Hoppa till sidans innehåll

Resultat MTB Cup 4

05 SEP 2022 17:46
Här är resultatet för MTB Cupen deltävling 4
  • Uppdaterad: 05 SEP 2022 17:46

Klass 1        
HE, HJ, H30, U23        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Casper Casserstedt HJ CKN 00:42:01
2 Johan Ekvall HJ BCK 00:45:17
3 Tommy Vestin H30 BCK 00:46:55
4 Andreas Danielsson H30 CKN 00:51:27
         
         
 Klass 2        
H40 och äldre, DE        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Magnus Österberg H40 BCK 00:45:20
2 Roger Karlsson H40 BCK 00:45:25
3 Ulf Rutkvist H40 CKN 00:49:08
4 Patrik Ahlin H40 BCK 00:49:44
5 Christer Claar H50 BCK 00:49:50
6 Joakim Persson H40 BCK 00:49:55
7 Lars Blomqvist H40 CKN 00:53:40
8 Lasse Casserstedt H60 CKN 00:54:51
         
 Klass 3        
P15-16, DJ, D30 och äldre        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Elin Karlsson DJ BCK 0:37:19
2 Anna Rutkvist D40 CKN 0:39:28
3 Åsa Karlsson D50 BCK 0:40:50
4 Sandra Lindell D30 CK N 0:40:58
5 Johan Nilsson 15 BCK 0:42:00
         
Klass 4        
P13-14, F15-16        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Felix Andersson 14 CKN 00:37:17
2 Malte Dahlgren 14 BCK 00:39:49
3 Alex Lindell 14 CKN 00:42:46
4 Inez Rutkvist F15 CKN 00:44:56
5 Emil Rytterkull 13 BCK 00:45:23
6 Rasmus Wallin 13 BCK 00:47:30
         
Klass 5        
P11-12, F11-12, F13-14        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid 
1 Love Österberg 11 BCK 00:28:10
2 Hannes Anåker 11 CKN 00:28:19
3 Kasper Nyström 11 CKN 00:31:53
4 Leo Mårds 12 BCK 00:31:55
5 Hugo Karlsson 11 CKN 00:32:16
6 Alice Morelius 14 CKN 00:32:25
7 Tindra Orr 11 CKN 00:33:57
         
Klass 6        
P9-10, F9-10        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid 
1 Sixten Vestin 10 BCK 00:28:26
2 Malcom Frimodigs   BCK 00:37:53
3 Lucas Eliasson 9 BCK 00:38:42
         
Klass 7        
Nybörjare 7-10 år        
Placering  Namn Ålder Klubb  
1 Sune Lipponen 8 BCK  
2 Ivar Styffe P7 BCK  
3 Ines Vestin 8 BCK  
4 Saga Andersson F8 CKN  
5 Zet Steinrud P10 CKN  
6 Doris Åkerman F8 CKN  
7 Isak Olsén P7 BCK  
8 Ronja Nyeriks F10 CKN  
9 Obilixx Anundsson P8 BCK  
10 Vidar Nyeriks P8 CKN  
11 Tuva Krigsman F7 CKN  
12 Jonathan Mårts P7 CKN  
         
Klass 8        
Nybörjare t.o.m 6 år        
Placering  Namn Ålder Klubb  
1 Hannes Torneport P6 CKN  
2 Agust Liljedahl P6 CKN  
3 Freja Karlsson F6 CKN  
4 Alexander Frieberg P6 CKN  
5 Alfred Ekström P6 CKN  
6 Andreas Graff P6 BCK  
7 Loke Nordberg P6 BCK  
8 Alice Nyström F6 CKN  
9 Signe Åkerman F6 CKN  
10 Elma Arvidsson F7 CKN  
11 Alva Fjärdsman F6 CKN  
12 Moe Berggren P6 CKN  
13 Selma Landström 6 BCK  
14 Selma Åstrand F5 CKN  
15 Aurora Gröning F5 CKN  
Skribent: Christer Claar
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info