Hoppa till sidans innehåll

Resultat MTB Cup deltävling 1

21 JUL 2020 05:36
Här är resultatet från första deltävlingen i MTB Cupen 2020
  • Uppdaterad: 21 JUL 2020 05:36

MTB CUP 1 i Paradisbacken  

Klass 1        
Elit, U23, Jun, H30      
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Joel Burman HE   1:01:17
2 Victor Smederöd H30   1:07:07
3 Sebastian Fagerberg HJ   1:08:54
4 Tommy Westin H30   1:09:02
         
 Klass 2        
H40 och äldre, DE         
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Roger Karlsson H40   0:52:23
2 Christer Claar H50   0:57:21
3 Patrik Ahlin H40   0:58:39
4 Joakim Persson H40   1:01:57
5 Fredrik Dahlgren H40   1:10:56
DNF Magnus Österberg H40    
DNF Marcus Åberg H40    
DNF Staffan Eriksson H40    
         
 Klass 3        
P15-16, DS, DJ, F15-16        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Andreas Dahlgren     37:42,5
2 Carl Enhörning     38:27,0
3 Elin Karlsson     49:11,8
4 Eva-Lena Lehikoinen     57:06,4
DNF Axel Eriksson     DNF
         
Klass 4        
P13-14, F13-14        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Mårten Gidlund     34:05,6
2 Hampus Fagerberg     39:12,8
3 Johan Nilsson     40:10,4
         
         
Klass 5        
P10-12, F10-12        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid 
1 Malte Dahlgren     16:53,1
2 Thelwin Frimodigs     17:10,2
3 Hennie Löfgren     17:27,1
4 Märta Eriksson     21:36,4
         
Klass 6        
Nybörjare t.o.m 10 år        
Placering  Namn Ålder Klubb  
1 Sixten Vestin      
2 Arvid Eriksson      
3 Frode Dahlman      
4 Love Österberg      
5 Malcom Frimodigs      
6 Matilda Gradén      
7 William Olsson      
8 Albin Forsstedt      
9 Noa Hellström      
10 Hannes Lipponen      
11 Lucas Gunneteg Spjuth      
12 Filip Guggi      
13 Elvira Grading Ebberstein      
14 Tor Lorenz      
15 Hugo Diffner      
16 Linnea Englund      
17 Line Löfgren      
18 Emil Forsstedt      
         
Klass 7        
Nybörjare t.o.m 6år        
Placering  Namn Ålder Klubb  
1 Helmer Jansson      
2 Nils Smederöd      
3 Filip Ebberstein      
4 Ines Westin      
5 Axel Rudner      
6 Alvin Weingård      
7 Olivia Guggi      
8 Theodor Ebberstein      
9 Evy Hellström      
10 Signe Smederöd      
11 Ebba Stenberg      
Skribent: Christer Claar
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info