Hoppa till sidans innehåll

2010


                         Pallplatser 2010

                Borlänge CK Pallplatser

 

 

48

  43

        38

Datum Plats Tävling Namn Placering Klass
18-apr Linköping Östgötaloppet Emma Ferner 3 D-Jun
24-apr Mjölby Mjölbybiken Emma Ferner 1 D-Jun
24-apr Mjölby Mjölbybiken Felicia Ferner 1 F15-16
24-apr Mjölby Mjölbybiken Alma Wiggberg 2 F8
24-apr Mjölby Mjölbybiken Albin Wiggberg 2 P9
30-apr Skogshall Hammarö 3-dagars Felicia Ferner 3 F15-16
01-maj Kvänum 1:a MAJ loppet Alma Wiggberg 1 F6-7
01-maj Norrköping Kolmårdsbiken Oliver Batista Gröndahl 2 P11-12
08-maj Falun Vika ungdoms GP Emil Lundmark 2 P11-12
08-maj Falun Vika ungdoms GP Andreas Blomqvist 3 P13-14
08-maj Falun Vika ungdoms GP Julia Lundmark 3 Nyb
08-maj Hjo Högaliden race Alma Wiggberg 1 F6-7
08-maj Hjo Högaliden race Felicia Ferner 1 F15-16
09-maj Ludvika  Ludvika ungdoms GP Viktor Lundmark 2 P13-14
09-maj Ludvika  Ludvika ungdoms GP Andreas Blomqvist 3 P13-14
09-maj Tidaholm Hökensås Racet Alma Wiggberg 1 F6-7
09-maj Tidaholm Hökensås Racet Felicia Ferner 1 F15-16
09-maj Uppsala Skandis GP Per Arvidsson 2 H-Sen
15-maj Götene Götene GP Felicia Ferner 3 F15-16
16-maj Kinnekulle Kinnekulleloppet Viktor Lundmark 1 P13-14
16-maj Skövde Billingeracet Anton Wiggberg 3 P13-14
16-maj Skövde Billingeracet Alma Wiggberg 1 F-Nyb
21-maj Borlänge Borlänge Tour Andreas Blomqvist 3 P13-14
21-maj Borlänge Borlänge Tour Felicia Ferner 1 F15-16
21-maj Borlänge Borlänge Tour Rose-Marie Forslund 2 D-30
21-maj Borlänge Borlänge Tour Mattias Fröberg 3 H-Jun
22-maj Borlänge Borlänge Tour XC Bertil Pettersson 1 P-10
22-maj Borlänge Borlänge Tour XC Fredric Sundberg 3 P-10
22-maj Borlänge Borlänge Tour XC Albin Wiggberg 1 P-9
22-maj Borlänge Borlänge Tour XC Alma Wiggberg 1 F-8
22-maj Borlänge Borlänge Tour XC Julia Lundmark 3 F-8
23-maj Borlänge Borlänge Tour Tempo Bertil Pettersson 2 P-10
23-maj Borlänge Borlänge Tour Tempo Albin Wiggberg 2 P-9
23-maj Borlänge Borlänge Tour Tempo Markus Hagberg 2 P-8
23-maj Borlänge Borlänge Tour Tempo Alma Wiggberg 1 F-8
23-maj Borlänge Borlänge Tour Tempo Julia Lundmark 2 F-8
26-maj Falun MTB-DM Bertil Pettersson 1 P-10
26-maj Falun MTB-DM Jakob Backman 2 P-10
26-maj Falun MTB-DM Oliver Batista 2 P11-12
26-maj Falun MTB-DM Andreas Blomqvist 1 P13-14
26-maj Falun MTB-DM Martin Fröberg 3 P13-14
26-maj Falun MTB-DM Felicia Ferner 2 D-Jun
26-maj Falun MTB-DM Sandra Kvist 3 D-Jun
26-maj Falun MTB-DM Christoffer Kvist 1 H-Jun
26-maj Falun MTB-DM Mattias Fröberg 2 H-Jun
05-jun Sthlm Luma GP Alma Wiggberg 1 F-10
05-jun Sthlm Luma GP Julia Lundmark 2 F-10
05-jun Sthlm Luma GP Emil Lundmark 1 P11-12
05-jun Sthlm Luma GP Viktor Lundmark 2 P13-14
05-jun Sthlm Luma GP Joel Burman 3 P13-14
06-jun Nynäshamn Falkenloppet Mikael Hägg 2 H-30
06-jun Nynäshamn Falkenloppet Andreas Hägg 3 H-30
06-jun Nynäshamn Falkenloppet Andreas Blomqvist 2 P13-14
06-jun Nynäshamn Falkenloppet Viktor Lundmark 3 P13-14
12-jun Tullinge Lilla Loop Mattias Norling 3 P15-16
12-jun Södertälje Södertäljelopp tempo Anton Wiggberg 2 P13-14
12-jun Södertälje Södertäljelopp tempo Mattias Fröberg 3 H-Jun
13-jun Södertälje Södertäljelopp linje Jonas Eriksson 1 H-Sen
13-jun Södertälje Södertäljelopp linje Joakim Stoor 1 H-Jun
13-jun Södertälje Södertäljelopp linje Mattias Fröberg 3 H-Jun
13-jun Södertälje Södertäljelopp linje Anton Wiggberg 3 P13-14
13-jun Tullinge Lida Loop Christoffer Kvist 3 H-Jun
13-jun Tullinge Lida Loop Eva-Lena Lehikoinen 3 D-40 Sp
19-jun Borås Ymerracet Alma Wiggberg 1 F6-7
19-jun Borås Ymerracet Felicia Ferner 2 F15-16
20-jun Borås Borås MTB Alma Wiggberg 1 F6-7
20-jun Borås Borås MTB Felicia Ferner 2 F15-16
24-jun Sollerön Solleröloppet Viktor Lundmark 3 P13-14
