Hoppa till sidans innehåll

2009


                         Pallplatser 2009

                Borlänge CK Pallplatser

43         38  43
Datum Plats Tävling Namn Placering Klass
18-apr Mjölby Mjölbybiken Felicia Ferner 2 F15-16
18-apr Mjölby Mjölbybiken Emil Burman 2 P10
18-apr Mjölby Mjölbybiken Joel Burman 1 P11-12
18-apr Mjölby Mjölbybiken Martin Fröberg 3 P11-12
18-apr Mjölby Mjölbybiken Christoffer Kvist 3 P15-16
19-apr Borensberg Husbyfjöl XC Felicia Ferner 1 F15-16
19-apr Borensberg Husbyfjöl XC Joel Burman 1 P11-12
19-apr Borensberg Husbyfjöl XC Emil Burman 2 P-Nyb
26-apr Falun Falu 3-dagars Joel Burman 1 P11-12
26-apr Falun Falu 3-dagars Viktor Lundmark 2 P11-12
26-apr Falun Falu 3-dagars Sandra Kvist 1 F13-14
26-apr Falun Falu 3-dagars Felicia Ferner 3 F15-16
26-apr Falun Falu 3-dagars Christoffer Kvist 1 P15-16
09-maj Västerås Västerås veterantempo Patrik Moris 1 H-Sport
16-maj Götene Götene GP Felicia Ferner 2 F15-16
17-maj Kinnekulle Kinnekulleloppet Felicia Ferner 2 F15-16
21-maj Gävle Gävle ungdomscup Joel Burman 1 P11-12
21-maj Gävle Gävle ungdomscup Christoffer Kvist 2 P15-16
21-maj Gävle Gävle ungdomscup Emil Burman 3 P-10
24-maj Skövde Långa Billingeracet Eva-Lena Lehikoinen 3 D-40
24-maj Skövde Långa Billingeracet Christoffer Kvist 3 P15-16
31-maj Borlänge Borlänge Tour Joel Burman 1 P11-12
31-maj Borlänge Borlänge Tour Viktor Lundmark 3 P11-12
31-maj Borlänge Borlänge Tour Felicia Ferner 2 F15-16
31-maj Borlänge Borlänge Tour Christoffer Kvist 2 P15-16
31-maj Borlänge Borlänge Tour Jan Jakobsson 2 H-40
31-maj Borlänge Borlänge Tour Emma Ferner 1 D-Jun
31-maj Borlänge Borlänge Tour Emil Burman 1 P-10
31-maj Borlänge Borlänge Tour Emil Lundmark 3 P-10
31-maj Borlänge Borlänge Tour Bertil Pettersson 3 P-9
31-maj Borlänge Borlänge Tour Tilda Östberg 2 F-8
31-maj Borlänge Borlänge Tour Julia Lundmark 3 F-8
07-jun Mölndal MCK:s MTB-tävling Felicia Ferner 2 F15-16
07-jun Mölndal MCK:s MTB-tävling Emma Ferner 3 D-Jun
06-jun Tullinge Lilla Loop Mattias Fröberg 3 P15-16
06-jun Tullinge Lilla Loop Sandra Kvist 3 F13-14
06-jun Tullinge Lida Loop Eva-Lena Lehikoinen 2 D-40
08-jun Nynäshamn Falkenloppet Roberto Vacchi 2 H-40
08-jun Nynäshamn Falkenloppet Mikael Hägg 2 H-elit
13-jun Borås Ymerracet Felicia Ferner 2 F15-16
13-jun Söderhamn Veterantempo Fredrik Frykberg 2 H-sport
18-jun Sollerön Solleröloppet Viktor Lundmark 2 P11-12
18-jun Sollerön Solleröloppet Joel Burman 3 P11-12
18-jun Sollerön Solleröloppet Christoffer Kvist 1 P15-16
19-jun Sollerön Soldvari Joel Burman 1 P11-12
19-jun Sollerön Soldvari Martin Fröberg 3 P11-12
19-jun Sollerön Soldvari Christoffer Kvist 1 P15-16
21-jun Falun Cykelcity Gran Fondo  Jan Jakobsson 1 H-sen
27-jun Götene LVG-SM linje Emma Ferner Brons D-jun
28-jun Gottne Gottne linje Erik Pettersson 1 H-sen
05-jul Norberg Engelbrekt MTB Julia Lundmark 2 F-8
05-jul Norberg Engelbrekt MTB Emil Lundmark 3 P9-10
05-jul Norberg Engelbrekt MTB Andreas Blomqvist 3 P13-14
05-jul Norberg Engelbrekt MTB Christoffer Kvist 2 P15-16
16-jul Falun MTB-SM Tempo Joel Burman Guld P11-12
16-jul Falun MTB-SM Tempo Joel Burman Lag-Guld P11-12
Viktor Lundmark
      Martin Fröberg    
16-jul Falun MTB-SM Tempo Mattias Fröberg Lag-Brons P15-16
Christoffer Kvist
      Joakim Stoor    
16-jul Falun MTB-SM Tempo Emma Ferner Brons D-Jun
16-jul Falun MTB-SM Tempo Jan Jakobsson Lag-Brons H-40
Christer Claar
      Patrik Broberg    
17-jul Falun MTB-SM XC Joel Burman Guld P11-12
17-jul Falun MTB-SM XC Felicia Ferner Brons F15-16
18-jul Falun MTB-SM XC Emma Ferner Brons D-jun
01-aug Södertälje Kringelloppet X2 XC Sandra Kvist 2 F13-14
01-aug Södertälje Kringelloppet X2 XC Mattias Fröberg 2 P15-16
