Hoppa till sidans innehåll

Resultat MTB Cupen deltävling 3

19 AUG 2022 05:34
Här är resultatet från MTB Cupen deltävling 3
  • Uppdaterad: 19 AUG 2022 05:34

  MTB Cupen deltävling 3
Klass 1        
HE, HJ, H30, U23      
Plats  Namn Ålder Klubb Tid
1 Andreas Dahlgren HJ BCK 52:13,3
2 Viktor Smederöd H30 BCK 53:58,9
3 Tommy Vestin H30 BCK 54:43,2
4 Johan Ekvall HJ BCK 56:39,7
5 Filip Landström H30 BCK 58:19,4
- Emil Kumlin HJ CK Uni DNF
         
 Klass 2        
H40 och äldre, DE        
Plats  Namn Ålder Klubb Tid
1 Roger Karlsson H40 BCK 53:44,1
2 Patrik Ahlin H40 BCK 59:06,7
3 Staffan Eriksson H40 BCK 59:07,4
4 Magnus Österberg H40 BCK 01.00:26,73
5 Ulf Rutkvist H40 CKN 01.00:43,29
6 Joakim Persson H40 BCK 01.02:34,28
7 Christer Claar H50 BCK 01.02:58,06
8 Matts Pers H40 BCK 01.02:58,50
9 Jonas Magnusson H40 CKN 01.07:41,94
10 Lars Blomkvist H40 CKN 01.07:53,14
         
 Klass 3        
P15-16, DJ, D30 och äldre        
Plats  Namn Ålder Klubb Tid
1 Elin Karlsson DJ BCK 46:22,7
2 Johan Nilsson P15 BCK 49:55,9
3 Anna Rutqvist D40 CKN 50:34,0
4 Helena Smederöd D30 BCK 51:10,1
5 Sandra Lindell D30 CKN 53:10,4
6 Hampus Fagerberg P15 BCK 56:40,5
- Åsa Karlsson D50 BCK DNF
- Frida Prästings D30 BCK DNF
         
Klass 4        
P13-14, F15-16        
Plats  Namn Ålder Klubb Tid
1 Malte Dahlgren P14 BCK 54:27,9
- Emil Rytterkull P13 BCK DNF
- Ville Nygren P14 CKN DNF
- Alva Pers F15 BCK DNF
- Inez Rutkvist F15 CKN DNF
- Anton Nord P14 CKN DNF
         
Klass 5        
P11-12, F11-12, F13-14        
Plats  Namn Ålder Klubb Tid 
1 Arvid Eriksson P11 BCK 33:59,5
2 Love Österberg P11 BCK 34:00,6
3 Hannes Anåker P11 CKN 37:19,1
4 Hannes Lipponen P11 BCK 38:59,7
5 Leo Mårds P12 BCK 41:38,8
6 Hugo Karlsson P11 CKN 43:54,4
7 Alice Morelius F14 CKN 47:16,5
- Ella Trogen F13 BCK DNF
         
Klass 6        
P9-10, F9-10        
Plats  Namn Ålder Klubb Tid 
1 Sixten Vestin P10 BCK 16:30,5
2 Lucas Eliasson P9 BCK 23:42,6
3 Malcom Frimodigs     24:03,8
4 Hugo Diffner Morén P9 BCK 26:28,1
5 Nellie Wallin F10 BCK 26:28,1
         
Klass 7        
Nybörjare 7-10 år        
Plats  Namn Ålder Klubb  
1 Sune Lipponen P8 BCK  
2 Ivar Styffe P7 BCK  
3 Theon Norberg P7 BCK  
4 Isak Olsén P7 BCK  
5 Alfred Larsson P7 BCK  
         
Klass 8        
Nybörjare t.o.m 6 år        
Plats  Namn Ålder Klubb  
1 Hannes Torneport P6 CKN  
2 Andreas Graff P6 BCK  
3 Freja Karlsson F6 CKN  
4 Loke Nordberg P6 BCK  
5 Emanuel Fallqvist P6 BCK  
6 Signe Smederöd F6 BCK  
7 Selma Landström F6 BCK  
8 Eliot Hemhagen P5 BCK  
9 Frank Resare P6 BCK  
10 Axel Prästings P5 BCK  
         
Skribent: Christer Claar
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info