Hemsidor i Idrottonline stängs ner 2022-12-31. Läs mer
Hoppa till sidans innehåll

Resultat MTB KM/Cup 5

27 SEP 2022 20:25
Här kommer resultatet från MTB KM/Cup 5
  • Skapad: 27 SEP 2022 20:25

KM/MTB Cup 5 2022      
Klass 1   Varv 6  
HE, HJ, H30, U23      
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Andreas Dahlgren HJ BCK 01:08:36:46
2 Viktor Smederöd H30 BCK 01:10:27:16
3 Tommy Vestin H30 BCK 01:16:57:83
4 Axel Eriksson HJ BCK DNF
5 Johan Fremling H30 BCK DNF
         
 Klass 2   Varv 5  
H40 och äldre, DE        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Magnus Österberg H40 BCK 58:25,6
2 Roger Karlsson H40 BCK 59:39,4
3 Patrik Ahlin H40 BCK 01:04:38:04
4 Christer Claar H50 BCK 01:05:01:98
5 Staffan Eriksson H40 BCK 01:05:19:78
6 Joakim Persson H50 BCK 01:06:45:16
7 Magnus Söderberg H40 BCK 01:07:13:41
8 Pär Svedin H40 BCK 01:08:31:79
9 Lars Blomkvist H40 CKN 01:12:21:44
10 Matts Pers H40 BCK DNF
         
 Klass 3   Varv 4  
P15-16, DJ, D30 och äldre        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Jakob Eklund P15 CKN 50:51,0
2 Elin Karlsson DJ BCK 53:46,4
3 Åsa Karlsson D50 BCK 55:35,8
4 Helena Smederöd D30 BCK 01:00:01:42
5 Johan Nilsson P15 BCK 01:00:30:70
         
Klass 4   Varv 3  
P13-14, F15-16        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid
1 Malte Dahlgren P14 BCK 44:40,9
2 Emil Rytterkull P13 BCK 47:49,8
         
Klass 5   Varv 2  
P11-12, F11-12, F13-14        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid 
1 Arvid Eriksson P11 BCK 28:40,9
2 Love Österberg P11 BCK 29:55,4
3 Ella Trogen F13 BCK 32:08,8
4 Atle Rytterkull P11 BCK 32:47,9
5 Kasper Nyström P11 CKN 33:09,7
6 Leo Mårds P12 BCK 33:55,0
7 Arvid Söderberg P12 BCK 35:02,0
8 Ivar Söderberg P11 BCK 37:14,8
         
Klass 6   Varv 1  
P9-10, F9-10        
Placering  Namn Ålder Klubb Tid 
1 Sixten Vestin P10 BCK 15:30,8
2 Malcom Frimodigs P9 BCK 20:05,4
3 Lucas Eliasson P9 BCK 20:09,1
         
Klass 7   Varv 2 korta  
Nybörjare 7-10 år        
Placering  Namn Ålder Klubb  
1 Sune Lipponen P8 BCK  
2 Ivar Styffe P7 BCK  
3 Ines Vestin F8 BCK  
4 Theodor Grading Ebberstein P8 BCK  
5 Viggo Lindåse Hägg P8 BCK  
6 Isak Olsén P7 BCK  
7 Obilixx Anundsson P8 BCK  
8 Mila Hemhagen F8 BCK  
         
Klass 8   Varv 1 kort  
Nybörjare t.o.m 6 år        
Placering  Namn Ålder Klubb  
1 Hannes Torneport P6 CKN  
2 Andreas Graff P6 BCK  
3 Emanuel Fallqvist P6 BCK  
4 Signe Smederöd F6 BCK  
5 Loke Nordberg P6 BCK  
6 Eliot Hemhagen P5 BCK  
Skribent: Christer Claar
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Borlänge CK - Cykel
Ekorrstigen 3
78450 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info