Hoppa till sidans innehåll

Resultat MTB Cup 4 Plättbacken

30 JUN 2016 20:51
Här kommer resultat från 4:e deltävlingen i MTB Cupen som var i Plättbacken . Antal startande var ca 50st. Cup sammanställningen kommer snart.
  • Uppdaterad: 08 JUL 2016 17:19

Resultat MTB CUP 4 Plättbacken

 

Klass 1

 

 

 

 

Elit, U23, Jun, H30

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

Placering

Tommy Andersson

 

BCK

39:54:00

1

Martin  Österberg

 

BCK

40:10:00

2

Peter Strandberg

H30

BCK

45:15:00

3

         

Klass 2

 

 

 

 

H40 och äldre,DE

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

Placering

Christer Claar

H50

BCK

33:23:00

1

Roger Karlsson

H40

BCK

34:04:00

2

Linn Gustavsson

DE

BCK

35:05:00

3

Fredrik Jansson

H40

BCK

35:39:00

4

Staffan Eriksson

H 40

BCK

36:10:00

5

Björn Norberg

H40

BCK

36:36:00

6

Lars Casserstedt

H50

CKN

36:51:00

7

Kristoffer Eriksson

H 40

BCK

37:56:00

8

Stefan Tångring

H40

BCK

41:54:00

9

Fredrik Dahlgren

H40

BCK

43:39:00

10

         

Klass 3

 

 

 

 

P15-16, DS, DJ

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

Placering

Rikard Bergström

P15-16

BCK

28:19:00

1

Åsa Karlsson

D40

BCK

30:19:00

2

         

Klass 4

 

 

 

 

P13-14, F15-16

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

Placering

Hampus Kihl

P13-14

CKN

21:10

1

Alva Casserstedt

F13-14

CKN

23:14

2

Isak Backman

P13-14

BCK

29:02:00

3

Sebastian Fagerberg

P13-14

BCK

DNF

DNF

         

Klass 5

 

 

 

 

P/F11-12, F13-14

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Tid

Placering

Casper Casserstedt

P11-12

CKN

14:52

1

Andreas Dahlgren

P11-12

BCK

15:21

2

Elin Karlsson

F11-12

BCK

15:48

3

Mattias Wikars

P11-12

BCK

16:25

4

Axel Eriksson

P11-12

BCK

16:36

5

Viktor Norberg

P11-12

BCK

18:16

6

Meja Hagström

F10-12

BCK

18:50

7

Elin Englund

 

BCK

19:18

8

Joel Weidenstål

 

BCK

19:21

9

         

Klass 6

 

 

 

 

Nybörjare t.o.m 10 år

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Placering

 

Artur Kihl

 

CKN

1

 

Hampus Fagerberg

 

BCK

2

 

Oliver Strandberg

 

BCK

3

 

Olivia A-Forslund

 

BCK

4

 

Lily Weidenstål

 

BCK

5

 

Emil Skotte

 

BCK

6

 

Vilgot Lipponen

 

BCK

7

 

Gustav Norberg

 

BCK

8

 

Thelwin Frimodigs

 

BCK

9

 

Desiree Sörlie

 

CKN

10

 

Axel Lindell

 

CKN

11

 

Nova Wahren

 

 

12

 

Signe Sjut

 

CKN

13

 

Malte Dahlgren

 

BCK

DNF

 

Sara Backman

 

 

DNF

 
         

Klass 7

 

 

 

 

Nybörjare t.o.m 6år

 

 

 

 

Namn

Ålder

Klubb

Placering

 

Arvid Eriksson

6

BCK

1

 

Elias Hagström

6

BCK

2

 

Vilgot Lindström

6

BCK

3

 

Nelly Wahren

5

BCK

4

 

Erik Skotte

6

BCK

5

 

Hannes Lipponen

 

BCK

6

 

Hilma Spjut

 

CKN

7

 

Erik Andersson

6

BCK

8

 
Skribent: Christer Claar
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info