Hoppa till sidans innehåll

Tjärnavarvet


Tjärnavarvet 2017

Nybörjare Namn Nyb 07-jul 09-aug 06-sep  
1 Malte Dahlgren 02:12,52 02:38,28 02:16,70  
2 Johan Nilsson 02:44,71 03:11,41 02:22,89  
3 Oliver Strandberg 02:32,31      
4 Alvin Österberg     02:33,56  
5 Tilda Berglund     02:33,76  
6 Hampus Fagerberg   02:38,54    
7 Thelwin Frimodigs   03:25,93 02:46,00  
8 Hedvig Eriksson     03:01,01  
9 Rasmus Wallin 03:38,53 03:02,13    
10 Arvid Berglund 03:17,97   03:09,04  
11 Elias Hagström 03:27,14   03:09,98  
12 Love Österberg     03:25,59  
13 Viktor Haglund     03:43,81  
14 Arvid Eriksson   03:54,72    
15 Märta Eriksson   03:55,42    
16 Johan Andersson 04:11,26 04:03,51    
17 Nellie Wallin 04:17,41      
18 Stella Lindåse Hägg     04:24,81  
19 Viktor Haglund 04:49,88      
  Bästa tid -10, 1,54,0 Andreas Dahlgren 10/9 2014
           
P 10-12 Namn P10-12 07-jul 09-aug 06-sep  
1 Axel Eriksson   13:05,03 11:51,08  
2 Mattias Wikars 12:13,26      
3 Anton Millberg 12:41,72 15:17,53    
4 Johan Ekvall   14:11,83    
5 Erik Holpers 16:01,52 19:17,51 16:03,96  
6 Johan Nilsson 16:23,28 20:23,26 17:01,68  
7 Malte Dahlgren   18:17,91 16:29,24  
8 Elias Hörnell 17:01,28      
9 Oliver Strandberg 17:33,80 19:56,22    
  Bästa tid P11-12, 11:51,08 Axel Eriksson 6/9 2017
           
P13-14 Namn P13-14 07-jul 09-aug 06-sep  
1 Andreas Dahlgren 11:24,61 12:38,33 11:37,64  
  Bästa tid P13-14, 10.33,40Sebastian Fagerberg 22/9 2016
           
P15-16 Namn P15-16 07-jul 09-aug 06-sep  
1 Sebastian Fagerberg 10:49,78 12:02,23    
2 Filip Bergström 11:15,19      
3 Samuel Larsson 11:42,86   11:30,82  
  Bästa tid P15-16, 10.36,5 Joel Burman 3/7 2012
           
F11-12 Namn F10-12 07-jul 09-aug 06-sep  
1 Elin Karlsson 12:11,12 14:45,24 12:18,82  
2          
  Bästa tid F10-12, 12.11,12 Elin Karlsson 6/7 2017
           
F13-14 Namn F13-14 07-jul 09-aug 06-sep  
1 Meja Hagström 13:34,55 14:42,96 13:06,15  
2 Sanna Hörnell 17:27,48      
  Bästa tid F13-14, 13:06,15 Meja Hagström
           
F15-16 Namn F15-16 07-jul   06-sep  
1          
2          
  Bästa tid F15-16, 13,02,9 Emma Ferner 21/8 2007
           
1 Peter Strandberg 11:57,88 13:18,30    
2 Mats Pers 11:59,41      
3 Mats Hörnell 13:51,43      
  Bästa tid H30, 10:17.3 Roger Karlsson 21/8 2013
           
H40 Namn H40 07-jul 09-aug 06-sep  
1 Roger Karlsson 09:59,38      
2 Joakim Persson 10:46,36      
3 Fredrik Dahlgren 12:39,46 13:56,77 12:49,00  
4 Hans Nilsson 13:31,58 15:23,07    
  Bästa tid H40,09:59, 38  Roger Karlsson 6/7 2017
           
H50 Namn H50 07-jul 09-aug 06-sep  
1 Christer Claar 10:59,77   11:23,38  
2          
  Bästa tid H50, 10.59.21 Christer Claar 12/9 2016
           
Elit Namn HE 07-jul 09-aug 06-sep  
1 Emil Lindgren 09:09,93      
2 Johan Landström 09:46,19      
  Bästa tid Elit, Emil Lindgren 09:09,93 6/7 2017 BCK´s snabbaste tid  09:56.7 Christoffer Kvist 17/7 2013 
           
Dam J Namn DJ 07-jul 09-aug 06-sep  
1          
  Bästa tid DamJ, 12.07 Felicia Ferner 19/6 2012
           
Jun Namn HJ 07-jul 09-aug 06-sep  
1          
2          
  Bästa tid Jun, 10.24,5 Anders Haritz 6/9 2001
           
DE Namn DE 07-jul 09-aug 06-sep  
1          
2          
  Bästa tid DE, 11.12,31 Felicia Fernar 22/9 2016
           
D30 Namn D30 07-jul 09-aug 06-sep  
1          
  Bästa tid D30, 20.33,0 Marie Eriksson 26/9 2002
           
D40 Namn D40 07-jul 09-aug 06-sep  
1 Åsa Karlsson 11:37,93      
  Bästa tid 11.37,93 D40,  Åsa Karlsson 6/7 2017

  

Nyheter

Nyheter

Banner_MotDoping

Borlänge Kommun

 




Cykelcentrum i Borlänge

 
Dalarnas Försäkringsbolag

 

Assistancekåren

Midroc Electro

Frykbergs kamin & skorstenar

viati_logga

 

 

 

Sajtus

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info