Hoppa till sidans innehåll

MTB Serien 2018

MTB Serien 2018
  Namn Ålder Klubb Beb StS Skb Sät Pad Sät 2 Summa
KLASS 1 Klass 1: Elit, U23, Jun, H30   Klubb 1 2 3 4 5 6 Summa
1 Tommy Andersson H30 BCK   3,5 10,0 3,5 10,0   27
2 Andreas Andersson H30 CKN       6,5 10,0 8,5 25
3 Emil Lindgren Elit CKN 5,5 6,0       11,0 22,5
4 Andreas Danielsson H30 CKN   2,5 6,0 4,5 7,0   20
5 Niklas Ricklund H30 BCK     6,5   5,0 7,5 19
6 Johan Widen E CKN 3,5     9,0     12,5
7 Johan Landström E Lycka IF         12,5   12,5
8 Magnus Österberg H30 BCK         10,5 1,5 12
9 Lars Blomqvist H30 CKN   1,5 5,0     4,5 11
10 Magnus Hagberg H30 CKN       5,5   5,0 10,5
11 Christian Olgerfelt H30 CKN 1,5     5,0   3,5 10
12 Markus Andersson E IK Jarl         7,5   7,5
13 Mikael Schönning E Insjön         6,5   6,5
14 Peter Strandberg H30 BCK     3,5       3,5
15 Tommy Westin H30 BCK         3,5   3,5
16 Mattias Pirttioja H30 CKN 2,5           2,5
17 Tomas Hedlund H30 BCK     2,5       2,5
18 Mikael Spjut H30 CKN       1,5     1,5
19 Andreas Eriksson H30 CKN     1,5       1,5
20 Fredrik Frykberg H30 BCK         0,5   0,5
21 Joakim Sköld H30 BCK         0,5   0,5
                     
KLASS 2 Klass 2: H40 och äldre,DE    Klubb 1 2 3 4 5 6 Summa
1 Christer Claar H50 BCK   5,5 7,0 5,5 7,0   25
2 Staffan Eriksson H40 BCK 3,5 4,0 5,5   5,0 3,5 21,5
3 Ulf Rutkvist H40 CKN   2,5   3,0 5,5 4,0 15
4 Kristoffer Eriksson H40 BCK         6,5 5,0 11,5
5 Roger Karlsson H40 BCK     0,5   10,0   10,5
6 Fredrik Dahlgren H40 BCK     3,5 2,0 2,5   8
7 Jaokim Persson  H40 BCK         7,5   7,5
8 Johan Zetterström H40 BCK         2,5   2,5
9 Lasse Casserstedt H50 CKN 1,5           1,5
10 Tomas Lövgren H40 BCK     0,5       0,5
                     
                     
KLASS 3 Klass 3: P15-16, DS, DJ Ålder Klubb 1 2 3 4 5 6 Summa
1 Sebastian Fagerberg P15-16 BCK 5,5 4,0 5,5 6,0     21
2 Hampus Kihl P15-16 CKN 3,5 2,0 3,5   7,0   16
3 Anna Rutkvist D40 CKN     1,5 3,0 3,5 6,0 14
4 Anna Pettersson D 30 CKN   1,5   2,0   3,5 7
9 Åsa Karlsson D40 BCK         3,5   3,5
5 Alva Casserstedt 13-14 F15-16 CKN 2,5           2,5
6 Eva-Lena Lehikoinen D50 BCK 1,5           1,5
8 Sandra Johansson               1,5 1,5
7 Malin Eriksson D30 BCK         0,5   0,5
                     
KLASS 4 Klass 4: P13-14, F15-16 Ålder Klubb 1 2 3 4 5 6 Summa
1 Andreas Dahlgren P13-14 BCK 4,5 6,0 6,5 8,0 10,5   35,5
2 Albin Morelius P13-14 CKN 3,5 4,0 4,5 6,0 7,5 8,0 33,5
3 Axel Eriksson P13-14 BCK 6,5 8,0     7,5   22
4 Joel Wejdenstål P13-14 BCK 1,5 5,0       8,5 15
5 Erik Lindström P13-14 CKN   2,5 2,0 4,5 4,0   13
6 Olivia  Rutkvist F13-14 CKN       2,5 5,0 4,5 12
7 William Karlsson P13-14 CKN 2,5 2,0   2,5   3,0 10
8 Samuel Wederberg P13-14 BCK     2,5     3,0 5,5
9 Emelie Olgerfelt F13-14 CKN           4,5 4,5
10 Samuel Persson P13-14 CSK Lud         3,5   3,5
11 Gustav Einarsson P13-14 CSK Lud         0,5   0,5
                     
