Hoppa till sidans innehåll

MTB Cupen 2019

MTB Cupen 2019

  Namn Ålder Klubb Skb Sät Pad Sät Beb Summa
KLASS 1 Klass 1: Elit, U23, Jun, H30   Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Sebastian Fagerberg Junior BCK 10,5 8 1,5     20
2 Emil Lindgren Elit CKN 13,5         13,5
3 Hampus Kihl Junior CKN 8,5 5       13,5
4 Joel Burman Elit BCK 11,5         11,5
5 Viktor Smedesröd   CKN 6,5 4       10,5
6 David Risberg Elit IKJarl 9,5         9,5
7 Johan Sonesson   BCK 7,5         7,5
8 Tommy Westin H30 BCK 0,5 3 3,5     7
9 Tobias Norestrand   BCK 5,5         5,5
10 Mattias Norling Elit CKN   5,5       5,5
11 Alexander Vigander   BCK 4,5         4,5
12 Lars Blomqvist H30 CKN   1,5       1,5
13 Joakim Sköld   BCK 0,5         0,5
14 Marcus Andersson   IKJarl 0,5         0,5
                   
KLASS 2 Klass 2: H40 och äldre,DE    Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Patrik Ahlin   BCK 6,5   8,0     14,5
2 Christer Claar H50 BCK 5,5   7,0     12,5
3 Ulf Rutkvist H40 CKN 2,5 3,0 6,5     12
4 Roger Karlsson H40 BCK     9,5     9,5
5 Magnus Österberg H40 BCK 8,5         8,5
6 Mats Pers   BCK   1,5 5,0     6,5
7 Mikael Schimming   Insjön 4,5         4,5
8 Kristofer Eriksson H40 BCK   4,5       4,5
9 Staffan Eriksson H40 BCK 3,5         3,5
10 Magnus Hagberg H40 CKN     3,5     3,5
11 Lasse Casserstedt H50 CKN     2,5     2,5
12 Fredrik Dahlgren H40 BCK     1,5     1,5
13 Anders Wall   Rocket Racing 0,5         0,5
                  0
                   
KLASS 3 Klass 3: P15-16, DS, DJ Ålder Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Andreas Dahlgren P15-16 BCK 5,5 8,0 10,5     24
2 Anna Rutkvist DS CKN 3,5 4,0 5,5     13
6 Casper Casserstedt P15-16 CKN     7,5     7,5
4 Anna Pettersson DS CKN 1,5 5,0       6,5
7 Alva Casserstedt DJ CKN     6,5     6,5
3 Sandra Lindell DS CKN 2,5   3,0     5,5
5 Albin Morelius P15-16 CKN   5,5       5,5
9 Åsa Karlsson DS BCK     5,5     5,5
8 Joel Wejdenstål P15-16 BCK   0,5 4,0     4,5
10 Anna Johansson DS CKN     1,5     1,5
11 Jenny Andersson DS CKN   0,5       0,5
                   
                   
KLASS 4 Klass 4: P13-14, F15-16 Ålder Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Axel Eriksson P13-14 BCK 10,5 9,0 9,5     29
2 Erik Lindström P13-14 CKN 7,5 6,0 1,5     15
3 Hjalmar Mood P13-14 Ludvika   6,5 7,0     13,5
4 Olivia Rutkvist F15-16 CKN 5,5 2,0 3,5     11
5 Leon Dahlin P13-14 CKN   3,5 6,0     9,5
6 Johan Ekvall P13-14 BCK 8,5         8,5
7 Leon Dahlin P13-14 CKN 6,5         6,5
8 Viktor Norberg P13-14 BCK 0,5   5,0     5,5
9 Mårten Gidlund P13-14 BCK 0,5   4,0     4,5
10 Alexander Nord P13-14 CKN   4,5       4,5
11 Gabriel Jinenius P13-14 Ludvika   2,5       2,5
12 Emelie Olgerfelt F15-16 CKN 0,5         0,5
13 Herman Carlsson P13-14 Falu Ck 0,5         0,5
                   
