Hoppa till sidans innehåll

2008


                         Pallplatser 2008

                Borlänge CK Pallplatser

42            41 43
Datum Plats Tävling Namn Placering Klass
19-20 april Varberg Kattegattstouren Felicia Ferner 2 F 13-14
19-20 april Varberg Kattegattstouren Emma Ferner 1 F15-16
01-maj Gävle Gävle ungdomscup Lukas Hagberg 2 P8
01-maj Gävle Gävle ungdomscup Andreas Blomqvist 2 P11-12
01-maj Gävle Gävle ungdomscup Christoffer Kvist 1 P15-16
01-maj Gävle Gävle ungdomscup Mattias Fröberg 2 P15-16
10-maj Kolmården Kolmårdsbiken Mattias Fröberg 1 P15-16
18-maj Kinnekulle Kinnekulleloppet Tomas Löfgren 3 H-Elit
23-25 maj Borlänge  Borlänge Tour Jan Jakobsson 1 H-40
23-25 maj Borlänge  Borlänge Tour Eva-Lena Lehikoinen 3 D-40
23-25 maj Borlänge  Borlänge Tour Emil Burman 2 P9
23-25 maj Borlänge  Borlänge Tour Lukas Hagberg 2 P8
31-maj Falun Långa Lugnet Eva-Lena Lehikoinen 3 D-Elit
31-maj Falun Långa Lugnet Christer Claar 2 H-40
31-maj Falun Lilla Lugnet Emma Ferner 1 F15-16
31-maj Falun Lilla Lugnet Andreas Blomqvist 1 P11-12
31-maj Falun Lilla Lugnet Christoffer Kvist 2 P15-16
31-maj Falun Lilla Lugnet Mattias Fröberg 3 P15-16
31-maj Falun Lilla Lugnet Lukas Hagberg 2 P8
06-jun Hammarby Luma GP Andreas Blomqvist 1 P11-12
06-jun Hammarby Luma GP Alexander Fyhr Bauer 2 P11-12
06-jun Hammarby Luma GP Sandra Kvist 1 F13-14
06-jun Hammarby Luma GP Christoffer Kvist 1 P15-16
06-jun Hammarby Luma GP Patric Morris 3 H-Senior
06-jun Hammarby Luma GP Tomas Löfgren 2 H-Elit
07-jun Ingarö Vallhall Tempot Patrik Moris 1 H-Senior
07-jun Ingarö Vallhall Tempot Ulrika Sonesson 3 D-Elit
07-jun Ingarö Vallhall Tempot Tomas Löfgren 3 H-Elit
07-jun Tullinge Lilla Loop Sandra Kvist 2 F13-14
08-jun Tullinge Lida Loop Eva-Lena Lehikoinen 2 D-40
08-jun Tullinge Lida Loop Jan Jakobsson 1 H-40
14-jun Säter Djupdalens XC Andreas Blomqvist 2 P11-12
14-jun Säter Djupdalens XC Oskar Ekstrand 1 U-Sport
14-jun Säter Djupdalens XC Sandra Kvist 3 F13-14
14-jun Säter Djupdalens XC Mattias Fröberg 2 P15-16
14-jun Säter Djupdalens XC Gustav Persson 1 P8
14-jun Säter Djupdalens XC Anders Haritz 2 H-Elit
14-jun Säter Djupdalens XC Patrik Broberg 1 H-40
14-jun Säter Djupdalens XC Christer Claar 3 H-40
14-jun Säter Djupdalens XC Hans-Olof Bjurman 2 H-Sport
14-jun Säter Djupdalens XC Eva-Lena Lehikoinen 1 D-40
19-jun Sollerön Solleröloppet Alexander Fyhr Bauer 3 P11-12
19-jun Sollerön Solleröloppet Felicia Ferner 3 F13-14
19-jun Sollerön Soldvarvi Alexander Fyhr Bauer 3 P11-12
19-jun Sollerön Soldvarvi Felicia Ferner 3 F13-14