24-jun Sollerön Solleröloppet Felicia Ferner 1 F15-16
26-jun Sollerön Soldvarvi Viktor Lundmark 3 P13-14
26-jun Sollerön Soldvarvi Felicia Ferner 2 F15-16
26-jun Sollerön Soldvarvi Albin Wiggberg 1 Nyb
03-jul Norberg Engelbrekt MTB Eva-Lena Lehikoinen 1 D17-
14-jul Rättvik MTB-SM Emil Lundmark Lag-Silver P11-12
      Oliver Batista Gröndahl    
      Victor Spååls    
14-jul Rättvik MTB-SM Joel Burman Lag-Silver P13-14
      Anton Wiggberg    
      Andreas Blomqvist    
14-jul Rättvik MTB-SM Christer Claar Lag-Brons H-40
      Stickan Ericksson    
      Jan Jakobsson    
15-jul Rättvik MTB-SM Felicia Ferner Guld F15-16
15-jul Rättvik MTB-SM Rose-Marie Forslund Silver D-30
31-jul Halmstad Bureloppet Emil Lundmark 3 P11-12
31-jul Halmstad Bureloppet Julia Lundmark 3 F-Nyb
07-aug Fjärås USM Lvg Tempo Viktor Lundmark Lag-Guld P13-14
Joel Burman
      Andreas Blomqvist    
07-aug Fjärås USM Lvg Tempo Albin Wiggberg 2 Nyb
15-aug Södertälje Kringelloppet Sandra Kvist 2 F15-16
15-aug Södertälje Kringelloppet Albin Wiggberg 2 P-Nyb
15-aug Södertälje Kringelloppet Alma Wiggberg 1 F-Nyb
28-aug Ludvika  Finnmarksturen Jan Jakobsson 2 H-40
29-aug Ludvika  Lilla Finnmarksturen Bertil Pettersson 1 P-10
29-aug Uddevalla Dynamitracet Alma Wiggberg 1 F6-7
03-sep Svanesund Svanesunds 3-dagars Felicia Ferner 2 F15-16
04-sep Kungsör Thor Modeen Alma Wiggberg 3 Nyb-8
04-sep Kungsör Thor Modeen Albin Wiggberg 2 Nyb-10
04-sep Kungsör Thor Modeen Sandra Kvist 3 F15-16
04-sep Kungsör Thor Modeen Anton Wiggberg 2 P15-16
11-sep Ockelbo Svealands Lvg tempo Felicia Ferner 1 F15-16
11-sep Ockelbo Svealands Lvg tempo Sandra Kvist 2 F15-16
11-sep Ockelbo Svealands Lvg tempo Tomas Frimodigs Brons H-50
11-sep Ockelbo Svealands Lvg tempo Christoffer Kvist Guld H-Jun
11-sep Ockelbo Svealands Lvg tempo Fredrik Frykberg Brons H-Sen
11-sep Ockelbo Svealands Lvg tempo Viktor Lundmark Guld P13-14
11-sep Ockelbo Svealands Lvg tempo Joel Burman Brons P13-14
12-sep Ockelbo Svealands Lvg linje Viktor Lundmark Guld P13-14
12-sep Ockelbo Svealands Lvg linje Joel Burman Brons P13-14
12-sep Ockelbo Svealands Lvg linje Emil Lundmark Guld P11-12
12-sep Ockelbo Svealands Lvg linje Mikael Hägg Silver H-30
12-sep Ockelbo Svealands Lvg linje Felicia Ferner Guld F15-16
12-sep Ockelbo Svealands Lvg linje Sandra Kvist Brons F15-16
18-sep Ramnäs Sista Chansen Emil Lundmark 1 P11-12
18-sep Ramnäs Sista Chansen Felicia Ferner 1 F15-16
18-sep Ramnäs Sista Chansen Jonas Eriksson 3 H-Sen
18-sep Vårgårda Vårgårda MTB Alma Wiggberg 2 F6-7
18-sep Vårgårda Vårgårda MTB Albin Wiggberg 3 P10
19-sep Hässleholm Maraton SM MTB Christoffer Kvist Silver H-Jun
20-sep Västerås Anundsloppet Emil Lundmark 1 P11-12
20-sep Västerås Anundsloppet Felicia Ferner 2 D-jun
25-sep Filipstad Svealands MTB Tempo Anton Wiggberg Silver P13-14
25-sep Filipstad Svealands MTB Tempo Felicia Ferner Guld F15-16
25-sep Filipstad Svealands MTB Tempo Christoffer Kvist Silver H-Jun
26-sep Filipstad Svealands MTB XC Anton Wiggberg Silver P13-14
26-sep Filipstad Svealands MTB XC Joel Burman Brons P13-14
26-sep Filipstad Svealands MTB XC Felicia Ferner Guld F15-16
16-okt Falun Falucrossen Johan Sundström 2 OpenMix
17-okt Ludvika  Ludvika Crossen Johan Sundström 2 H Sport
16-okt Falun Falucrossen Johan Sundström 2 OpenMix
17-okt Ludvika  Ludvika Crossen Johan Sundström 2 H Sport
23-okt Lidköping Evaldcrossen Villa Jan Jakobsson 2 H Superklass
24-okt Lidköping
Evaldcrossen Giacomina
Jan Jakobsson 2 H Superklass
13-nov Kumla Kumlacrossen Jan Jakobsson 3 H Veteran
11-dec Åstorp Åstorpscrossen Jan Jakobsson 1 H Superklass
12-dec Kristianstad CK C4 CX Jan Jakobsson 2 H Superklass

 

 

Uppdaterad: 2016-06-07 21:01
Skribent: Mikael Blomqvist

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info