Hoppa till sidans innehåll

Resultat från MTB Cup deltävling 2

08 JUN 2022 20:57
Här är resultatet från MTB Cupen som gick i St Skedvi
  • Uppdaterad: 08 JUN 2022 20:57

Klass 1        
HE, HJ, H30, U23      
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Andreas Dahlgren HJ BCK 00:42:15
2 Emil Kumlin HJ CK Uni 00:45:56
3 Tommy Vestin H30 BCK 00:46:49
4 Johan Landelius HE BCK 00:55:30
         
 Klass 2        
H40 och äldre, DE        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Magnus Österberg H40 BCK 44:21,0
2 Roger Karlsson H40 BCK 44:51,0
3 Patrik Ahlin H40 BCK 49:20,0
4 Joakim Persson H40 BCK 50:47,0
5 Christian Olgefeltt H40 CKN 54:37,0
6 Jonas Mahnusson H40 CKN 54:49,0
         
 Klass 3        
P15-16, DJ, D30 och äldre        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Åsa Karlsson D50 BCK 39:23,0
2 Johan Nilsson 15 BCK 39:30,0
3 Anna Rutqvist D40 CK Natén 39:31,0
4 Sandra Lindell D30 CK Natén 41:31,0
5 Eva Lena Lehikonen  D60 BCK 47:37,0
         
Klass 4        
P13-14, F15-16        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Felix Andersson 14 CKN 23:50,0
2 Ville Nygren 14 CKN 25:35,0
3 Malte Dahlgren 14 BCK 29:03,0
4 Alex Lindell 14 CKN 29:12,0
5 Emil Rytterkull 13 BCK 31:29,0
6 Rasmus Wallin 13 BCK 45:30,0
         
         
Klass 5        
P11-12, F11-12, F13-14        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid 
4 Leo Mårds 12 BCK 33:25,0
1 Love Österberg 11 BCK 29:13,0
2 Hugo Karlsson 11 CKN 30:43,0
3 Hannes Anåker 11 CKN 32:40,0
5 Arvid Berglund 11 BCK 45:30,0
DNF Alice Mrelius 14 CKN DNF
         
Klass 6        
P9-10, F9-10        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid 
1 Sixten Vestin 10 BCK 14:13,0
2 Edvin Asplund 10 CKN 18:11,0
3 Lucas Eliasson 9 BCK 19:29,0
4 Nellie Wallin 10 BCK 21:00,0
         
Klass 7        
Nybörjare 7-10 år        
Placering  Namn Ålder Klubb  
1 Ines Vestin F8 BCK  
2 Saga Andersson F8 CKN  
3 J Floresjö P7 CKN  
4 Wille Gren P7 CKN  
5 Anton Malmberg P8 CKN  
6 Doris Åkerman F8 CKN  
         
Klass 8        
Nybörjare t.o.m 6 år        
Placering  Namn Ålder Klubb  
1 Tilde Haritz F6 CKN  
2 Agust Liljedahl P6 CKN  
3 Alfred Ekström P6 CKN  
4 Loke Nordberg P6 BCK  
5 Signe Åkerman F6 CKN  
6 Juni Floresjö F5 CKN  
7 Selma Åstrand F5 CKN  
         
         
         
         
     
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
       
         
         
         
         
         
         
         
         
       
         
         
         
         
         
Skribent: Christer Claar
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info