KLASS 5 Klass 5: P/F11-12, F13-14 Ålder Klubb 1 2 3 4 5 6 Summa
1 Elin Karlsson F13-14 BCK 17,5 19,0 18,5   13,0 16,5 84,5
2 Malte Dahlgren P10-12 BCK 15,5 16,0 11,5 7,0 10,5   60,5
3 Artur Kihl P10-12 CKN 14,5 17,0 13,5   11,0   56
4 Johan Nilsson P10-12 BCK 5,5 8,0 8,5 8,0 6,5 15,0 51,5
5 Olle Lindgren P10-12 CKN   14,5 12,0 12,5   9,0 48
6 Hampus Fagerberg P10-12 BCK 13,5 11,0 10,5 11,0     46
7 Leon Dahlin P10-12 CKN 8,5 13,0   11,5   13,0 46
8 Anton Nord P10-12 CKN 9,5 12,0     8,5 11,0 41
9 Alex Lindell P10-12 CKN 10,5 7,0 6,5   4,0 10,5 38,5
10 Lucas Vähätalo F10-12 CKN 12,5 10,0 7,5 6,0     36
11 Oliver Strandberg P10-12 BCK 7,5 4,0 5,5 5,0 5,5 7,0 34,5
12 Anton Millberg P10-12 BCK     15,5     17,0 32,5
13 Inez Rutkvist F10-12 CKN   4,5   9,0 6,5 12,0 32
14 Felix Andersson P10-12 CKN     0,5 14,0   14,5 29
15 Oliver Lindahl P10-12 CKN 11,5 9,0 4,5       25
16 Jacob Eklund P10-12 CSK Lu   5,5   8,0   7,5 21
17 Mårten Gidlund P10-12 BCK     8,5   7,0   15,5
18 Herman Karlsson P10-12 FCK     14,5       14,5
19 Hedvig Eriksson F10-12 BCK 1,5   4,0 2,5 3,0 3,5 14,5
20 Anton Jansson P10-12 CKN   13,5         13,5
21 Vilmer Ekman P10-12 FCK     13,5       13,5
22 Alice Morelius P10-12 CKN 4,5 3,0   3,5     11
23 Filip Örn P10-12 CKN 6,5           6,5
24 Hennie Löfgren F10-12 BCK 3,5           3,5
25 Sofia Olgerfelt F10-12 CKN           3,5 3,5
26 Natanel Mårts P10-12 CKN 2,5           2,5
27 Tilde Berglund F10-12             2,5 2,5
28 Ture Areteg Björk P10-12 BCK   1,5         1,5
                     
