Hoppa till sidans innehåll

2006


Datum Plats Tävling Namn Placering Klass
30-apr Mjölby Mjölbybiken Felicia Ferner 2 F11-12
30-apr Mjölby Mjölbybiken Emma Ferner 2 F13-14
30-apr Mjölby Mjölbybiken Christoffer Kvist 3 P13-14
30-apr Mjölby Mjölbybiken Patrick Broberg 2 H40
13-maj Södertälje Kringel loppet Sandra Kvist 1 F11-12
13-maj Södertälje Kringel loppet Christoffer Kvist 1 P13-14
13-maj Södertälje Kringel loppet Malin Stövling 3 D Elit
14-maj Södertälje Kringel loppet XC Sandra Kvist 1 F11-12
14-maj Södertälje Kringel loppet XC Christoffer Kvist 2 P13-14
20-maj Rättvik Svealandsm Lvg Tempo Alexander Fyhr-Bauer 1 P-Nyb
20-maj Rättvik Svealandsm Lvg Tempo Emma Ferner Brons F13-14
21-maj Falun Svealandsm Lvg Linje Emma Ferner Silver F13-14
21-maj Falun Svealandsm Lvg Linje Christoffer Kvist Brons P13-14
25-maj Gävle Ungdoms Cup Emma Ferner 3 F13-14
25-maj Gävle Ungdoms Cup Christoffer Kvist 2 P13-14
25-maj Gävle Ungdoms Cup Sandra Sundberg 3 F15-16
28-maj Skövde Långa Billingeracet Eva-Lena Lehikoinen 1 D40
3-6 juni Borlänge Borlänge Tour Malin Enarsson 2 F10
3-6 juni Borlänge Borlänge Tour Magnus Svedin 3 Senior
3-6 juni Borlänge Borlänge Tour Patrick Broberg 3 H40
10-jun Tullinge Lida Loop Martin Fröberg 2 P-Nyb
10-jun Tullinge Lida Loop Felicia Ferner 1 F11-12
10-jun Tullinge Lida Loop Emma Ferner 1 F13-14
10-jun Tullinge Lida Loop Christoffer Kvist 2 P13-14
14-jun Falun DM Lvg Tempo Sandra Kvist Brons F11-12
14-jun Falun DM Lvg Tempo Catharina Sundberg Silver F13-14
14-jun Falun DM Lvg Tempo Emma Ferner Brons F13-14
14-jun Falun DM Lvg Tempo Christoffer Kvist Silver P13-14
14-jun Falun DM Lvg Tempo Tomas Frimodigs Guld H40
17-jun Säter Djupdalen XC Catharina Sundberg 3 F13-14
17-jun Säter Djupdalen XC Christoffer Kvist 3 P13-14
23-jun Sollerön Solleröloppet Tomas Löfgren 3 Senior
24-jun Sollerön Soldvarvi Alexander Fyhr-Bauer 3 P-Nyb
24-jun Sollerön Soldvarvi Catharina Sundberg 3 F13-14
08-jul Norberg Engelbrekt MTB Felicia Ferner 3 F11-12
08-jul Norberg Engelbrekt MTB Christoffer Kvist 3 P13-14
23-jul Rättvik Lilla Mörksuggejakten Catharina Sundberg 3 F13-14
23-jul Rättvik Lilla Mörksuggejakten Christoffer Kvist 1 P13-14
23-jul Rättvik Lilla Mörksuggejakten Sandra Sundberg 3 F15-16
02-aug Ludvika DM MTB Martin Fröberg 2 P-Nyb
02-aug Ludvika DM MTB Felicia Ferner Guld F11-12
02-aug Ludvika DM MTB Sandra Kvist Silver F11-12
02-aug Ludvika DM MTB Emma Ferner 1 F13-14
02-aug Ludvika DM MTB Christoffer Kvist Guld P13-14
02-aug Ludvika DM MTB Mattias Fröberg Brons P13-14
02-aug Ludvika DM MTB Stig Eriksson 1 H40
05-aug Falun Långa Lugnet Eva-Lena Lehikoinen 2 D40
