Hoppa till sidans innehåll

MTB Cup 6 i Bergebo

20 AUG 2016 21:49
Här kommer resultatet i MTB Cupen 6.
  • Uppdaterad: 20 AUG 2016 22:22

MTB Cupen Deltävling 6 i Bergebo

Klass 1

 

 

 

 

Elit, U23, Jun, H30

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

Placering

Johan Widen

Elit

CKN

39,57

1

Magnus Österberg

H30

BCK

42,21

2

Martin  Österberg

H30

BCK

42,24

3

Joakim Persson

H30

BCK

43,47

4

Tommy Andersson

H30

BCK

45,58

5

Peter Strandberg

H30

BCK

50,41

6

Lars Blomqvist

H30

CKN

51,32

7

 Klass 2

 

 

 

 

H40 och äldre, DE

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

Placering

Roger Karlsson

H40

BCK

33,34

1

Patrik Moris

H40

BCK

34,45

2

Christer Claar

H50

BCK

36,07

3

Björn Norberg

H40

BCK

39,53

4

Fredrik Dahlgren

H40

BCK

46,06

5

Klass 3

 

 

 

 

P15-16, DS, DJ

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

Placering

Åsa Karlsson

D40

BCK

43,33

1

Klass 4

 

 

 

 

P13-14, F15-16

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

Placering

Sebastian Fagerberg

P13-14

BCK

22,2

1

Sander Krouwel

P13-14

BCK

24,4

2

Klass 5

 

 

 

 

P/F10-12, F13-14

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

Placering

Casper Casserstedt

P10-12

CKN

15,44

1

Elin Karlsson

F10-12

BCK

16,23

2

Andreas Dahlgren

P10-12

BCK

17,14

3

Johan Ekvall

P10-12

BCK

17,38

4

Elin Englund

F13-14

BCK

18,28

5

Mattias Wikars

P10-12

BCK

20,44

6

Joel Weidenstål

P10-12

BCK

21,23

7

Klass 6

 

 

 

 

Nybörjare t.o.m 10 år

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Placering

 

Artur Kihl

8

CKN

1

 

Albin Löv

9

BCK

2

 

Alexander Nord

10

CKN

3

 

Oliver Strandberg

9

BCK

4

 

Emil Skotte

8

BCK

5

 

Olle Lindgren

8

CKN

6

 

Alfred Mix

7

CKN

7

 

Filip Örn

8

CKN

8

 

Alvin Österberg

8

BCK

9

 

Olivia A-Forslund

9

BCK

10

 

Vilgot Lipponen

8

BCK

11

 

Johan Nilsson

9

BCK

12

 

Thelwin Frimodigs

7

BCK

13

 

Desiree Sörlie

10

CKN

14

 

Thure Aareteg Björk

9

BCK

15

 

Rasmus Wallin

7

BCK

16

 

Erik Andersson

6

BCK

17

 

Sixten Pettersson

6

BCK

18

 

Stella Pettersson

6

BCK

19

 

Klass 7

 

 

 

 

Nybörjare t.o.m 6år

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Placering

 

Viktor Löv

6

BCK

1

 

Hannes Anåker

5

CKN

2

 

Love Österberg

5

BCK

3

 

Hannes Lipponen

5

BCK

4

 

Nelly Wallin

4

BCK

5

 

Knut Elnefred

5

BCK

6

 

Erik Skotte

6

BCK

7

 

Ebbot Björnström

3

BCK

8

 

Sune Lipponen

2

BCK

9

 
Skribent: Christer Claar
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info