Hoppa till sidans innehåll

MTB Cupen 2019

MTB Serien 2019
  Namn Ålder Klubb Skb Sät Pad Sät Beb Summa
KLASS 1 Klass 1: Elit, U23, Jun, H30   Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Sebastian Fagerberg Junior BCK 10,5 8 1,5 10,0 8,5 38,5
2 Viktor Smedesröd   CKN 6,5 4   8,5 4,0 23
3 Joel Burman Elit BCK 11,5       9,0 20,5
4 Hampus Kihl Junior CKN 8,5 5   6,5   20
5 Mattias Norling Elit CKN   5,5   7,0 6,5 19
6 Emil Lindgren Elit CKN 13,5         13,5
7 Tommy Westin H30 BCK 0,5 3 3,5   6,0 13
8 David Risberg Elit IKJarl 9,5         9,5
9 Johan Sonesson   BCK 7,5         7,5
10 Tobias Norestrand   BCK 5,5         5,5
11 Alexander Vigander   BCK 4,5         4,5
12 Andreas Andersson H30 CKN       4,5   4,5
13 Martin Österberg H30 BCK       3,5   3,5
14 Johan Candell H30           3,5 3,5
15 Lars Blomqvist H30 CKN   1,5       1,5
16 Joakim Sköld   BCK 0,5         0,5
17 Fredrik Hallström H30 CKN       0,5   0,5
18 Tommy Hälla H30 CKN       0,5   0,5
19 Marcus Andersson   IKJarl 0,5         0,5
20 Joakim Nilsson H30 Dalkarlana         0,5 0,5
                   
KLASS 2 Klass 2: H40 och äldre,DE    Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Patrik Ahlin H40 BCK 6,5   8,0 6,5 7,0 28
2 Magnus Österberg H40 BCK 8,5     8,0 8,5 25
3 Christer Claar H50 BCK 5,5   7,0 5,5   18
4 Kristofer Eriksson H40 BCK   4,5   4,0 5,5 14
5 Ulf Rutkvist H40 CKN 2,5 3,0 6,5     12
6 Roger Karlsson H40 BCK     9,5   1,0 10,5
7 Mats Pers H40 BCK   1,5 5,0 3,5   10
8 Magnus Hagberg H40 CKN     3,5 2,0   5,5
9 Lasse Casserstedt H50 CKN     2,5   3,0 5,5
10 Mikael Schimming H40 Insjön 4,5         4,5
11 Staffan Eriksson H40 BCK 3,5         3,5
12 Joakim Persson  H40 BCK         3,5 3,5
13 Fredrik Dahlgren H40 BCK     1,5     1,5
14 Anders Wall H40 Rocket Racing 0,5         0,5
                   
KLASS 3 Klass 3: P15-16, DS, DJ Ålder Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Andreas Dahlgren P15-16 BCK 5,5 8,0 10,5   4,0 28
2 Anna Rutkvist DS CKN 3,5 4,0 5,5     13
3 Casper Casserstedt P15-16 CKN     7,5     7,5
4 Anna Pettersson DS CKN 1,5 5,0       6,5
5 Alva Casserstedt DJ CKN     6,5   1,0 7,5
6 Sandra Lindell DS CKN 2,5   3,0 2,5   8
7 Albin Morelius P15-16 CKN   5,5   5,0 5,5 16
8 Åsa Karlsson DS BCK     5,5     5,5
9 Joel Wejdenstål P15-16 BCK   0,5 4,0 3,5   8
10 Anna Johansson DS CKN     1,5     1,5
11 Jenny Andersson DS CKN   0,5       0,5
                   
KLASS 4 Klass 4: P13-14, F15-16 Ålder Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Axel Eriksson P13-14 BCK 10,5 9,0 9,5   9,0 38
2 Leon Dahlin P13-14 CKN 6,5 4,0 6,5   7,0 24
3 Hjalmar Mood P13-14 Ludvika   6,5 7,0   4,5 18
4 Erik Lindström P13-14 CKN 7,5 6,0 1,5     15
5 Olivia Rutkvist F15-16 CKN 5,5 2,0 3,5     11
6 Samuel Persson P13-14 Ludvika       5,5 5,0 10,5
7 Gabriel Jinenius P13-14 Ludvika   2,5   4,0 3,5 10
8 Johan Ekvall P13-14 BCK 8,5         8,5
9 Mårten Gidlund P13-14 BCK 0,5   4,0 3,5   8
10 Viktor Norberg P13-14 BCK 0,5   5,0     5,5
11 Alexander Nord P13-14 CKN   4,5       4,5
12 Emelie Olgerfelt F15-16 CKN 0,5     2,0 1,5 4
13 Herman Carlsson P13-14 Falu Ck 0,5         0,5
                   