05-aug Falun Långa Lugnet Patrick Broberg 2 H40
05-aug Falun Lilla Långa Lugnet Emma Ferner 3 F13-14
05-aug Falun Lilla Långa Lugnet Christoffer Kvist 3 P13-14
06-aug Falun Falun XC Felicia Ferner 2 F11-12
06-aug Falun Falun XC Emma Ferner 3 F13-14
06-aug Falun Falun XC Christoffer Kvist 3 P13-14
06-aug Falun Falun XC Eva-Lena Lehikoinen 2 D40
06-aug Falun Falun XC Patrick Broberg 2 H40
07-aug Falun Cykel Cross Emma Ferner 2 F13-14
07-aug Falun Cykel Cross Christoffer Kvist 1 P13-14
08-aug Falun Dalaregementets GP Emma Ferner 3 F13-14
08-aug Falun Dalaregementets GP Christoffer Kvist 1 P13-14
08-aug Falun Dalaregementets GP Sofia Eriksson-Bauer 2 F15-16
09-aug Falun Linje Alexander Fyhr-Bauer 2 P-Nyb
09-aug Falun Linje Felicia Ferner 3 F11-12
09-aug Falun Linje Catharina Sundberg 1 F13-14
09-aug Falun Linje Emma Ferner 3 F13-14
09-aug Falun Linje Magnus Svedin 1 H-Sport
09-aug Falun Sv.Bäste Allroundcyklist Emma Ferner 2 F13-14
09-aug Falun Sv.Bäste Allroundcyklist Christoffer Kvist 2 P13-14
18/20 aug Söderhamn Söderhamns 3-dagars Alexander Fyhr-Bauer 2 P-Nyb
18/20 aug Söderhamn Söderhamns 3-dagars Catharina Sundberg 2 F13-14
18/20 aug Söderhamn Söderhamns 3-dagars Emma Ferner 3 F13-14
18/20 aug Söderhamn Söderhamns 3-dagars Christoffer Kvist 3 P13-14
18/20 aug Söderhamn Söderhamns 3-dagars Tomas Löfgren 3 Senior
27-aug Ludvika Lilla Finnmarksturen Felicia Ferner 2 F11-12
02-sep Rättvik Svealandsm MTB Tempo Christoffer Kvist Silver P13-14
02-sep Rättvik Svealandsm MTB Tempo Stig Eriksson Brons H40
03-sep Rättvik Svealandsm MTB XC Christoffer Kvist Silver P13-14
03-sep Rättvik Svealandsm MTB XC Stig Eriksson Guld H40
14-okt Norberg Gruv Crossen Sandra Kvist 1 F11-12
14-okt Norberg Gruv Crossen Christoffer Kvist 1 P13-14
15-okt Falun Cykelcross Sandra Kvist 3 F11-12
15-okt Falun Cykelcross Christoffer Kvist 2 P13-14
Dalarna Dalaserien Sandra Kvist 1 F11-12
Dalarna Dalaserien Felicia Ferner 2 F11-12
Dalarna Dalaserien Christoffer Kvist 1 P13-14
Dalarna Dalaserien Mattias Fröberg 3 P13-14
Dalarna Dalaserien Emma Ferner 1 F13-14
Dalarna Dalaserien Louise Zackrisson 1 F15-16
Dalarna Dalaserien Sandra Sundberg 2 F15-16
Dalarna Dalaserien Anders Haritz 1 Senior
Dalarna Dalaserien Eva-Lena Lehikoinen 1 D Veteran
Dalarna Dalaserien Borlänge CK 1 Klubbtävl.
Uppdaterad: 2009-04-24 14:23
Skribent: Mikael Blomqvist

Banner_MotDoping

Borlänge Kommun

 




Cykelcentrum i Borlänge

 
Dalarnas Försäkringsbolag

 

Assistancekåren

Midroc Electro

Frykbergs kamin & skorstenar

viati_logga

 

 

 

Sajtus

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info