 

 

 

 

1,5

 

 

1,5

32

Sune Lipponen

 

BCK

 

 

 

 

 

1,5

 

1,5

33

Ofelia Saxe

 

CKN

 

 

0,5

 

 

 

 

0,5

34

Hanna Karlsson

 

CKN

 

 

0,5

 

 

 

 

0,5

 

Nyheter

Banner_MotDoping

Borlänge Kommun

 




Cykelcentrum i Borlänge

 
Dalarnas Försäkringsbolag

 

Assistancekåren

Midroc Electro

Frykbergs kamin & skorstenar

viati_logga

 

 

 

Sajtus

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info