                   
KLASS 5 P/F11-12, F13-14 Ålder Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Jakob Eklund P10-12 Ludvika 19,5 19 13 22 17 89,5
2 Hampus Fagerberg P10-12 BCK 22,5   13 16,5 18 70
3 Malte Dahlgren P10-12 BCK 24,5 21 12   13 70
4 Alfred Mix P10-12 CKN 20,5 16   17,5 15 69
5 Felix Andersson P10-12 CKN 21,5 20   19,5   61
6 Elin Karlsson F13-14 BCK 16,5 22 16   2 56
7 Johan Nilsson P10-12 BCK 11,5   10 15,5 12 49
8 Alex Lindell P10-12 CKN 12,5 11   13,5 11 48
9 Ines Rutkvist F10-12 CKN 17,5 18 9,5     45
10 Thelwin Frimodigs P10-12 BCK 9,5 13 8,5   14 45
11 Olle Lindgren P10-12 CKN 15,5 17     9,5 42
12 Emil Hagberg P10-12 CKN 2,5 10 5,5 10 8,5 36,5
13 Oliver Strandberg P10-12 BCK 5,5 9 6,5 8 7,5 36,5
14 Anton Nord P10-12 CKN 14,5 14 2,5 2,5   33,5
15 Erik Monk P10-12 Ludvika 10,5 12   8,5   31
16 Fanny Lindgren   CKN 7,5 15 3,5   2 28
17 Sofie Olgefeldt F10-12 CKN 13,5     14   27,5
18 Hugo Pers P10-12 BCK   6,5 7 10,5   24
19 Ville Nygren P10-12 CKN 8,5     12   20,5
20 Tor Dumichen P10-12 Rembo       19,5   19,5
21 Tilde Andersson   CKN 18,5         18,5
22 Erik Stigers P10-12 Rembo       17,5   17,5
23 Hampus Mood P10-12 Ludvika   4,5 4   8,5 17
24 Alice Morelius F10-12 CKN   3,5   6 4,5 14
25 Albin Eriksson P10-12 Rembo       13,5   13,5
26 Manne Lantz P10-12 Rembo       10,5   10,5
27 Filip Artis P10-12 CKN   7,5       7,5
28 Tilda Berglund F10-12 BCK       2,5 5 7,5
29 Lukas Vähätalo P10-12 CKN 6,5         6,5
30 Ludvig Forslund P10-12 BCK   5,5       5,5
31 Alvin Österberg P10-12 BCK 4,5         4,5
32 Kendra Ljusteräng   CKN 1,5 3       4,5
33 Alva Pers F10-12 BCK       3,5   3,5
34 Hedvig Eriksson F10-12 BCK 3,5         3,5
35 Oliver Nygren P10-12 Ludvika   1,5       1,5
                   
