Hoppa till sidans innehåll

Resultat MTB Cup 1

26 JUL 2021 10:26
  • Uppdaterad: 26 JUL 2021 10:26

MTB Serie 2021 deltävling1 
Klass 1        
HE, HJ, H30      
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Joel Burman HE BCK 53:44,0
2 Andreas Dahlgren HJ BCK 58:19,4
3 Emil Svedin H30 BCK 01:03:09,2
DNF Joakim Aronsson H30 BCK  
         
 Klass 2        
H40 och äldre, DE        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Roger Karlsson H40 BCK 48:45,6
2 Marcus Andersson H40 Kålmilen CK 50:14,7
3 Mikael Sköning H40 Kålmilen CK 51:03,2
4 Peter Gustavsson H40 Kålmilen CK 51:24,2
5 Kristoffer Eriksson H40 BCK 51:27,9
6 Christer Claar H50 BCK 52:00,4
7 Joakim Persson H40 BCK 52:07,4
8 Thomas Thenander H50 Elcykel 55:03,8
9 Pär Svedin H40 BCK 56:28,7
10 Peter Strandberg H40 BCK 56:37,0
         
 Klass 3        
DJ, F15-16, P15-16 D30 och äldre        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Axel Eriksson P15-16 BCK 37:50,2
2 Johan Ekvall P15-16 BCK 39:46,1
3 Åsa Karlsson D50 BCK 44:41,3
4 Sandra Lindell D30 Naten CK 46:48,6
5 EvaLena Leikonen D60 BCK 51:52,5
         
Klass 4        
P13-14, F13-14        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Elin Karlsson F15-16 BCK 31:47,9
2 Malte Dahlgren P13-14 BCK 34:26,7
3 Johan Nilsson P13-14 BCK 34:31,5
4 Erik Eklund P13-14 BCK 34:44,8
5 Hampus Fagerberg P13-14 BCK 37:22,2
DNF Thelwin Frimodigs P13-14 BCK  
DNF Emil Scotte P13-14 BCK  
         
Klass 5        
P9-12, F9-12        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid 
1 Sixten Vestin P9-10 BCK 20:18,9
2 Hennie Löfgren F13-14 BCK 21:03,9
3 Arvid Eriksson P9-10 BCK 21:44,6
4 Frode Dahlman P9-10 BCK 21:45,6
5 Elias Hagström P11-12 BCK 24:30,0
6 Hannes Lipponen P9-10 BCK 25:43,4
7 Arvid Berglund P9-10 BCK 25:43,8
DNF Erik Scotte P11-12 BCK  
DNF Theo Persson P11-12 BCK  
DNS Rasmus Wallin P11-12 BCK  
         
Klass 6        
Nybörjare 7-9 (10)         
Placering  Namn Ålder Klubb  
1 Nellie Wallin 9 BCK  
2 Frank Dahlman 7 BCK  
3 Malcom Frimodigs 8 BCK  
4 Elvira Ebberstein 10 BCK  
5 Sune Lipponen 6 BCK  
6 Nils Elfving  8 BCK  
7 Oliver Aronsson 8 BCK  
8 Benjamin Svedin 9 BCK  
9 Isac Olsén 6 BCK  
9 Theodor Ebberstein 7 BCK  
         
Klass 7        
Nybörjare t.o.m 6år        
Placering  Namn Ålder Klubb  
1 Elliot Holmgren 5 BCK  
2 Line Halvarsson 6 BCK  
Skribent: Christer Claar
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info