SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Borlänge Cykelklubb
Fotboll

MTB Serien 2024

Preliminära datum är 28/5 CK Natén, 11/6 Borlänge CK, 15/8 Borlänge CK och 20/8 CK Natén

 

Hör av er om något inte stämmer till dahlgce01@gmail.com

Klass 1                  
Namn Ålder Klubb Tid 1 2 3 4 5 Summa
Andreas Dahlgren HE BCK 52:59,8 5,5         5,5
Axel Eriksson HE BCK 54:56,2 3,5         3,5
Viktor Smederöd H30 BCK 01:00:10,8 2,5         2,5
Andreas Danielsson H30 CKN DNF 0,5         0,5
                   
Klass 2                  
Namn Ålder Klubb Tid 1 2 3 4 5 Summa
Roger Karlsson H50 BCK 48:18,5 9,5         9,5
Magnus Österberg H40 BCK 50:27,1 7,5         7,5
Kristoffer Eriksson H40 BCK 52:07,4 6,5         6,5
Matts Pers H50 BCK 52:40,1 5,5         5,5
Pär Svedin H50 BCK 54:06,9 4,5         4,5
Magnus Söderberg H50 BCK 54:42,2 3,5         3,5
Christer Claar H50 BCK 55:49,7 2,5         2,5
Magnus Svedin H40 BCK 56:00,1 1,5         1,5
Thomas Thenander H60 BCK 52:31,9 Elcykel         Elcykel
                   
Klass 3                  
Namn Ålder Klubb Tid 1 2 3 4 5 Summa
Malte Dahlgren P15-16 BCK 38:42,9 11,5         11,5
Ville Nygren P15-16 CKN 42:07,8 9,5         9,5
Helena Smederöd D30 BCK 42:52,6 8,5         8,5
Åsa Karlsson D50 BCK 43:25,5 7,5         7,5
Anna Rutkvist D40 CKN 44:27,9 6,5         6,5
Inez Rutkvist DJ CKN 45:02,2 5,5         5,5
Sandra Lindell D40 CKN 45:52,3 4,5         4,5
Emil Rytterkull P15-16 BCK 47:23,7 3,5         3,5
Alva Pers DJ BCK 57:46,8 2,5         2,5
Olivia Rutkvist   CKN 58:07,9 1,5         1,5
                   
Klass 4                  
Namn Ålder Klubb Tid 1 2 3 4 5 Summa
Arvid Eriksson P13-14 BCK 25:52,6 10,5         10,5
Helmer Styffe P13-14 BCK 27:10,7 8,5         8,5
Love Österberg P13-14 BCK 27:16,4 7,5         7,5
Arvid Söderberg P13-14 BCK 27:27,0 6,5         6,5
Ella Trogen F15-16 BCK 27:42,9 5,5         5,5
Leo Mårds P13-14 BCK 27:47,1 4,5         4,5
Hannes Lipponen P13-14 BCK 30:27,5 3,5         3,5
Alice Morelius F15-16 CKN 37:39,3 2,5         2,5
Benjamin Ernstsson P13-14 CKN 52:45,4 1,5         1,5
                   
Klass 5                  
Namn Ålder Klubb Tid 1 2 3 4 5 Summa
Sixten Vestin P11-12 BCK 22:51,0 14,5         14,5
Astrid Danils F13-14 Ludvika CK 25:15,7 12,5         12,5
Tindra Orr F13-14 CKN 26:22,8 11,5         11,5
Josefina Rytterkull NV BCK 27:42,9 10,5         10,5
Tim Keckman NV BCK 27:47,1 9,5         9,5
Malcom Frimodigs P11-12 BCK 28:02,3 8,5         8,5
Jimmy Larsson NV BCK 28:02,3 7,5         7,5
Emil Pettersson P11-12 CKN 28:18,7 6,5         6,5
Elvira Ebberstein F13-14 BCK 28:18,7 5,5         5,5
Daniel Nyren NV BCK 28:41,7 4,5         4,5
Jesper Ernstsson NV CKN 29:01,3 3,5         3,5
Nellie Wallin F11-12 BCK 29:01,3 2,5         2,5
Tor Lorentz P11-12 BCK 35:45,1 1,5         1,5
                   
NV=nybörjare vuxna                  
                   
Klass 6                  
Namn Ålder Klubb Tid 1 2 3 4 5 Summa
Sune Lipponen P9-10 BCK 13:37,8 13,5         13,5
Ivar Styffe P9-10 BCK 14:24,1 11,5         11,5
Anton Malmberg P9-10 CKN 15:42,1 10,5         10,5
Theodor Ebberstein P9-10 BCK 16:24,0 9,5         9,5
Nils Gillgren P9-10 BCK 16:25,1 8,5         8,5
Nils Smederöd P9-10 BCK 16:49,4 7,5         7,5
Alfred Larsson P9-10 BCK 16:57,5 6,5         6,5
Theon Norberg P9-10 BCK 18:00,3 5,5         5,5
Isak Olsén P9-10 BCK 18:27,7 4,5         4,5
Nilz Arnberg P9-10 BCK 18:41,7 3,5         3,5
Filip Elfving P9-10 BCK 20:04,4 2,5         2,5
Damon Jacobsson P9-10 CKN DNF 0,5         0,5
                   
Klass 7                  
Namn Ålder Klubb 1 2 3 4 5 Summa  
Andreas Graf 8 BCK 14,5         14,5  
Hannes Torneport 8 CKN 12,5         12,5  
Agust Liljehag 8 CKN 11,5         11,5  
Signe Smederöd 8 BCK 10,5         10,5  
Alva Fjersmans 7 CKN 9,5         9,5  
Nils Arvidsson 9 CKN 8,5         8,5  
Tuva Krigsman 9 CKN 7,5         7,5  
Elma Arvidsson 9 CKN 6,5         6,5  
Astrid Nordlander 9 CKN 5,5         5,5  
Iris Svedin 8 BCK 4,5         4,5  
Ally Sätterström 7 CKN 3,5         3,5  
Thor Salo 7 BCK 2,5         2,5  
Arvid Bergsten 7 BCK 1,5         1,5  
                   
Klass 8                  
Namn Ålder Klubb 1 2 3 4 5 Summa  
Henry Zetterlund 6 CKN 10,5         10,5  
Sixten Rönneberg Arvidsson 6 CKN 8,5         8,5  
Alexander Keckman 6 BCK 7,5         7,5  
Fredrik Widstrand 6 BCK 6,5         6,5  
Charlie Wahrén 4 CKN 5,5         5,5  
Svante Vestin 4 BCK 4,5         4,5  
Melker Thelander Östensson 6 BCK 3,5         3,5  
Sam Fagerberg 4 CKN 2,5         2,5  
Alva Svedin 6 BCK 1,5         1,5