19-jun Sollerön Soldvarvi Christoffer Kvist 1 P15-16
24-jun Falun LVG-SM Tempo Andreas Blomqvist, Alexander Fyhr Bauer,   Joel Burman Lag-Silver P11-12
29-jun Eksjö Ränneslättsturen Eva-Lena Lehikoinen 2 D-40
05-jul Västerås Power MTB Gustav Persson 2 P8
05-jul Västerås Power MTB Andreas Blomqvist 3 P11-12
05-jul Västerås Power MTB Mattias Fröberg 3 P15-16
13-jul Rättvik Mörksuggejakten Jan Jakobsson 2 H-40
13-jul Rättvik Mörksuggejakten Eva-Lena Lehikoinen 1 D-40
13-jul Rättvik Mörksuggejakten Mattias Fröberg 2 P15-16
13-jul Rättvik Mörksuggejakten Felicia Ferner 1 F13-14
16-jul Norberg MTB-SM Tempo Felicia Ferner Silver F13-14
16-jul Norberg MTB-SM Tempo Emma Ferner Silver F15-16
16-jul Norberg MTB-SM Tempo Eva-Lena Lehikoinen Brons D-40
16-jul Norberg MTB-SM Tempo Jan Jakobsson Brons H-40
16-jul Norberg MTB-SM Tempo Andreas Blomqvist, Joel Burman, Alexander Fyhr Bauer  Lag-Silver P11-12
16-jul Norberg MTB-SM Tempo Jan Jakobsson, Patrik Broberg, Stickan Eriksson Lag-Guld H-40
17-jul Norberg MTB-SM Tempo Bertil Pettersson Silver P8
18-jul Norberg MTB-SM XC Felicia Ferner Brons F13-14
18-jul Norberg MTB-SM XC Emma Ferner Guld F15-16
18-jul Norberg MTB-SM XC Eva-Lena Lehikoinen Brons D-40
18-jul Norberg MTB-SM XC Bertil Pettersson Silver P8
09-aug Ludvika Finnmarksturen Eva-Lena Lehikoinen 1 D-40
09-aug Ludvika Finnmarksturen Jan Jakobsson 1 H-40
10-aug Ludvika Lilla Finnmarksturen Bertil Pettersson 2 P8
10-aug Ludvika Lilla Finnmarksturen Mattias Fröberg 2 P15-16
10-aug Ludvika Lilla Finnmarksturen Felicia Ferner 3 F13-14
16-aug Södertälje Kringelloppet XC Mattias Fröberg 1 P15-16
17-aug Södertälje Kringelloppet XC Sandra Kvist 1 F13-14
17-aug Södertälje Kringelloppet LL Jan Jakobsson 3 H-40
17-aug Södertälje Kringelloppet LL Christoffer Kvist 2 P15-16
17-aug Södertälje Kringelloppet LL Sandra Kvist 1 F13-14
23-aug Kungsör Tour Modéen Mattias Fröberg 1 P15-16
23-aug Kungsör Tour Modéen Christoffer Kvist 3 P15-16
23-aug Kungsör Tour Modéen Sandra Kvist 2 F13-14
23-aug Kungsör Tour Modéen Andreas Blomqvist 3 P11-12
30-aug Varberg Bockstensturen/SM Marathon Jan Jakobsson Guld H-40
30-aug Varberg Bockstensturen/SM Marathon Eva-Lena Lehikoinen Brons D-40
07-sep Stockholm Stockholm XC Martin Fröberg 3 P11-12
13-sep Rättvik MTB-DM Emil Burman Guld P9-10
13-sep Rättvik MTB-DM Joel Burman Guld P11-12
13-sep Rättvik MTB-DM Christer Claar Silver H-30
13-sep Ramnäs Sista Chansen Jan Jakobsson 2 H-Senior
13-sep Ramnäs Sista Chansen Andreas Blomqvist 3 P11-12
13-sep Ramnäs Sista Chansen Sandra Kvist 3 F13-14
13-sep Ramnäs Sista Chansen Christoffer Kvist 3 P15-16