KLASS 5 Klass 5: P/F11-12, F13-14 Ålder Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Malte Dahlgren P10-12 BCK 24,5 21,0 11,5     57
2 Elin Karlsson F13-14 BCK 16,5 22,0 15,5     54
3 Jakob Eklund P10-12 Ludvika 19,5 19,0 12,5     51
4 Ines Rutkvist F10-12 CKN 17,5 18,0 9,5     45
5 Felix Andersson P10-12 CKN 21,5 20,0       41,5
6 Alfred Mix P10-12 CKN 20,5 16,0       36,5
7 Hampus Fagerberg P10-12 BCK 22,5   13,0     35,5
8 Olle Lindgren P10-12 CKN 15,5 17,0       32,5
9 Anton Nord P10-12 CKN 14,5 14,0 2,5     31
10 Thelwin Frimodigs P10-12 BCK 9,5 13,0 8,5     31
11 Fanny Lindgren   CKN 7,5 15,0 3,5     26
12 Alex Lindell P10-12 CKN 12,5 11,0       23,5
13 Erik Monk P10-12 Ludvika 10,5 12,0       22,5
14 Johan Nilsson P10-12 BCK 11,5   10,0     21,5
15 Oliver Strandberg P10-12 BCK 5,5 9,0 6,5     21
16 Tilde Andersson   CKN 18,5         18,5
17 Emil Hagberg P10-12 CKN 2,5 10,0 5,5     18
18 Hugo Pers P10-12 BCK   6,5 7,0     13,5
19 Sofie Olgefeldt F10-12 CKN 13,5         13,5
20 Hampus Mood P10-12 Ludvika   4,5 4,0     8,5
21 Ville Nygren P10-12 CKN 8,5         8,5
22 Filip Artis P10-12 CKN   7,5       7,5
23 Lukas Vähätalo P10-12 CKN 6,5         6,5
24 Ludvig Forslund P10-12 BCK   5,5       5,5
25 Alvin Österberg P10-12 BCK 4,5         4,5
26 Kendra Ljusteräng   CKN 1,5 3       4,5
27 Alice Morelius F10-12 CKN   3,5       3,5
28 Hedvig Eriksson F10-12 BCK 3,5         3,5
29 Oliver Nygren P10-12 Ludvika   1,5       1,5
                   
KLASS 6 Klass 6: Nyb t.o.m.9 år Ålder Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Arn Bodare 6 CKN 11,5 15,0       26,5
2 Malcom Frimodigs 6 BCK 13,5 13,0       26,5
3 Loui Boström 6 CKN 16,5         16,5
4 Ebbe Lindgren 6 CKN 14,5         14,5
5 Axel Rutkvist 9 CKN     13,5     13,5
6 Erik Sonesson 6 CKN 12,5         12,5
7 Hugo Morén 6 BCK   11,5       11,5
8 Sixten Westin 7 BCK     11,5     11,5
9 Elvin Anåker 5 CKN   10,5       10,5
10 Sixten Grahn 5 CKN 5,5 5       10,5
11 Teodor Lilja 6 BCK 10,5         10,5
12 Viktor Haglund 8 BCK     10,5     10,5
13 Hugo Morén 6 BCK 9,5         9,5
14 Kendra Ljusteräng 10 CKN     9,5     9,5
15 Malte Löfving 6 CKN   9,5       9,5
16 Ines Westin 5 BCK 2,5 6       8,5
17 Tindra Orr 8 CKN     8,5     8,5
18 Tor Lorenz 6 BCK 8,5         8,5
19 Wilmer Backe Olla 6 CKN   8,5       8,5
20 Ivar Styffe 4 BCK 7,5         7,5
21 Nellie Wallin 6 BCK   7,5       7,5
22 Nils Smederöd 6 CKN 3,5 4       7,5
23 Willmer Anåker 8 CKN     7,5     7,5
24 Frank Dahlman 6 BCK   6,5       6,5
25 Hampus Svensson 10 BCK     6,5     6,5
26 Hebbe Österberg 5 BCK 6,5         6,5
27 Emma Borgensen 9 CKN     5,5     5,5
28 Alfred Gustav 7 CKN     4,5     4,5
29 Anton Haglund 6 BCK 4,5         4,5
30 Thelma Grahn 7 CKN     3,5     3,5
31 Elton Kajs 5 CKN   2,5       2,5
32 Irma Forslund 7 CKN     2,5     2,5
33 Alvin Hammarbäck 6 BCK 1,5         1,5
34 Theo Orr 9 CKN     1,5     1,5
35 Viggo Lindås Hägg 4 BCK   1,5       1,5
                  0
KLASS 7 Klass 7: Nyb t.o.m. 6 år Ålder Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Malcom Frimodigs 6 BCK 13,5 13,0 8,0     34,5
2 Arn Bodare 6 CKN 11,5 15,0       26,5
3 Elvin Anåker 5 CKN   10,5 6,0     16,5
4 Loui Boström 6 CKN 16,5         16,5
5 Wilmer Backe Olla 6 CKN   8,5 8,0     16,5
6 Ebbe Lindgren 6 CKN 14,5         14,5
7 Ivar Styffe 4 BCK 7,5   7,0     14,5
8 Ines Westin 5 BCK 2,5 6 5,5     14
9 Sixten Grahn 5 CKN 5,5 5 2,5     13
10 Erik Sonesson 6 CKN 12,5         12,5
11 Hugo Morén 6 BCK   11,5       11,5
12 Teodor Lilja 6 BCK 10,5         10,5
13 Hugo Morén 6 BCK 9,5         9,5
14 Malte Löfving 6 CKN   9,5       9,5
15 Anton Haglund 6 BCK 4,5   4,0     8,5
16 Tor Lorenz 6 BCK 8,5         8,5
17 Nellie Wallin 6 BCK   7,5       7,5
18 Nils Smederöd 6 CKN 3,5 4       7,5
19 Frank Dahlman 6 BCK   6,5       6,5
20 Hebbe Österberg 5 BCK 6,5         6,5
21 Elton Kajs 5 CKN   2,5 3,0     5,5
22 Alvin Hammarbäck 6 BCK 1,5         1,5
23 Viggo Lindås Hägg 4 BCK   1,5       1,5

Nyheter

Nyheter

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info