Hoppa till sidans innehåll

2003


Datum Plats Tävling Namn Plac Klass
21-apr Varberg Monarkloppet Åsa Hagberg 1:a DamElit
26-apr Mjölby Mjölbybiken Patrik Broberg 2:a H40
26-apr Mjölby Mjölbybiken Johan Björling 3:a Hsport
03-maj Uppsala Sten Sturepokalen Christoffer Kvist 1:a PNyb
03-maj Uppsala Sten Sturepokalen Rickard Blomqvist 2:a PNyb
03-maj Uppsala Sten Sturepokalen Patrik Broberg 3:a H40
03-maj Uppsala Sten Sturepokalen Erica Österlund 1:a DamJun
03-maj Uppsala Sten Sturepokalen Emma Ferner 2:a F11-12
04-maj Vagnhärad Hedeby Maxpuls Patrik Broberg 3:a H40
01-maj Västerås Västmanland 4-dagars, prolog Åsa Hagberg 3:a DamElit
02-maj Västerås Hässlö GP Åsa Hagberg 1:a DamElit
03-maj Västerås Ramnäs Tempo Åsa Hagberg 1:a DamElit
04-maj Västmanland Västmanlands 4-dagars, totalt Åsa Hagberg 1:a DamElit
10-maj Falun Faluloppet Åsa Hagberg 1:a DamElit
10-maj Falun Faluloppet Christoffer Kvist 1:a PNyb
10-maj Falun Faluloppet Sandra Kvist 2:a Fnyb
11-maj Uppsala Skandisloppet Åsa Hagberg 1:a DamElit
18-maj Skövde Billingeracet Erica Österlund 1:a DamJun
18-maj Skövde Billingeracet Patrik Broberg 3:a H40
18-maj Skoghall Hammarö 3-dagars Åsa Hagberg 2:a DamElit
24-maj Vänersborg Uddevalla-Vänersborgs 2-dagars Tommy Runcrantz 3:a H50
25-maj Vänersborg Uddevalla-Vänersborgs 2-dagars Tommy Runcrantz 3:a H50
29-maj Gävle Gävle Ungdomscup Sandra Kvist 2:a FNyb
29-maj Gävle Gävle Ungdomscup Christofer Kvist 2:a PNyb
29-maj Gävle Gävle Ungdomscup Jenny Edvardsson 1:a F15-16
01-jun Mora DM MTB Christoffer Kvist 1:a PNyb
01-jun Mora DM MTB Andreas Wikman 3:a P11-12
01-jun Mora DM MTB Mikael Granholm 2:a P13-14
01-jun Mora DM MTB Peter Strandberg 1:a Senior
01-jun Mora DM MTB Patrik Broberg 1:a H30
01-jun Mora DM MTB Christer Claar 2:a H30
01-jun Mora DM MTB Stig Eriksson 1:a H40
01-jun Mora DM MTB Yngve Lindblom 1:a H50
04-jun Motala Vättern GP Mikael Hägg 3:a Elit
08-jun Stockholm Skeppsholmsloppet Mikael Hägg 3:a Elit
09-jun Borlänge Shimano Tour Sandra Kvist 2:a FNyb8
09-jun Borlänge Shimano Tour Malin Enarsson 3:a FNyb8
09-jun Borlänge Shimano Tour Erica Österlund 1:a DamJun
09-jun Borlänge Shimano Tour Eva-Lena Lehikoinen 1:a D40
09-jun Borlänge Shimano Tour Patrik Broberg 2:a H30
09-jun Borlänge Shimano Tour Yngve Lindblom 2:a H50
14-jun Hofors Svealandsmästerskapen Åsa Hagberg 2:a DamElit
15-jun Hofors Svealandsmästerskapen Åsa Hagberg 2:a DamElit
15-jun Hofors Svealandsmästerskapen Tommy Runcrantz 2:a H50
18-jun Falun Dalregementets GP Erica Österlund 1:a DamJun
18-jun Falun Dalregementets GP Andreas Wikman 3:a P11-12