14-sep Västerås Anundsloppet Andreas Blomqvist 3 P11-12
14-sep Västerås Anundsloppet Sandra Kvist 3 F13-14
14-sep Västerås Anundsloppet Christoffer Kvist 3 P15-16
20-sep Gesunda Svealandsmästerskap Lvg tempo Tomas Frimodigs Guld H50
20-sep Gesunda Svealandsmästerskap Lvg tempo Christoffer Kvist Guld P15-16
20-sep Gesunda Svealandsmästerskap Lvg tempo Andreas Blomqvist Guld P11-12
20-sep Gesunda Svealandsmästerskap Lvg tempo Joel Burman Silver P11-12
20-sep Gesunda Svealandsmästerskap Lvg tempo Sandra Kvist Brons F13-14
20-sep Gesunda Svealandsmästerskap Lvg tempo Victor Lundmark Brons P11-12
21-sep Gesunda Svealandsmästerskap Lvg linje Christoffer Kvist Guld P15-16
21-sep Gesunda Svealandsmästerskap Lvg linje Andreas Blomqvist Silver P11-12
21-sep Gesunda Svealandsmästerskap Lvg linje Tomas Frimodigs Brons H50
21-sep Gesunda Svealandsmästerskap Lvg linje Sandra Kvist Brons F13-14
21-sep Gesunda Svealandsmästerskap Lvg linje Joel Burman Brons P11-12
27-sep Ånnaboda Svealandsmästerskap Mtb tempo Andreas Blomqvist Brons P11-12
27-sep Ånnaboda Svealandsmästerskap Mtb tempo Felicia Ferner Silver F13-14
27-sep Ånnaboda Svealandsmästerskap Mtb tempo Mattias Fröberg Brons P15-16
28-sep Ånnaboda Svealandsmästerskap Mtb XC Andreas Blomqvist Silver P11-12
28-sep Ånnaboda Svealandsmästerskap Mtb XC Felicia Ferner Silver F13-14
28-sep Ånnaboda Svealandsmästerskap Mtb XC Christoffer Kvist Brons P15-16
28-sep Kristianstad Bockaracet Emma Ferner 3 F15-16
04-okt Huskvarna Vista Mountain Emma Ferner 2 F15-16
11-okt Norberg Gruvcrossen Felicia Ferner 1 F13-14
12-okt Kumla Kumlacrossen Fredrik Frykberg 1 H-Senior
18-okt Stockholm De Hel Crosskoers van Bosön Jan Jakobsson 3 H-Vet
19-okt Södertälje TelgeCrossen Jan Jakobsson 2 H-Vet
01-nov Falun VittoriaCrossen Felicia Ferner 2 F13-14
01-nov Falun VittoriaCrossen Andreas Blomqvist 1 P11-12
01-nov Falun VittoriaCrossen Jan Jakobsson 1 H-Vet
01-nov Falun VittoriaCrossen Tomas Löfgren 3 H-Prestige
02-nov Borlänge  Borlänge CX Jan Jakobsson 3 H-Vet
02-nov Borlänge  Borlänge CX Victor Lundmark 1 P11-12
02-nov Borlänge  Borlänge CX Felicia Ferner 2 F13-14
02-nov Borlänge  Borlänge CX Hampus Sjödin 1 Nyb
22-nov Jönköping Östers CykelCross Jan Jakobsson 1 H-Vet
29-nov Göteborg Merida CX Grand Prix Jan Jakobsson 1 CX Open
Uppdaterad: 2016-06-07 21:06

Banner_MotDoping

Borlänge Kommun

 




Cykelcentrum i Borlänge

 
Dalarnas Försäkringsbolag

 

Assistancekåren

Midroc Electro

Frykbergs kamin & skorstenar

viati_logga

 

 

 

Sajtus

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info