Hoppa till sidans innehåll

2011


 

 

 

20 16 14    
Datum Plats Tävling Namn Placering Klass
17-apr Linköping Östgötaloppet Viktor Lundmark 2 P 13-14
22-apr Barsebäck Örestadstempot Viktor Lundmark 3 P 13-14
22-apr Barsebäck Örestadstempot Emil Lundmark 2 P 11-12
23-apr Barsebäck Örestadsloppet Emil Lundmark 3 P 11-12
23-apr Södertälje Kringelloppet XCC Oliver BATISTA GRÖNDAL  3 P 11-12
23-apr Södertälje Kringelloppet XCC Andreas Blomqvist 3 P 15-16
24-apr Södertälje Kringelloppet XCO Andreas Blomqvist 3 P 15-16
26-apr Norrköping Kolmårdsbiken Oliver BATISTA GRÖNDAL  2 P 11-12
05-maj Hammarö Hammarö 3-dagars Viktor Lundmark 3 P 13-14
05-maj Hammarö Hammarö 3-dagars Emil Lundmark 2 P 11-12
21-maj Götene Götene GP Emil Lundmark 3 P 11-12
22-maj Kinnekulle Kinnekulleloppet Viktor Lundmark 2 P 13-14
22-maj Kinnekulle Kinnekulleloppet Christoffer Kvist  3 Jun
28-maj Borlänge Borlänge Tour XC Julia Lundmark 1  F 9
28-maj Borlänge Borlänge Tour XC Elin Karlsson 3  F 8
29-maj Borlänge Borlänge Tour Joel Burman 2 P 13-14
29-maj Borlänge Borlänge Tour  Julia Lundmark 1  F 9
29-maj Borlänge Borlänge Tour Gunnar Bäckgren 1 H-30
03-jun Arlanda Arlanda test track Sandra Kvist 1 F 15-16
04-jun Stockholm Luma GP Andreas Blomqvist 1 P 15-16
04-jun Stockholm Luma GP Sandra Kvist 2 F 15-16
04-jun Stockholm Luma GP Christoffer Kvist  1 Jun
04-jun Stockholm Luma GP Emma Ferner 2 D Elit
05-jun Nynäshamn Falkenloppet Sandra Kvist 1 F 15-16
05-jun Nynäshamn Falkenloppet Christoffer Kvist  2 Jun
06-jun Vårgårda  Vårgårda MTB Emma Ferner 1 D Elit
12-jun Uddevalla Dynamitracet Emma Ferner 1 D Elit
23-jun Sollerön SM linje Felicia Ferner 2 D Jun
13-jul Borås USM Tempo Eva-Lena Lehikoinen Brons P 13-14
13-jul Borås JSM Tempo Felicia Ferner Guld D Jun
15-jul Borås USM XC Joel Burman Silver P 13-14
16-jul Borås JSM XC Felicia Ferner Guld D Jun
04-aug Halmstad USM Tempo Emil Lundmark Brons P 11-12
06-aug Halmstad VSM Linje Patrik Moris Silver H 35
06-aug Halmstad VSM Linje Åsa Hagberg Silver D 40
07-aug Halmstad USM linje Viktor Lundmark Brons P 13-14
20-aug Södertälje Svealands tempo Viktor Lundmark Guld P 13-14
20-aug Södertälje Svealands tempo Emil Lundmark Guld P 11-12
20-aug Södertälje Svealands tempo Sandra Kvist Silver F 15-16
20-aug Södertälje Svealands tempo Christoffer Kvist Brons H Jun
21-aug Södertälje Svealands linje Viktor Lundmark Guld P 13-14
21-aug Södertälje Svealands linje Joel Burman Silver P 13-14
21-aug Södertälje Svealands linje Sandra Kvist Guld F 15-16
21-aug Södertälje Svealands linje Emil Lundmark Guld P 11-12
03-sep Kungsör Thor Moden Joel Burman 2 P 13-14
17-sep Ramnäs Sista Chansen Emil Lundmark 2 P 11-12
17-sep Ramnäs Sista Chansen Viktor Lundmark 2 P 13-14
17-sep Ramnäs Sista Chansen Felica Ferner 2 D Jun
17-sep Ramnäs Sista Chansen Christoffer Kvist 2 H Jun
17-sep Ramnäs Sista Chansen Joel Burman 3 P 13-14
Uppdaterad: 2012-02-21 15:56
Skribent: Mikael Blomqvist

Banner_MotDoping

Borlänge Kommun

 




Cykelcentrum i Borlänge

 
Dalarnas Försäkringsbolag

 

Assistancekåren

Midroc Electro

Frykbergs kamin & skorstenar

viati_logga

 

 

 

Sajtus

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info