KLASS 6 Klass 6: Nyb t.o.m.9 år Ålder Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Sixten Westin 7 BCK 18,5 20 12,5 27 17 94,5
2 Hannes Anåker 8 CKN 19,5 17   24,5 14,0 75
3 Theo Orr 9 CKN 10,5 15 2,5 20 7,5 55,5
4 Arvid Berglund 8 BCK 15,5     20,0 10,5 46
5 Love Österberg 8 BCK 13,5     21 11,5 46
6 Axel Rutkvist 9 CKN 24,5   13,0     37,5
7 Willmer Anåker 8 CKN   10,5 8,0 12,5 5 36
8 Rasmus Wallin 10 BCK 17 18       34,5
9 Frode Dahlman 7 BCK 8,5 12     9,5 30
10 Linus Hjulström 9 CKN 21,5       7 28,5
11 Hampus Svensson 10 BCK   8 7 6,5 4 25,5
12 Oskar Mood 8 Ludvika   13,5     12 25,5
13 Oskar Stiger 8 Rembo       22,5   22,5
14 Sune Lindgren 9 CKN 22,5         22,5
15 William Olsson 10 BCK       14,5 8 22,5
16 Axel Sonefors 9 Rembo       21,5   21,5
17 Arvid Eriksson 8 BCK 20,5         20,5
18 Oden Öberg 8 CKN 7,5 12,5       20
19 Knut Elnefred 8 BCK 14,5       5,0 19,5
20 Alfred Gustav 7 CKN 6,5 7 5,5     19
21 Irma Forslund 7 CKN 4,5 4 4,5 5   18
22 Tindra Orr 8 CKN 3,5 2 9,5   3 18
23 Alice Eklöf 9 Rembo       17,5   17,5
24 Emil Eriksson 10 BCK 17,5         17,5
25 Ida Stigers 9 Rembo       16,5   16,5
26 Loui Boström 6 CKN   15,5       15,5
27 Lucas Engdahl 8 Rembo       15,5   15,5
28 Thelma Grahn 7 CKN 5,5 5 4,5     15
29 Casper Björklund 7 Rembo       13,5   13,5
30 Hannes Lipponen 8 BCK 12,5         12,5
31 Theo Tysk 8 CKN       12,5   12,5
32 Thor Svensson 8 Falu CK 11,5         11,5
33 Edit Nygren 8 CKN 2,5     8   10,5
34 Ella Oghammar 8 Rembo       10,5   10,5
35 Viktor Haglund 8 BCK     11     10,5
36 Isak Åkerman   Rembo       9,5   9,5
37 Jack Engström Svartling 8 BCK 9,5         9,5
38 Kendra Ljusteräng 10 CKN     9,5     9,5
39 Stella Lindåse Hägg 8 BCK   9       9
40 Alex Michols 10 Rembo       8,5   8,5
41 Marlon Löfving 8 CKN   7,5       7,5
42 Theo Kihlström 9 Rembo       6,5   6,5
43 Eddie Bergelin 9 Ludvika   5,5       5,5
44 Emma Borgensen 9 CKN     5,5     5,5
45 Milo Hälla 9 CKN       4,5   4,5
46 Melker Bäck 5 CKN       3,5   3,5
47 Frank Martinsson 7 CKN   2,5       2,5
48 Elsa Soneson 9 CKN 1,5         1,5
49 Johannes Öhman 8 CKN       1,5   1,5
                  0
KLASS 7 Klass 7: Nyb t.o.m. 6 år Ålder Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Malcom Frimodigs 6 BCK 13,5 13 9,5     36
2 Arn Bodare 6 CKN 11,5 15       26,5
3 Hugo Morén 6 BCK 9,5 12,0       21,5
4 Wilmer Backe Olla 6 CKN   8,5 8,0     16,5
5 Elvin Anåker 5 CKN   10,5 6,0     16,5
6 Loui Boström 6 CKN 16,5         16,5
7 Ebbe Lindgren 6 CKN 14,5         14,5
8 Ivar Styffe 4 BCK 7,5   7,0     14,5
9 Ines Westin 5 BCK 2,5 6 5,5     14
10 Sixten Grahn 5 CKN 5,5 5 2,5     13
11 Erik Sonesson 6 CKN 12,5         12,5
12 Teodor Lilja 6 BCK 10,5         10,5
13 Malte Löfving 6 CKN   9,5       9,5
14 Anton Haglund 6 BCK 4,5   4,0     8,5
15 Tor Lorenz 6 BCK 8,5         8,5
16 Nellie Wallin 6 BCK   7,5       7,5
17 Nils Smederöd 6 CKN 3,5 4       7,5
18 Frank Dahlman 6 BCK   6,5       6,5
19 Hebbe Österberg 5 BCK 6,5         6,5
20 Elton Kajs 5 CKN   2,5 3,0     5,5
21 Alvin Hammarbäck 6 BCK 1,5         1,5
22 Viggo Lindås Hägg 4 BCK   1,5       1,5
23                  
                   
KLASS 7  Nyb t.o.m. 6 år Ålder Klubb 1 2 3 4 5 Summa
1 Malcom Frimodigs 6 BCK 13,5 13 9,5   9,0 45
2 Hugo Morén 6 BCK 9,5 12,0   14,5 7,0 43
3 Elvin Anåker 5 CKN   10,5 6,0 15,5 6,0 38
4 Loui Boström 6 CKN 16,5     17,0   33,5
5 Ines Westin 5 BCK 2,5 6 5,5 12,0 4,5 30,5
6 Arn Bodare 6 CKN 11,5 15       26,5
7 Sixten Grahn 5 CKN 5,5 5 2,5 10   23
8 Wilmer Backe Olla 6 CKN   8,5 8,0   4,5 21
9 Elton Kajs 5 CKN   2,5 3,0 7,5 3 16
10 Nils Smederöd 6 CKN 3,5 4   8,5   16
11 Ebbe Lindgren 6 CKN 14,5         14,5
12 Ivar Styffe 4 BCK 7,5   7,0     14,5
13 Erik Sonesson 6 CKN 12,5         12,5
14 Julia Forsberg 7 CKN       12,5   12,5
15 Smilla Hälla 5 CKN       11,5   11,5
16 Teodor Lilja 6 BCK 10,5         10,5
17 Malte Löfving 6 CKN   9,5       9,5
18 Theodor Hallström 6 CKN       9,5   9,5
19 Anton Haglund 6 BCK 4,5   4,0     8,5
20 Tor Lorenz 6 BCK 8,5         8,5
21 Nellie Wallin 6 BCK   7,5       7,5
22 Frank Dahlman 6 BCK   6,5       6,5
23 Hebbe Österberg 5 BCK 6,5         6,5
24 Liam Forsberg/Hedlund 4 CKN       5,5   5,5
25 Doris Åkerman 5 Rembo       4,5   4,5
26 Signe Åkerman 3 Rembo       3,5   3,5
27 Tindra Orr 8 CKN       2,5   2,5
28 Alvin Hammarbäck 6 BCK 1,5         1,5
29 Olle Bäck 3 CKN       1,5   1,5
30 Viggo Lindås Hägg 4 BCK   1,5       1,5

Nyheter

Nyheter

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info