Hoppa till sidans innehåll

2004


Datum Plats Tävling Namn Plac Klass
04-jan Ludvika Snö(g)loppet Eva-Lena Lehikoinen 1:a Damer
17-apr Varberg Varbergs MTB Meeting Erica Österlund 3:a DamElit
24-apr Linköping Östgötaloppet Åsa Hagberg 2:a DamElit
25-apr Mjölby Mjölbybiken Erica Österlund 2:a DamElit
25-apr Mjölby Mjölbybiken Eva-Lena Lehikoinen 2:a D40
25-apr Mjölby Mjölbybiken Patrik Broberg 3:a H40
08-maj Falun Faluloppet Åsa Hagberg 2:a DamElit
09-maj Falun Dalregementets GP Åsa Hagberg 1:a DamElit
09-maj Vagnhärad Hedeby Maxpuls Erica Österlund 2:a DamElit
16-maj Skövde Billingeracet Erica Österlund 3:a DamElit
16-maj Skoghall Skoghalls 3-dagars Åsa Hagberg 3:a DamElit
23-maj Varberg NM Marathon Erica Österlund 2:a DamElit
20-maj Gävle Ungdoms Cup Marcus Öst 3:a PNyb 8
20-maj Gävle Ungdoms Cup Oskar Hedberg 1:a PNyb -10
20-maj Gävle Ungdoms Cup Emma Ferner 3:a F11-12
31-maj Borlänge Shimano Tour Eva-Lena Lehikoinen 2:a D40
31-maj Borlänge Shimano Tour Åsa Hagberg 1:a DamElit
31-maj Borlänge Shimano Tour Yngve Lindbolm 1:a H50
31-maj Borlänge Shimano Tour Patrik Broberg 1:a H40
31-maj Borlänge Shimano Tour Anders Haritz 1:a Senior
31-maj Borlänge Shimano Tour Malin Enarsson 1:a FNyb 8
31-maj Borlänge Shimano Tour Sandra Kvist 2:a FNyb 9
31-maj Borlänge Shimano Tour Felicia Ferner 3:a Fnyb 10
13-jun Falun DM Mountainbike Patrik Broberg Guld H40
13-jun Falun DM Mountainbike Kenneth Karlsson Brons H40
13-jun Falun DM Mountainbike Anders Haritz Brons Senior
13-jun Falun DM Mountainbike Malin Stövling Brons DamSen
20-jun Säfsen Säfsen MTB-Weekend Erica Österlund 1:a DamElit
20-jun Säfsen Säfsen MTB-Weekend Malin Stövling 3:a DamElit
15-jul Stockholm MTB-SM XC Sandra Kvist 2:a Fnyb 9
16-jul Stockholm MTB-SM XC Erica Österlund Brons DamElit
24-jul Värnamo SM Kortbana Åsa Hagberg Guld DamElit
01-aug Stockholm Sömnlös i Rudan Erica Österlund 1:a DamElit
05-aug Skara Skara GP Åsa Hagberg 1:a DamElit
07-aug Vårgårda Vårgårda GP Åsa Hagberg 1:a DamElit
08-aug Falun Långa Lugnet Erica Österlund 2:a DamElit
11-aug Rättvik Mörksuggejakten Catharina Sundberg 3:a F11-12
11-aug Rättvik Mörksuggejakten Felicia Ferner 3:a Fnyb 
11-aug Rättvik Mörksuggejakten Christoffer Kvist 3:a P11-12
11-aug Rättvik Mörksuggejakten Jonas Eriksson 2:a P15-16
14-aug Burseryd Södra Hestra Sparbank GP Åsa Hagberg 2:a DamElit
15-aug Burseryd 73:e Västboloppet Åsa Hagberg 1:a DamElit
14-aug Alingsås Nolhaga Park MTB GP Patrik Broberg 2:a H40
14-aug Alingsås Nolhaga Park MTB GP Erica Österlund 2:a DamElit
28-aug Ludvika Crescent Cup regionsfinal Christoffer Kvist 1:a Pojkar
29-aug Ludvika SM Marathon Erica Österlund Silver DamElit
01-sep Smedsbo DM Landsväg Christoffer Kvist Brons P11-12
11-sep Ramnäs Sista Chansen Åsa Hagberg 1:a DamElit
12-sep Fagersta Extra Chansen Åsa Hagberg 1:a DamElit
25-sep Ulricehamn MTB-Meeting Patrik Broberg 1:a H40
25-sep Ulricehamn MTB-Meeting Erica Österlund 3:a DamElit
26-sep Jönköping Huskvarna Extreme Patrik Broberg 2:a H40
26-sep Jönköping Huskvarna Extreme Erica Österlund 2:a DamElit
02-okt Jönköping Vista Mountain Erica Österlund 1:a DamElit
02-okt Norberg Svealandsmästerskapen MTB Tomas Frimodigs Brons H40
30-okt Falun Crossover Christoffer Kvist 2:a P11-12
Uppdaterad: 2009-04-24 14:22
Skribent: Mikael Blomqvist

Banner_MotDoping

Borlänge Kommun

 




Cykelcentrum i Borlänge

 
Dalarnas Försäkringsbolag

 

Assistancekåren

Midroc Electro

Frykbergs kamin & skorstenar

viati_logga

 

 

 

Sajtus

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info