KLASS 6 Klass 6: Nybörjare tom 10 år Ålder Klubb 1 2 3 4 5 6 Summa
1 Thelwin Frimodigs 10 BCK 23,5 21,0 19,5 21,0 21,5 21,0 127,5
2 Alfred Mix 9 CKN 30,5 24,0   23,5 24,0 24,5 126,5
3 Emil Hagberg 9 CKN 28,5 20,0   21,5 22,0 22,5 114,5
4 Emil Eriksson 6 BCK 22,5   18,0 18,5 18,0 18,5 95,5
5 Sixten Westin 6 BCK 20,5 12,0 15,5 14,0 19,5 9,0 90,5
6 Ville Nygren 7 CKN 25,5 22 21,5     19,0 88
7 Hugo Pers 9 BCK 21,5 16,0   16,5 17,0 16,5 87,5
8 Sune Lindgren 9 CKN 26,5 13,0   18,5   15,0 73
9 Arvid Eriksson 9 BCK 27,5 14     14,5 17,0 73
10 Hannes Anåker 7 CKN 11,5 4,0 13,5 15,0 13,5 11,0 68,5
11 William Olsson 9 BCK 17,5   9,0 11,5 14,0 7,5 59,5
12 Rasmus Wallin 9 BCK 6,5 15,0 16,5   12,0   50
13 Jesper Hedlund   CKN   18,5   19,0   10,5 48
14 Viktor Haglund 9 BCK 16,5   2,0 15,5   13,0 47
15 Embla Lindell-Jones     14,5   12,0   15,5   42
16 Knut Elnefred 8   15,5 6,0   12,5 6,0   40
17 Axel Rutkvist 6 CKN   17,5       20,0 37,5
18 Arvid Berglund 7 BCK   6,5 17,0     11,5 35
19 Märta Eriksson 9 BCK 19,5 10,0         29,5
20 Alvin Lindahl 6 BCK   16,5       13,0 29,5
21 Ellie Alven   CKN 10,5 8,0 5,0   5,0   28,5
22 Viktor Löv 8   24,5           24,5
23 Oliver Svantes 8 BCK 18,5 6,0         24,5
24 Sixten Alven 9 CKN 8,5   7,0 8,5     24
25 Freja Lindell-Jones     12,5   11,0       23,5
26 Frode Dahlman   BCK     9,5 10,0     19,5
27 Erik Monk   CSK Lu         18,5   18,5
28 Elsa Soneson 7 BCK 9,5 2,0     6,5   18
29 Love Österberg 7 BCK         9,5 8,0 17,5
30 Casper Alven 8 CKN 5,5   4,0 7,5     17
31 Vilgot Tysklind 8 CKN 13,5           13,5
32 Ferry Swan 7 BCK     13,5       13,5
33 Signe Spjut   CKN       8,5   3,0 11,5
34 Linus Hjulström   CKN   10,5         10,5
35 Edit Nygren 7 CKN 3,5   6,0       9,5
36 Viggo Jonsson 7 CKN   8,5         8,5
37 Erik Isbrink 8 BCK         8,5   8,5
38 Oden Öberg   CKN       4,5   4,0 8,5
39 Nils Morin 8   7,5           7,5
40 Nellie Wallin   BCK 4,5   3,0       7,5
41 Max Lindström 6 BCK     7,5       7,5
42 Hannes Lipponen 7 BCK         7,5   7,5
43 Selma Olsson     2,5     2,0   2,5 7
44 Stella Lindåse Hägg 6 BCK         6,5   6,5
45 Petra Haglund   CKN       5,5     5,5
46 Elisa Hagström   CSK Lu   4,5         4,5
47 Willmer Anåker    CKN           4,5 4,5
48 Loui Boström   CKN       3,5     3,5
49 Oliver Engström 6 CSK Lu   2,5         2,5
50 Sixten Dahlin   CKN       2,5     2,5
51 Astrid Danils 9 CSK Lu         2,5   2,5
52 Arn Bodare 7 CKN 1,5           1,5
53 Theo Warén 6           1,5   1,5
                     
                     
KLASS 7 Klass 7: Nyb t.o.m. 6 år Ålder Klubb 1 2 3 4 5 6 Summa
1 Edit Nygren   CKN   12,5       6,0 18,5
2 Malcom Frimodigs 5 BCK   5,5 4,0   7,5   17,0
3 Ebbe Lindgren   CKN   2,5   7,0   7,5 17,0
4 Sixten Allven   CKN   10,5         10,5
5 Nellie Wallin 6 BCK   6,5     4,0   10,5
6 Marit Eriksson 6 BCK 3,5   2,0 4,5     10,0
7 Petra Hedlund   CKN   9,5         9,5
8 Casper Allven   CKN   8,5         8,5
9 Hilma Spjut   CKN       4,5   4,0 8,5
10 Frode Dalman   BCK           8,5 8,5
11 Erik Sonneson 5 BCK 1,5 2,0     3,5   7,0
12 Hugo Danil 6 CSK Lud       1,5 5,0   6,5
13 Elliot Jonsson   CKN   4,5         4,5
14 Elvin Anåker   CKN           4,5 4,5
15 Arn Bodare 5 CKN   3,5         3,5
16 Tim Haritz   CKN   1,5       2,0 3,5
17 Frank Dahlman   BCK       2,5     2,5
18 Melker Bäck   CKN           2,5 2,5
19 Sune Lipponen 4 BCK         1,5   1,5


Nyheter

Nyheter

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info