20-jun Sollerön Solleröloppet Åsa Hagberg 2:a DamElit
25-jun Sunne SM Landsväg kortdistans Åsa Hagberg Brons DamElit
13-jul Rättvik Mörksuggejakten Jenny Edvardsson 3:a F15-16
13-jul Rättvik Mörksuggejakten Christoffer Kvist 1:a PNyb
17-jul Ånnaboda MTB-SM Tempo Erica Österlund GULD DamJun
17-jul Ånnaboda MTB-SM Tempo Eva-Lena Lehikoinen Brons D40
18-jul Ånnaboda MTB-SM XC Yngve Lindblom Brons H50
18-jul Ånnaboda MTB-SM XC Eva-Lena Lehikoinen Brons D40
18-jul Ånnaboda MTB-SM XC Patrik Broberg Silver H40
20-jul Ånnaboda MTB-SM XC Erica Österlund GULD DamJun
24-aug Holland Rondon de Bult van Usquert  Åsa Hagberg 3:a DamElit
10-aug Falun Lilla Långa Lugnet Christoffer Kvist 1:a PNyb
16-aug Burseryd Södra Hestra Sparbank GP Åsa Hagberg 1:a DamElit
16-aug Ulricehamn Ulricehamns MTB-meeting Erica Österlund 1:a DamJun
17-aug Burseryd Västboloppet Åsa Hagberg 1:a DamElit
17-aug Uddevalla Dynamitracet Erica Österlund 1:a DamJun
27-aug Smedsbo DM landsväg Rickard Göstas 2:a P11-12
27-aug Smedsbo DM landsväg Fredrik Göstas 3:a P11-12
27-aug Smedsbo DM landsväg Mikael Hägg 1:a Senior
27-aug Smedsbo DM landsväg Mikael Sarsgard 2:a Senior
27-aug Smedsbo DM landsväg Tomas Frimodigs 1:a Veteran
30-aug Linköping Östgötaloppet Mikael Hägg 1:a Elit
07-sep Norberg Svealandsmästerskapen MTB Patrik Broberg 1:a H40
07-sep Norberg Svealandsmästerskapen MTB Roger Karlsson 2:a Elit
13-sep Ramnäs Sista Chansen Mikael Hägg 2:a Elit
13-sep Ramnäs Sista Chansen Åsa Hagberg 2:a DamElit
17-sep Dalarna Dalaserien Christoffer Kvist 1:a PNyb
17-sep Dalarna Dalaserien Sandra Kvist 1:a Fnyb
17-sep Dalarna Dalaserien Andreas Wikman 1:a P11-12
17-sep Dalarna Dalaserien Jonas Eriksson 2:a P15-16
17-sep Dalarna Dalaserien Lars-Olof Bjurman 3:a P15-16
17-sep Dalarna Dalaserien Josef Kohlrusch 2:a Junior
17-sep Dalarna Dalaserien Anders Haritz 3:a Senior
17-sep Dalarna Dalaserien Stig Eriksson 1:a Veteran
17-sep Dalarna Dalaserien Tomas Frimodigs 2:a Veteran
17-sep Dalarna Dalaserien Kenneth Karlsson 3:a Veteran
20-sep Stockholm Mountainbikefestivalen Erica Österlund 1:a DamJun
20-sep Stockholm Mountainbikefestivalen Patrik Broberg 3:a H40
21-sep Stockholm Mountainbikefestivalen Erica Österlund 1:a DamJun
21-sep Stockholm Mountainbikefestivalen Patrik Broberg 3:a H40
Uppdaterad: 2009-04-24 14:20
Skribent: Mikael Blomqvist

Banner_MotDoping

Borlänge Kommun

 




Cykelcentrum i Borlänge

 
Dalarnas Försäkringsbolag

 

Assistancekåren

Midroc Electro

Frykbergs kamin & skorstenar

viati_logga

 

 

 

Sajtus

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info