Hoppa till sidans innehåll

Resultat MTB Cup 5

05 AUG 2016 12:58
Här är resultatet från MTB Cup 5 i Säter
  • Skapad: 05 AUG 2016 12:58

Resultat MTB Cup 5 i Säter

Klass 1

 

 

 

 

Elit, U23, Jun, H30

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

Placering

Johan Widen

Elit

CKN

01:00:23

1

Martin  Österberg

 

BCK

01:05:46

2

Christian Olgerfeldt

 

CKN

01:11:23

3

Tommy Andersson

 

BCK

01:12:38

4

Klass 2

 

 

 

 

H40 och äldre,DE

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

Placering

Christer Claar

H50

BCK

49.04

1

Fredrik Dahlgren

H40

BCK

01:05:45

2

 

 

 

 

 

 Klass 3

 

 

 

 

P15-16, DS, DJ

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

Placering

Axel Eriksson

P15-16

 BCK

33.03

1

Anna Pettersson

 

CKN

45.20

2

 

 

 

 

 

 Klass 4

 

 

 

 

P13-14, F15-16

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

Placering

Sebastian Fagerberg

P13-14

BCK

36.51

1

Alva Casserstedt

F13-14

CKN

38.09

2

Isak Backman

P13-14

BCK

50.42

3

 

 

 

 

 

Klass 5

 

 

 

 

P/F11-12, F13-14

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

placering

Casper Casserstedt

P11-12

CKN

17.20

1

Andreas Dahlgren

P 11-12

BCK

18.59

2

Mattias Wikars

P11-12

BCK

19.34

3

Johan Ekvall

P11-12

BCK

20.09

4

Elin Englund

 

BCK

21.19

5

Axel Eriksson

P11-12

BCK

21.22

6

Albin Morelius

P11-12

CKN

22.59

7

Anton Millbeg

P11-12

BCK

23.00

8

Joel Weidenstål

 

BCK

23.04

9

 Klass 6

 

 

   

Nybörjare t.o.m 10 år

 

 

   

Namn

Klubb

Placering

   

Malte Dahlgren

BCK

1

   

Oliver Strandberg

BCK

2

   

Anton Nord

CKN

3

   

Emil Skotte

BCK

4

   

Lily Weidenstål

BCK

5

   

Alfred Mix

CKN

6

   

Leon Dahlin

CKN

7

   

Lucas Vähätalo

CKN

8

   

Emil Hagberg

CKN

9

   

Desiree Sörlie

CKN

10

   

Alice Morelius

CKN

11

   

Hampus Fagerberg

BCK

12

   

Sune Lindgren

CKN

12

   

Edvin Blad-Stierne

CKN

13

   

Filip Örn

CKN

14

   

Johan Nilsson

BCK

15

   

Alex Lindell

CKN

17

   

Klass 7

 

 

   

Nybörjare t.o.m 6år

 

 

   

Namn

Klubb

Placering

   

Erik Andersson

BCK

1

   

Märta Eriksson

BCK

2

   

Hannes Anåker

CKN

3

   

Oliver Bladt-Stierne

CKN

4

   

Andrey Kvatov

CKN

5

   

Leo Sjöberg

CKN

6

   

Arvid Eriksson

BCK

7

   

Ebbe Lindgren

CKN

8

   

Hugo Sjöberg

CKN

9

   
Skribent: Christer Claar
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info