02-aug Södertälje Kringelloppet X2 LL Mattias Fröberg 3 P15-16
02-aug Södertälje Kringelloppet X2 LL Sandra Kvist 3 F13-14
08-aug Brålanda Ungdoms-SM Tempo Viktor Lundmark Silver P11-12
08-aug Brålanda Ungdoms-SM Tempo Emil Burman 1 Nybörj
08-aug Brålanda Ungdoms-SM Tempo Emil Lundmark 3 Nybörj
08-aug Brålanda Ungdoms-SM Tempo Viktor Lundmark Lag-Guld P11-12
Joel Burman
      Martin Fröberg    
09-aug Brålanda Ungdoms-SM Linje Viktor Lundmark Silver P11-12
09-aug Brålanda Ungdoms-SM Linje Felicia Ferner Brons F15-16
15-aug Vårgårda Vårgåda MTB Martin Fröberg 3 P11-12
15-aug Vårgårda Vårgåda MTB Felicia Ferner 1 F15-16
15-aug Vårgårda Vårgåda MTB Emma Ferner 2 D-Jun
16-aug Uddevalla Dynamitracet Felicia Ferner 2 F15-16
22-aug Kungsör  Svealands MTB Tempo Emil Lundmark 2 Nybörj
22-aug Kungsör  Svealands MTB Tempo Felicia Ferner 2 F15-16
22-aug Kungsör  Svealands MTB Tempo Joel Burman Silver P11-12
22-aug Kungsör  Svealands MTB Tempo Christoffer Kvist Silver P15-16
22-aug Kungsör  Svealands MTB Tempo Mattias Fröberg Brons P15-16
23-aug Kungsör  Svealands MTB XC Emil Burman 2 Nybörj
23-aug Kungsör  Svealands MTB XC Joel Burman Guld P11-12
23-aug Kungsör  Svealands MTB XC Martin Fröberg Brons P11-12
23-aug Kungsör  Svealands MTB XC Christoffer Kvist Guld P15-16
23-aug Kungsör  Svealands MTB XC Mattias Fröberg  Brons P15-16
23-aug Kungsör  Svealands MTB XC Felicia Ferner 2 F15-16
23-aug Bålsta Slottsrundan Roberto Vacchi 3 H-40
29-aug Ludvika Finnmarksturen Jan Jakobsson 1 H-40
30-aug Ludvika Lilla Finnmarksturen Bertil Pettersson 3 P-9
30-aug Ludvika Lilla Finnmarksturen Emil Burman 1 P-10
30-aug Ludvika Lilla Finnmarksturen Joel Burman 1 P11-12
30-aug Ludvika Lilla Finnmarksturen Christoffer Kvist 2 P15-16
30-aug Ludvika Lilla Finnmarksturen Mattias Fröberg 3 P15-16
30-aug Ludvika Lilla Finnmarksturen Felicia Ferner 3 F15-16
05-sep Gesunda Svealands Lvg tempo Viktor Lundmark Guld P11-12
05-sep Gesunda Svealands Lvg tempo Sandra Kvist Brons F13-14
05-sep Gesunda Svealands Lvg tempo Christoffer Kvist Guld P15-16
05-sep Gesunda Svealands Lvg tempo Tomas Frimodig Silver H-50
05-sep Gesunda Svealands Lvg tempo Malin Stövling 1 D-sen
06-sep Gesunda Svealands Lvg linje Viktor Lundmark Guld P11-12
06-sep Gesunda Svealands Lvg linje Felicia Ferner Brons F15-16
06-sep Gesunda Svealands Lvg linje Christoffer Kvist Silver P15-16
09-sep Bjursås Marathon SM Jan Jakobsson Guld H-40
12-sep Jönköping Hallbyrundan Felicia Ferner 2 F15-16
13-sep Falun Falun XC Christoffer Kvist 2 P15-16
13-sep Falun Falun XC Martin Fröberg 1 P11-12
13-sep Falun Falun XC Sandra Kvist 1 F13-14
19-sep Ramnäs Sista Chansen Joel Burman 1 P11-12
19-sep Ramnäs Sista Chansen Viktor Lundmark 2 P11-12
19-sep Ramnäs Sista Chansen Sandra Kvist 2 F13-14
19-sep Ramnäs Sista Chansen Felicia Ferner 3 F15-16
19-sep Ramnäs Sista Chansen Emma Ferner 3 D-Jun
20-sep Västerås Anundsloppet Joel Burman 1 P11-12
20-sep Västerås Anundsloppet Viktor Lundmark 2 P11-12
20-sep Västerås Anundsloppet Felicia Ferner 2 F15-16
20-sep Västerås Anundsloppet Joakim Stoor 3 P15-16
26-sep Åstorp Åstorps MTB Christoffer Kvist 1 P15-16
27-sep Kristianstad Bockaracet Christoffer Kvist 2 P15-16
17-okt Norberg Gruvcrossen Christoffer Kvist 2 P15-16
17-okt Norberg Gruvcrossen Jan Jakobsson 1 H-vet
08-nov Lidköping Evaldscrossen Jan Jakobsson 3 H-vet
14-nov Borås Ymer CX Jan Jakobsson 3 H-vet
15-nov Alingsås Allecrossen Jan Jakobsson 3 H-vet
Uppdaterad: 2016-06-07 21:07
Skribent: Mikael Blomqvist

Banner_MotDoping

Borlänge Kommun

 




Cykelcentrum i Borlänge

 
Dalarnas Försäkringsbolag

 

Assistancekåren

Midroc Electro

Frykbergs kamin & skorstenar

viati_logga

 

 

 

Sajtus

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info